opruiminq r. TT bsrco Claims vertraging bouw De Statie 19 Nieuwjaarsfeest in een nieuw jasje Onduidelijkheid rond burgemeester Zelzate Lasershow met heel veel keus dinsdag 11 december 2012 Op het evenemententerrein in de Nieuwstraat is het afsteken van vuurwerk tijdens het nieuwjaarsfeest om veiligheidsredenen ver boden. „Om dat te compenseren hebben we een lasershow inge huurd. Van die show kan waarschijnlijk de hele stad meegenieten, want je kunt het vast van heel ver zien", aldus Daan Kamps. lange vorststraat - goes nog gevierd onder de noemer New Years Vibe in een feesttent op het Arsenaalplein. archieffoto Mark Neelemans Een lasershow, een grote klok om proostend af te tellen tot het nieuwe jaar en om middernacht gratis champagne in de acht deelnemende kroegen in de Nieuwstraat in Terneuzen. De uitbaters van de cafés bunde len in het jaarwisselingsfeest hun krachten. Het evenement is in een nieuw jasje gestoken. Zo wordt het niet meer op het Arsenaal plein gehouden onder de noemer New Years Vibe, maar door de he le Nieuwstraat als New Street Vi be. De deelnemende cafés zijn Het Bolle Schaep, De Kroeg, De Mar kies, De Schelde, Vuuf voor Twae- lf, Sydney en De Groote Slock. Dönerland fungeert als 'foodpla- za'. Daan Kamps is een van de ini tiatiefnemers. „Toen we het feest op het Arsenaalplein hielden, viel een aantal kroegen buiten de boot. Op deze manier kunnen nu alle horecagelegenheden meedoen." In elke kroeg heerst tijdens het feest een andere sfeer. Die wordt vooral bepaald door de deejays. Onder andere Class Hero, DJ Da- ni-1, DJ Bas van der Peyl, DJ Dimit- door Wout Bareman ZELZATE - Het staat nog niet vast dat verkiezingswinnaar Frank Bruggeman (VLD-SD) op janua ri aantreedt als nieuwe burgemees ter van grensgemeente Zelzate. Dat is helemaal afhankelijk van het gerechtelijk onderzoek naar mogelijke fraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezin gen van zondag 14 oktober. De vol machten zouden vooral zijn inge zameld in zorgcentra in Zelzate. Het parket in Gent heeft inmid dels huizoeking gedaan bij onder anderen Bruggeman. Ook een aan tal bewoners van zorgcentrum ri van Wijck en DJ Nic treden op in de cafés. Ook treedt een aantal deejays op als surprise. Wie dat zijn, blijft tot op de avond zelf ge heim. In café De Groote Slock is een loungezaal, waar rustige mu ziek wordt gedraaid. De ondernemers zien het als een groot voordeel dat de hele straat tij dens het evenement is afgesloten en wordt bewaakt. Mede-initiatief nemer Marcel Verlinde: „De en- treekaarten worden bij de entree gescand en iedereen wordt gefouil leerd. Mogelijke rotzooischoppers worden er zo dus snel uitgepikt." door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het nieuwe hart van Sas van Gent, het multifunc tioneel centrum De Statie aan de Canadalaan, is volgens de allerlaat ste planning 19 januari 2013 volle dig in gebruik. Dit is maanden la ter dan was voorzien. Opdrachtge ver Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren mist huurinkomsten en zit met extra kosten. De aannemer is aansprakelijk gesteld. Om welke bedragen het gaat, wil manager vastgoed Pol van de Vij ver niet zeggen. Hij houdt het op 'redelijke sommen geld'. „We lei den alle claims door naar de aanne mer. Een aantal kosten is daar ook al neergelegd." De Statie had na de zomervakan tie voor een belangrijk deel gereed moeten zijn. De twee basisscholen die erin gaan, De Sasse Vaart en de Frederik Hendrikschool, zouden er het nieuwe schooljaar begin nen. Het werd de herfstvakantie. Ook dat lukte niet. De verhuizin gen staan voor nu 21 december ge pland, een dag voor de kerstvakan tie. Van de Vijver verzekert