Hoe voorkom ik gehoorschade? Kinderkleding 218 221 zeeland Kabinet: nieuwbouw kazerne niet gegarandeerd goedkoper Zeeland heeft minste werklozen in 2013 HOOR STICHTING Al 100 jaar dinsdag 11 december 2012 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Jeanine Hen- nis-Plasschaert (Defensie) kan niet garanderen dat de bouw van een nieuwe kazerne in Vlissingen goed koper is dan de renovatie van de kazerne in Doorn. Toch houdt ze vast aan verhuizing naar Zeeland. Dat blijkt uit de beantwoording van 124 gestelde Kamervragen. De fensie loopt bij de bouw van een nieuwe kazerne in Zeeland een aantal financiële risico's. Er wordt vanuit gegaan dat in tien jaar tijd veel mariniers naar Zeeland verhui zen en dus niet in de kazerne ver blijven. Gebeurt dat niet, dan wordt de exploitatie duurder. Dat risico kan Defensie niet of nauwe lijks beïnvloeden. Een ander risco ontstaat als moet worden betaald voor gebruik van oefenterreinen. Goedkoper of niet, Defensie krijgt een grotere, moderne en toekomst- bestendige kazerne, aldus Hennis- Plasschaert. Deze zomer bleek dat verhuizing naar Zeeland op ter mijn een exploitatievoordeel ople vert van 2,7 miljoen euro. Hennis-Plasschaert schrijft de Ka mer dat eerder duidelijk is ge maakt dat 'algehele nieuwbouw in Vlissingen duurder is dan groot scheepse renovatie in Doorn'. Maar er is ook een aantal mogelijk heden genoemd waardoor het uit eindelijke verschil lager kan uitval len. Door verkoop van de huidige kazerne, een bijdrage van de Euro pese Unie en slim bouwen moet het verschil van circa 6o miljoen euro te overbruggen zijn. Uit de beantwoording blijkt duide lijk dat Hennis-Plasschaert vast houdt aan het besluit van haar voorganger Hans Hillen om de ma rinierskazerne te verhuizen. Maar er zijn nog geen onomkeerbare stappen gezet, schrijft ze. Onder zoek naar publiek private samen werking is bepalend voor onder meer de aanbesteding. De uit komst wordt begin 2013 verwacht. Beter Horen en de Nationale Hoorstichting beantwoorden deze en andere vragen in het gratis boekje 'Eén en al oor'. Haal het op bij een Beter Horen winkel, bestel het via www.beterhoren.nl of bel 0800 - 0200 159 (gratis). Nationale De hoorspecialist euro wordt er door ouders gemiddeld besteed aan kinderkleding in een kwartaal. Dit blijkt uit een onderzoek van Peuteren.nl Met de aanbesteding wordt de keu ze voor een kazerne in Vlissingen onomkeerbaar. De minister noemt een ingebruikname in 2017 'ambiti eus'. Vertraging betekent een lan ger verblijf in Doorn. Ook wordt het exploitatievoordeel later be reikt. Hoewel er geen rekening mee wordt gehouden, is de nieu we kazerne 'groot en robuust ge noeg om nog andere eenheden te ontvangen'. Het kabinet vindt het belangrijk dat kan worden geoe fend op de grens van land en wa ter. Ook wordt met een keuze voor Zeeland de werkgelegenheid in een krimpregio versterkt. De mi nister schrijft geen 'serieuze aan wijzingen te hebben dat veel mari niers vertrekken als de kazerne ver huist'. De Tweede Kamer praat op 30 januari over het vastgoed van Defensie. De gemeente Utrechtse Heuvelrug bewandelt nu de weg van de stille diplomatie. De ge meente heeft Kamerleden onlangs uitgenodigd langs te komen. Kinderen groeien zo snel dat ongeveer een derde van hun kleding nauwelijks wordt gedra gen, blijkt uit onderzoek. Nu iedereen op de kleintjes moet letten, neemt de vraag naar tweedehandskleding op internet daarom flink toe. Ook op het Prikbord van Zeelandnet wordt veel babykleding aangeboden. door Petra Janbroers en Denise van Minnen Hartstikke schattig, zo'n capuchonswea ter van Baby Gap, maar voor je het weet is hij te klein voor dochtertjelief. Of die stoere jongensjeans van Vingino, hoog water binnen vier maanden. De coole schoenen van Onitsuka Ti ger by Asics dan, een paar