Raad via web slecht bekeken BEVELANDEN/THOLEN Admiraal De Ruyter Ziekenhuis neemt PET-CT scanner in gebruik almanak Stenen Tijdperk Heeft Goes de hoogste? DINSDAG 11 december 2012 17 Gemeente zoekt bezuinigingsposten bij zichzelf Activos leert patiënten leven met pijn 18 en 19 door Nadia Berkelder GOES - Naar de vergaderingen van de gemeenteraad van Goes kijken gemiddeld 53 mensen op de websi te van de gemeente. Als er echt be sluiten vallen, stijgt het aantal kij kers naar 61. Dat blijkt uit een inventarisatie door de raadsgriffier van Goes. De belangstelling is dus uiterst gering: gemiddeld luistert 0,14 procent van het aantal inwoners van de ge meente Goes. De raadsgriffier wijst er bovendien op dat het vaak dezelfde mensen zijn die luisteren. De vergaderingen worden live uit gezonden zonder beeld. Bezoekers van de website kunnen de discus sie alleen horen. De gemeenteraadsleden overwe gen desondanks om nog meer uit zendingen te gaan verzorgen: ook van commissievergaderingen in an dere ruimten dan de grote raads zaal. Maar dat kost geld: het be drag om die uitzendingen moge lijk te maken kan oplopen tot 30.000 euro. De luistercijfers vertonen een gril lig beeld: ze zijn niet direct te kop pelen aan de verwachte populari teit van een onderwerp. De begro- tingsraad van november vorig jaar was de best beluisterde vergade ring in twee jaar tijd, met 199 luis teraars. Naar een commissie over de spoorproblemen - een heet hangijzer in de Goese politiek - luisteren in januari dit jaar ruim honderd mensen. De Goese gemeenteraad wil - in tij den van crisis - ook op de eigen kosten bezuinigen. Afgezien van de persoonlijke vergoedingen, heeft de raad een budget, bijvoor beeld voor de rekenkamercommis sie die het functioneren van het ge meentebestuur tegen het licht houdt, of voor onkosten. Die lo pen jaarlijks op tot bijna elfdui zend euro. Het uitzenden van de vergaderin gen kost tot nu toe, volgens een raadsbesluit uit 2010, jaarlijks ruim 20.000 euro, afgezien van de een malige kosten zoals aanschaf van apparatuur. Voor dat geld heeft de gemeenteraad niet alleen een uit zending gekregen, maar vooral ook een digitaal archief: bezoekers van de website www.goes.nl kun nen op zelf gekozen trefwoorden de besluitvorming doorspitten en digitaal stukken inzien, ook maan den of jaren na de betreffende ver gadering. Het schrappen van het woordelijk notuleren - dat in feite overbodig is door het digitale verslag - zou een besparing van vijfduizend eu ro opleveren, heeft de raadsgriffier becijferd. VLISSINGEN - In het Vlissingse zie kenhuis wordt vrijdag 14 decem ber de zogenoemde PET-CT scan ner officieel ingebruik genomen. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis werkt al enige maanden met deze scanner. Vrijdag houdt de af deling nucleaire van het ADRZ in Vlissingen 'open huis' voor geno digden en medewerkers. Met de PET-CT scanner zijn er meer verschillende onderzoeken mogelijk op het gebied van oncolo gie, cardiologie en neurologie. Pa tiënten uit heel Zeeland, maar ook uit andere regio's, komen naar het ADRZ voor deze specifieke onder zoeken. Omdat de PET-CT scan ner meerdere dagen beschikbaar is, zijn de wachttijden aanzienlijk korter geworden. Voorheen moes ten patiënten soms meer dan een week wachten voor een onder zoek, nu kan dat binnen twee a drie dagen. Eind november werd hetzelfde aantal onderzoeken be reikt als het aantal wat vorig jaar over een heel jaar werd gehaald. De beelden van de scan geven in formatie over de stofwisseling in het lichaam van organen en bij voorbeeld tumoren. GOES - Is dit de hoogste kerstboom van Zeeland? Vijf tien meter hoog torent de circa twintig jaar oude Picea abies - fïjnspar - op de Grote Markt in Goes. Hovenier Allemekinders plaatste de boom vrijdag in een anderhal ve meter diepe schachtkist, dus zoveel zit er onder gronds. De boom op de markt in Middelburg meet naar verluid dertien meter. Wie het wil weten, mag het ko men nameten, zegt Sjaak Allemekinders. De Goese boom uit de Ardennen, - gewicht vier ton - pronkt sinds gisteravond met lichtjes. foto Willem Mieras KRUININGEN Tafeltje Dekje gaat naar Ter Weel Zorggroep Ter Weel neemt maal- tijdvoorziening Tafeltje Dekje per 1 januari helemaal over van de ge meente Reimerswaal. De maaltij den werden al gemaakt in Ter Weel Krabbendijke, maar nu neemt de zorggroep ook het admi nistratieve gedeelte over. De 120 vrijwilligers van Tafeltje Dekje worden nu vrijwilliger Bij Ter Weel. Verder blijft alles hetzelfde. WOLPHAARTSDIJK Dieven van aanhanger opgepakt op Deltaweg Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag aangehouden op de Deltaweg bij Wilhelmina- dorp voor diefstal van een aanhang wagen. De 27-jarige man uit Moerdijk en de 31-jarige man uit Dinteloord za ten in de auto die in de Burgemees ter Hackstraat in Wolphaartsdijk was gezien met de aanhanger. Zij zitten voorlopig vast. GOES GroenLinks wil inzicht in geheime besluiten De fractie van GroenLinks wil we ten hoeveel besluiten het dagelijks gemeentebestuur van Goes onder de pet houdt. Aanleiding is het be sluit om een winkelcentrum toe te staan op de plaats van de Renault- garage in de Marconistraat. Dat be sluit was afgelopen zomer geno men, zonder dat de gemeenteraad daarover door het college van b en w was geïnformeerd. Het hele weekeinde zat de Souburgse middelbare scholier gebogen over de kaarten van Nederland en Europa. Gisteren moest hij namelijk alle gro tere steden, de rivieren en kanalen kennen. En als toetje op de kers, ook alle Europese landen en hoofdsteden. De Nederlandse steden en wateren, dat lukte nog wel. En ook de West-Europese landen en hoofdste- Tip? redactie@pzc.nl den. Het lukte echter maar niet de Oost-Europese namen te onthouden. Met enige wanhoop keek hij zondag avond naar zijn ouders. „Ik snap echt niet wat hier het nut van is. El ke auto heeft toch een routeplanner. En als je het echt niet meer weet, kun je toch ook op Google-maps kij ken. Volgens mij leeft onze docent nog in het Stenen Tijdperk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49