dat de scholen dan echt over kunnen. In De Statie komen ook sport- en culturele voorzieningen en kinder opvang. „De laatste tijd wordt er ook in de weekenden- gewerkt", verklaart Van de Vijver. „Dat maakt het mogelijk dat het com plex 19 januari helemaal in ge bruik kan zijn." De forse vertraging in de bouw is ontstaan 'doordat een aantal din gen is misgegaan', aldus Van de Vij ver. Contracten tussen de aanne mer en onderaannemers voor de Bloemenbos werd gehoord. De be slissing of Bruggeman ondanks het onderzoek eind december al kan worden beëdigd als burge meester is aan gouverneur André Denys. In eerdere gevallen werd de uitkomst van het onderzoek af gewacht. Daar kunnen maanden overheen gaan. De inwoners van Zelzate weten eind deze week ook of ze opnieuw naar de stembus moeten om een nieuwe gemeenteraad te kiezen. Donderdag behandelt de Raad voor Verkiezingsbetwistingen de klacht van de SP.a dat vooral de li beralen van Open-VLD stembus fraude zouden hebben gepleegd. KLOOSTERZANDE Kastanjebomen in Cloosterstraat gekapt De kastanjebomen in de Clooster straat in Kloosterzande worden ge kapt. Dat gebeurt vandaag en mor gen (woensdag). Het gaat om de bo men tussen het Marijkeplein en de Hulsterweg. Ze moeten worden ge veld omdat ze in slechte conditie zijn en daardoor een gevaar voor de omgeving opleveren. In verband met de verkeersveilig heid wordt de straat tussen 9 en 17 uur deels afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. TERNEUZEN Hoe eet je asperges, hoe geef je handkus Valérie Chouchana vertelt donder dag over 'hoe het hoort'. In Porgy Bess in de Noordstraat in Terneu zen gaat ze in op etiquette en ga lantheid. Chouchana gaat in op zaken als: hoe gedraag ik me aan tafel en in gezelschap, hoeveel bloemen dien ik te geven, hoe eet ik asperges, hoe geef ik een handkus, en meer. De lezing begint om 20.00 uur. Toe gang kost 7,50 euro. De bijeenkomst is een initiatief van de Alliance Francaise. Leden van die club mogen gratis naar bin nen. TERNEUZEN Activiteitencentrum houdt wintermarkt Het Activiteitencentrum Zeeuws- Vlaanderen van Gors (mensgerich te ondersteuning) houdt zaterdag 15 december een wintermarkt in het gebouw op F.J. Haarmanweg 25 in Terneuzen. Bezoekers treffen er een gevarieerd aanbod van kaar sen, houtartikelen, geschenkpakket ten, mozaïeken, schilderijen en bloemstukken. De producten zijn gemaakt door mensen met een be perking. De wintermarkt wordt ge houden van 9.30 tot 14.30 uur. SAS VAN GENT Lezing over Eerste Wereldoorlog De Heemkundige Kring Sas van Gent houdt vanavond, dinsdag, een lezing over de Eerste Wereld oorlog (1914-1918). In die tijd liep er langs de Belgische grens een elek trische draad. De Duitse bezetters in België hadden die gespannen om deserteurs tegen te houden en smokkel te voorkomen. Daar gaat het dinsdag vanaf 19.30 uur ook over in De Speye. Toegang is gratis. ■£S6SOi6ess6s^/^yy^o^Mex^o^iXi6sxassai werktuigkundige en elektrotechni sche installaties lieten langer dan gewenst op zich wachten. De keu ze voor een aardwarmtesysteem met open bronnen bleek na borin gen bovendien niet de juiste. Er moest een gesloten systeem ko men. Een juridisch steekspel zal volgen, wat niet van invloed is op de huidige bouwwerkzaamheden, aldus Van de Vijver. „We gaan voor kwaliteit. Het belangrijkste is dat er een multifunctioneel cen trum komt waarvan Sas van Gent nog lang kan genieten." VIDEO Bekijk de video van de huldiging van kinderen die in Sas van Gent rommel opruimden: www.pzc.nl/video EN VERDER Kijk voor alle wetenswaardigheden uit de kelder van het Zeeuwse ama teurvoetbal op pzc.weblog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57