keer op gelopen. Veel ouders vinden nieu we babykleding zonde van het geld, vooral als het om dure mer ken gaat. Op het Prikbord van Zeelandnet zijn steeds meer advertenties te vinden in de categorie babykle ding. In 2011 werden er 30.846 ad vertenties in 'kinderkleding' ge plaatst. In 2012 zijn er al 31.182 aan biedingen te vinden op Prikbord voor kinderkleertjes. In september en oktober werd het meest gead verteerd. Vooral merkkleding ver koopt goed. Vier investeerders, zelf ouders, heb ben nu met VintyKids.com een nieuw platform voor de online koop en verkoop van tweede hands, wat duurdere, kindermerk kleding opgericht zonder het nor male 'gedoe' voor de klant rond tweedehandshandel. H8cM-broe- ken of Hema-shirtjes vind je er niet, wel Monnalisa, Dolce 8c Gab- bana Junior, Abercrombie of Scotch 8c Soda. „Ouders besteden volgens onder zoek van Peuteren.nl gemiddeld per kwartaal 218 euro aan kle ding", zegt Inge Heringa (40), moe der van een meisje van zeven en een jongetje van vijf, en een van de oprichters van VintyKids in Haarlem. „Maar ze zijn aan het be zuinigen. In deze tijden neemt de vraag naar tweedehandskleding toe. De consument wil graag wat minder uitgeven, maar kiest liefst wel voor kwaliteit. Aan de andere kant willen ouders wat terugzien van de kosten die ze in dure Weer tjes hebben gestoken." Doorschuiven naar jongere familieleden of kennissen of naar de kledingbak of winkel voor het goede doel levert alleen goodwill op. Ruilen is een duurzame optie maar moet wel net uitkomen. Tweedehandswin kels verkopen vaak alleen seizoens gebonden spullen en hebben een beperkte afzetmarkt Dan blijft een mogelijkheid als Marktplaats over. „Dat is best een gedoe", zegt Heringa. „Je moet fo to's nemen, onderhandelen, de We ding opsturen of er komt iemand langs. Dat hebben wij geprofessio naliseerd: we doen alles. De klant hoeft alleen de te verkopen merk kleding in een gratis zak te stop pen en op te sturen. Wij checken of het schoon en heel is, we labe len en prijzen, maken professione le foto's en plaatsen de artikelen op de website. Bij verkoop krijgt de verkoper 50 procent." Op de si te kan de verkoper vooraf een schatting van de opbrengst per merk en soort kledingstuk opzoe ken. In de online catalogus lopen alle seizoenen door elkaar. Een on gedragen sWbroek van Billabong wordt bijvoorbeeld naast rozewit gestreepte shorts van Tommy Hilfi- ger aangeboden. De spullen wor den in een mooie doos opge stuurd, tegen verzendkosten van 4,95 euro en boven de 50 euro gra tis. Heringa: „Ik heb natuurlijk zelf ook de kasten van mijn kinderen geleegd. Het is verrassend hoeveel een volle tas oplevert." door Edith Ramakers MIDDELBURG - Zeeland heeft het minst te kampen met werkloos heid. De verwachting is dat de werkloosheid in 2013 5,8 procent is. Flevoland wordt koploper met 9,9 procent. Dat blijkt uit het on derzoek 'Regio's in economisch perspectief van de ING. Naar verwachting zijn er in 2013 10.000 werklozen in Zeeland. In Nederland komt het aantal neer op naar schatting 580.000 werklo- zen. Zeeland scoort ruim onder het landelijk gemiddelde, maar de voorspelling is wel dat er vooral in Zeeuws-Vlaanderen, waar veel in dustrie aanwezig is, het aantal ba nen zal slinken. In de rest van Zee land, waar veel werk gevonden wordt in de horeca en detailhan del, is de banenkrimp minder groot. De groeivooruitzichten van de Nederlandse economie zijn voor 2013 negatief De krimp wordt naar verwachting -0,5. Huishoudens zullen voor het der de opeenvolgende jaar hun uitga ven moeten terugschroeven. Dat komt door bezuinigingen, lasten verzwaringen, een zwakke woning markt en oplopende werkloos heid. De economische groei in Zee land was -0,1 (2011), 0,2 (2012) en -0,9 (2013).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46