Feest middel tegen geweld D T: Babijn minacht dorpen en jongeren i8| id Verkeersveilige 'april' almanak Stenen Tijdperk Jan Lonink Peter van Kan in Den Dullaert dinsdag 11 december 2012 door Martijn de Koning OOSTBURG - De fractie van Dorps belangen Toerisme in de Sluise gemeenteraad is boos op Lijst Ba bijn. Die partij overweegt tijdens de komende raadsvergadering, op 20 december, een voorstel in te die nen om de tweede woningverorde ning af te schaffen en daarmee het gebruik van huizen als tweede wo ning overal in de gemeente toe te staan. Daarmee toont Lijst Babijn minachting voor bewoners van kleine kernen en voor jongeren die graag een woning willen ko pen, vindt D T. De verontwaardiging van D 8c T komt voort uit het feit dat eerder dit jaar al uitgebreid is gediscussi eerd over het al dan niet toestaan van tweede woningen. B en W kwamen destijds met een voorstel om tweede woningenbezit voortaan overal toe te staan, behal ve in de vijf grootste kernen van de gemeente. Dorpsraden en een aantal raadsfracties wilden juist af van het tweede woningbezit in kleinere dorpen. Lijst Babijn steun de toen dat voorstel. Nu maakt de fractie, tot verbijstering van D 8c T, een zwaai, erkent fractievoorzit ter Frangois Babijn. Reden is de kwestie over de 'schuurappartementen' in Cad- zand. Daar komen, op de hoek van de Koolsweg en de Badhuis weg, tien appartementen in een nagebouwde schuur. Er ontstond ophef in de gemeenteraad en in Cadzand toen de aannemer liet weten dat die als tweede woning verkocht worden. Volgens de hui dige verordening kan dat niet. Het Sluise college reageerde eerst wat lauw, en pas later benadrukte wet houder Peter Ploegaert dat 'het col Het hele weekeinde zat de Souburgse middelbare scholier gebogen over de kaarten van Nederland en Europa. Gisteren moest hij namelijk alle gro tere steden, de rivieren en kanalen kennen. En als toetje op de kers, ook alle Europese landen en hoofdsteden. De Nederlandse steden en wateren, dat lukte nog wel. En ook de West-Europese landen en hoofdste den. Het lukte echter maar niet de Oost-Europese namen te onthouden. Met enige wanhoop keek hij zondag avond naar zijn ouders. „Ik snap echt niet wat hier het nut van is. El ke auto heeft toch een routeplanner. En als je het echt niet meer weet, kun je toch ook op Google-maps kij ken. Volgens mij leeft onze docent nog in het Stenen Tijdperk." „Door de festiviteiten tijdens de jaarwisseling te kanaliseren, denken wij dat de kans op ge weld en baldadigheid wordt verkleind. Mede daarom geven wij de organisatie van New Street Vibe een subsidie van vijfduizend euro." HEIKANT - Julie Gommers (6), leerlinge groep 3 van basisschool Heidepoort in Heikant maakte de tekening voor april van de kalender van het ROVZ. Ook werk van leerlingen van De Springplank (Terneuzen) en Sint Bavo (Oostburg) is in maart en juli op de Verkeersveiligheidskalender 2013 te zien. Voor een videofilmpje van Julie: www.pzc.nl foto Peter Nicolai lege ervan uit gaat dat de huizen gewoon voor permanente bewo ning verkocht worden'. Boven dien, lichtte Ploegaert toe, zijn uit zonderingen wel degelijk toege staan, bijvoorbeeld als een woning lange tijd in de verkoop staat, maar steeds niet verkocht wordt. Het kwaad was toen echter al ge schied, meent Babijn nu. „Het col lege heeft in eerste instantie zo dui delijk laten weten dat deze apparte menten als tweede woning ver kocht kunnen worden, dat ze daar mee zelf de verordening onklaar heeft gemaakt." Babijn vreest voor schadeclaims. „Als het college in Cadzand nu opeens vasthoudt aan permanente bewoning, komt straks de projectontwikkelaar met een schadeclaim. En als we dit ge woon toestaan, is er sprake van een precedent: dan komen er in de toekomst meer van deze verzoe ken, en dan kun je die niet weige ren. En daarmee is de verordening dus buitenspel gezet. Het lijkt me dus in het algemeen belang om die af te schaffen. Ik probeer er al leen een fout van het college mee goed te maken." „Kan wel zijn", reageert fractie voorzitter