lijkt vergeten iJopreizen, topprijzen! 39,50 5 cheap.nl dagactie Blok moet dreigend miljardengat dichten Facebook schaft stemrecht af Altijd korting op stipreizen.nl én 50% 'Deze crisis is een vertrouwenscrisis' cheap.nl /dagactie 10900 -700 7004 Overnacht op een voormalig Cruiseschip dinsdag 11 december 2012 DNB-directeur Job Swank handelsgeest." Bloemer ziet wel wat in promotie van lokale produc ten. „Met 'Buy Local' stimuleer je de kleine winkels bij jou in de buurt die het extra moeilijk heb ben door de concurrentie van mul tinationals in binnen- en buiten land. Lokale middenstand zoals de groenteboer, slager en bakker. De ze actie zorgt ervoor dat er minder geld weg lekt naar het buitenland. Maar ook hier zit diezelfde negatie ve kant aan. Onze welvaart is geba seerd op internationale handel, dat moet je niet de nek om draaien." De Nederlandse economie heeft een opleving van het vertrouwen nodig om uit het huidige dal te kunnen klimmen, erkent DNB-di recteur Job Swank. „Deze crisis is een vertrouwenscrisis", stelt de hoofdeconoom van de centrale bank. „Het consumentenvertrou wen is nu ongeveer net zo laag als in de crisis van de jaren '8o." Juist in die sombere jaren ziet Swank toch een lichtpuntje voor het heden. Nadat het eerste kabi net Lubbers belangrijke hervor mingsmaatregelen had aangekon digd, zoals het Akkoord van Wasse naar, nam het vertrouwen in de economie gestaag toe. Als er in de komende maanden een vergelijk baar effect ontstaat, omdat het nieuwe kabinet duidelijkheid ver schaft over de woningmarkt, de ar beidsmarkt en de pensioenen, kan de economische krimp lager uitval len dan nu door DNB wordt voor speld. „De economische krimp kan door per /toplocatie één superactie! een opleving van het vertrouwen in 2013 halveren tot 0,3 procent. In 2014 zou zelfs een groei van 1,5 pro cent kunnen ontstaan, in plaats van de vooruitgang met slechts 1 procent die we zonder noemens waardig herstel van vertrouwen voorzien", aldus Swank. Al die somberte, hoogleraar econo mie Eric Bartelsman wordt er moe van. „We worden bang gemaakt. De economie is met een paar pro centjes gedaald tot de 'armoede' van 2006. Waar hebben we het over? We hebben ongekend veel geld op onze spaarrekeningen staan. We zijn ontzettend rijk, maar het lijkt wel alsof we dat zijn vergeten. Vroeger moesten we ons primair bezighouden met de kos ten van een dak boven ons hoofd en voedsel. Nu gaat het voor veel mensen om een zoektocht naar een prettig leven. Dus ik zou zeg gen: geef je geld uit aan dingen die je leven veraangenamen. Vervang je niet-zuinige auto voor een zuini ge, koop een racefiets en werk zo aan je gezondheid, ga op dansles en dans de zorgen van je af" Je kunt bij dezelfde feiten ook een positieve insteek kiezen, zegt de econoom. „Wij luiden de nood klok als onze pensioenpotten voor 95 procent zijn gevuld. Hou die zelfde cijfers voor aan iemand in het buitenland en hij gaat juichen. Hij zal zich hoofdschuddend afvra gen waar wij ons druk over ma ken. Als we tegenvallers overdrij ven, zorgen we alleen maar dat het nog erger wordt. We moeten de negatieve spiraal doorbreken." 1 overnachting incl. ontbijt Glas Prosecco bij ontvangst Gratis gebruik internet Centraal gelegen in Rotterdam SI ss Rotterdam Hotel Restaurants 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.koslen C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. door Sander van Mersbergen DEN HAAG - Een miljardengat op de rijksbegroting dreigt als het ka binet de plannen met de sociale huurmarkt niet aanpast Aangepas te berekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) suggereren dat CPB en kabinet zich bij het opstel len van het regeerakkoord veel te rijk rekenden. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft minister Blok van Wonen dat hij de uit gangspunten van het kabinetsplan naar aanleiding van de nieuwe cij fers nader gaat bezien. In het re geerakkoord kondigt het kabinet aan dat het vanaf 2017 jaarlijks ruim 2 miljard op wil halen bij de woningbouwcorporaties, de zoge naamde verhuurdersheffing. Dat geld zouden de corporaties bijeen kunnen sprokkelen door de huren te verhogen. Die mogelijkheid is er volgens het kabinet, omdat de huren verhoogd mogen worden tot maximaal 4,5 procent van de WOZ-waarde van de woning. Dat zou de corporaties vanaf 2017 jaar lijks 2,5 miljard extra aan huur op moeten leveren. Die voorspelling was echter gebaseerd op de aanna me dat de WOZ-waarde van de woning ieder jaar licht zal stijgen. Bovendien hanteerde het CPB de waardes van 2008 als startpunt. AMSTERDAM - 'We nodigen je van harte uit om de documenten te be kijken en hierop te stemmen'. Dat mailde Facebook onlangs aan haar één miljard gebruikers wereldwijd. Ook de Nederlandse gebruikers werden in de e-mail vriendelijk verwezen naar een aantal online documenten waarin de voorgestel de wijzigingen van het privacybe leid van het social media-platform beschreven werden. Vervolgens zou het een eenvoudige keuze moeten zijn: je bent vóór het nieu we beleid of ertegen. Met één sim pele muisklik konden alle gebrui kers hun stem tot en met gisteren uitbrengen. Maar degenen die de moeite na men om de tientallen pagina's te lezen, kwamen er al snel achter dat het allesbehalve simpel was om te ontdekken wat de plannen van Facebook precies zijn. „Die zijn namelijk erg vaag geformu leerd", aldus privacydeskundige Janneke Slöetjes van burgerrech tenbeweging Bits of Freedom. l-52%, ui. CabmiteiienfondsIrKeiwnn jtkoslw. De kortingen rijn i In dt prijs. Drukfouten en pri|sMj;ijingen vtwibt houden. .of bel met 020 - 66 22 222 export. Protectionisme schaadt on ze economie in de toekomst. In Groot-Brittannië zijn ze er niet vies van om 'Buy British' te propa geren. Dat nationalistische senti ment past niet bij onze Hollandse korting va*var per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5