Beslissing over Kennedylaan nabij Trouwen op 12-12-12 niet populair ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 11 december 2012 17 PZjC Agrimarkt meldt zich voor 2000 vierkante meter supermarkt met tuinafdeling Dé bootman moet wachten 20 en 21 voorstel gedropt bij de gemeente Terneuzen. Dat plan voorziet in grootschalige detailhandel, plus een parkeergebouw met twee ver diepingen waar 400 auto's gratis kunnen parkeren en daarnaast ap partementen met uitzicht op de jachthaven. Het gaat om invulling van het braakliggende gebied van bijna 2,5 ha achter het Water schapskantoor aan de Kenne dylaan. De grond is eigendom van ven de winkels teruggebracht. Het gaat nu naar verwachting om een veertigtal huur- of koopflats. „We wachten af hoe de gemeente erop reageert", aldus Boussen. Een van de bedrijven die erop rekent zich daar te vestigen is de Agrimarkt, die eerder aan de Kerkhoflaan in de havenstad had willen begin nen. „Wij hebben 2000 m.2 op het oog aan de Kennedylaan-West met daarin een supermarkt en on ze tuinafdeling Agriland. Op voor waarde dat er voor onze deur gra tis kan worden geparkeerd", aldus Wilfred van Elzakker van Agri markt, zelf een geboren Temeuze- naar. „We mikken op de regio en op België. Dan is Terneuzen een geschikte plek." Het bestemmings plan moet wel worden gewijzigd. „Ik hoop dat we in 2014 kunnen beginnen." De gemeente Terneu zen hult zich in stilzwijgen. „We hebben het plan in studie en mocht het de toets der kritiek doorstaan, dan wordt volgens af spraak eerst de gemeenteraad inge licht", aldus gemeentevoorlichter Daniël Rouw. Hij bevestigt wel dat de intentie bestaat om nog deze maand een knoop door te hakken. Vastgoedadviesbureau Van Gor- kom &Partners uit Haarlem is be zig met de verhuur van winkel units in het plangebied. door Henk Boot De Hoop, van de gemeente zelf en van Naeye Verstraten. Een "deel van het terrein is vervuild. Schoon maak daarvan zou volgens insiders ongeveer 2 miljoen euro kosten. Projectontwikkelaar Nico Boussen van Lafoma BV zegt dat het een voor Terneuzense begrippen uniek plan is, waarvoor serieuze belangstelling bestaat. Vanwege de crisis, ook in de bouw, is het aan tal te bouwen appartementen bo- infographic Willem Adriaansens TERNEUZEN - Het gaat er na jaren van stilstand wellicht toch van ko men. Eind deze maand zouden er handtekeningen moeten worden gezet onder een plan van Lafoma BV projectontwikkeling en Aanne mersbedrijf Van der Poèl voor de ontwikkeling van de Kenne dylaan-West in Terneuzen.' Deze twee bedrijven hebben een Artists impression van de Kennedylaan West GOES BRESKENS Stroomstoring treft huizen en winkel Een deel van Breskens zat gisteren aan het eind van de middag een kleine twee uur zonder stroom. Huishoudens aan onder meer de Grote Kade werden getroffen. Daar had ook de plaatselijke bakkerswin kel geen electriciteit. Tegen de avond was het probleem verhol pen. Een woordvoerder van Delta kon gisteren nog niet zeggen hoe de storing was ontstaan. Vaak overvallen Van Kalmthout overleden De beroemdste sigarettenverkoop- ster van Zeeland, Jo van Kalmthout uit Goes, is afgelopen zaterdag thuis overleden op 85-jarige leef tijd. Jo verwierf ongewild grote be kendheid in en buiten Zeeland, om dat ze de afgelopen jaren acht keer is overvallen. Tot de zomer dit jaar hield ze haar winkeltje bij de Goe- se binnenstad nog aan. Ze stopte toen om gezondheidsredenen. door Maxime Ambrosini TERNEUZEN - Trouwen op 12-12-12 is in Zeeuws-Vlaanderen minder populair dan op 11-11-11. Woens dag is de laatste kans in deze eeuw om op een datum te trouwen waarop de cijfers van dag, maand en jaar gelijk zijn. Op 11 november 2011 waren er in de gemeente Terneuzen tien huwe lijken, op 12 december 2012 is dat er maar één. Ook in de gemeente Sluis is de datum niet gewild. Daar worden morgen twee huwelijken gesloten, terwijl dat er vorig jaar op 11 november nog vijf waren. In Hulst geven ook maar twee stellen elkaar morgen het ja-woord. Op de bijzondere datum werden er vo rig jaar nog vijf huwelijken geslo ten. Volgens woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneu zen komt dit omdat 12-12-12 op woensdag valt. Vorig jaar viel de unieke trouwdatum op een vrij dag. „Op woensdag moeten gasten bijvoorbeeld vrij nemen voor de huwelijksviering. En op vrijdag is dat vaak minder lastig." Doorde weeks trouwen is volgens de voor lichter sowieso niet erg populair.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55