Liber Baarends van D 8c T. „Maar eventuele claims staan in geen verhouding tot de schade die kleine dorpen oplopen als de ver ordening wordt afgeschaft. De hui zen worden daar alleen maar nóg duurder. Terwijl er voldoende aan bod van recreatiewoningen aan on ze kust is." Babijn ziet wel dat hij nu de 'zwar tepiet' krijgt toegeschoven. „Ik moet nog eens goed afwegen of ik het dat wel waard vind. Ik zou ook een motie van afkeuring kunnen indienen. Ik moet daar nog eens goed over nadenken." Tip? redactie@pzc.nl De horecaondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat hou den tijdens de jaarwisseling het evenement New Street Vibe. De gemeente Terneuzen onder steunt het feest, omdat het een middel kan zijn tegen geweld, vernielingen en balorigheid. door Maxime Ambrosini en Raymond de Frel Kanaliseer de festivitei ten tijdens de jaarwis seling en de kans op el lende wordt verkleind. Met die gedachte on dersteunt de gemeente Terneuzen het evenement New Street Vibe in de Nieuwstraat in Terneuzen. Burgemeester Jan Lonink consta teerde de voorbije twee jaarwisse lingen dat het samenbrengen van feestgangers een positief effect had op de orde in de binnenstad. „De afgelopen twee jaar stond er een feesttent op het Arsenaalplein. In de jaren daarvoor constateerden we dat buitengewoon weinig cafés hun deuren openden in de nieuw jaarsnacht, terwijl veel Terneuzena- ren traditiegetrouw dan wel de stad in gaan. Dat zorgde voor onge regeldheden op straat, ook omdat de stappers niet meer in de stamp volle kroegen konden." Het feest is door de horeca-onder- nemers nu verplaatst naar hun ei gen etablissementen in de Nieuw straat, onder meer omdat het feest op het Arsenaalplein óok zorgde voor maar halfvolle kroegen. De Nieuwstraat is op 31 december een afgesloten terrein, dat alleen toegankelijk is met een entree kaartje. Lonink: „We kunnen zo de Nieuwstraat als evenementen terrein aanmerken. Er zijn nu veel meer cafés open dan een aantal ja ren geleden. Eén café heeft een be sloten feest, maar alle anderen zijn open voor iedereen met een kaart je. Wij hopen dat New Street Vibe ook voor inwoners uit andere plaatsen in de gemeente aanlei ding is om naar Terneuzen te ko men. Daarmee ontlasten we de dorpen, waar in het verleden ook wel eens wat misging." Lonink eis te na overleg met de politie wel dat de ondernemers voor voldoen de bewakingsmensen zouden zor gen. Toen dat in kannen en krui ken was, kwam Terneuzen met een startsubsidie van vijfduizend euro over de brug. Daarmee kun nen de ondernemers een deel van de bewaking betalen. Feesten op het Arsenaalplein (op de foto tijdens Maespop) zorgden tijdens de laatste twee jaarwisselingen ook voor maar halfvolle kroegen. Vorig jaar werd de jaarwisseling New Street Vibe Kaarten zijn verkrijgbaar via www.newstreetvibe.com. De tickets kosten 8,50 euro. De deuren van de cafés gaan om 22.00 uur open. Het feest gaat door tot in de late uurtjes. Buiten is er een lasershow met daarbij muziek van de verschillen de deejays. Onder andere Class Hero, DJ Fabi an en DJ Bas van der Peyl treden op tijdens het evenement. Er is plaats voor ongeveer 1500 mensen tijdens het feest. Er zijn al zo'n 1000 kaarten verkocht. Het feest is alleen te bezoeken met een toegangsbewijs. HULST - Peter van Kan geeft don derdag een concert in Den Dul laert aan de Sportlaan in Hulst. Van Kan is zanger, schrijver en yogadocent, en wordt geïnspireerd door het holisme. Zijn muziek heeft wortels in de folk- en pop muziek van de jaren zestig en ze ventig. Hij zingt eigen werk en covers. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang kost 12,50 euro. Reserve ren kan door te bellen naar 0114 319399 of via de website www.4windrichtingen.eu. voor ^et 'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl Bikkembergs 1 Love Moschino FrankieMorello -• Jacob Cohën Rock Revival Emporio-Armani Armani Jeans Aërónautica Militate 7For All Mankind Ganzepoortstraat Ï3 Goes o'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56