Na een cruise lekker bijkomen in resort X X X 21 Oplossing sudokugram van Louis Kesteloo x dinsdag 11 december 2012 s Zeeuws-Vlaming Marco van Belleghem is hoteldirecteur op de Nieuw Amsterdam, het grootste cruiseschip van de Holland America Lijn. Hij heeft inmiddels 130 stempels in zijn paspoort staan. door Raymond de Frel Veel kinderen kiezen er voor om na hun schooljaren op reis te gaan. Tiziano draait het om. Hij heeft in middels al 65 landen bezocht. En als hij sinds vorig jaar niet de ver plichting had om naar de kleuter school te gaan, waren het er vast nog meer geweest. De vijfjarige zoon van de uit Groe- de afkomstige Marco en Karen van Belleghem kan er zelf natuurlijk helemaal niets aan doen dat hij al op zo'n jonge leeftijd zoveel van de wereld heeft gezien. Dat is de schuld van zijn ouders. Het 'love- boat-stelletje' nam hem in zijn eer ste vier levensjaren overal mee naartoe tijdens hun werk op een cruiseschip. Het ventje woont nu in het Bel gische Middelburg. „Op een steenworp afstand van Zeeuws-Vlaanderen. Naast onze reizen hebben we een tijdje in Au stralië en Engeland gewoond, tot we vorig jaar besloten om naar Bel gië te gaan. We willen onze zoon tweetalig opvoeden, vandaar. En we zetten er een recruitment- agentschap op voor mensen die in Marco van Belleghem combineert zijn werk als hoteldirecteur op het cruiseschip Nieuw Amsterdam graag met zijn hobby: fotografie. foto's www.marcovanbel.com de cruise-industrie willen wer ken", vertelt Marco vanuit Jamaica. Zijn cruiseschip De Nieuw Amster dam houdt even halt op dit Caribi sche eiland. Na de middelbare school studeer de Marco drie jaar aan de hotel school Ter Groene Poorte in Brug ge. Hij plakte er nog vier jaar hotel- management in Brussel aan vast. „Toen ik in mijn laatste jaar zat, zag mijn moeder een advertentie van de Holland America Line. Ik had er nog nooit over nagedacht om op een schip te gaan werken. De sector groeide, maar was in Eu ropa nog onbekend. De perceptie van cruisen is hier ook verkeerd. Veel mensen denken dat het al leen voor gepensioneerden is. On zin. Natuurlijk zien wij veel oude ren, vooral op de langere reizen. Maar als je reizen maakt in de Ca raïben of Middellandse Zee heb je vaak zo'n twee- tot driehonderd kinderen aan boord." Marco tekende zijn eerste contractje eigenlijk voor al om wat van de wereld te zien. „Daarna zou ik wel begin nen in het gewone leven, maar het beviel zó goed dat ik nu alweer vijf tien jaar voor Holland America Li ne werk. Via tal van functies op verschillende schepen ben ik sinds dit jaar hoteldirecteur op De Nieuw Amsterdam, het grootste schip van onze maatschappij." De Nieuw Amsterdam is een va rend hotel met 2300 gasten en bijna 900 bemanningsleden. Daarvan vallen er 750 onder Mar co's verantwoordelijkheid. Het cruiseschip telt 1053 kamers, vier restaurants, twaalf bars, twee zwembaden, een casino, bioscoop, kunstgalerij, bibliotheek, fitness ruimte, spa, kinderclub en een sportveld. Er zijn dus faciliteiten te over, als gast hoef je je geen mo ment te vervelen." „Het enige 'lastige' is dat je op zee bent Je kunt niet zomaar even iets bestellen bij een leverancier als de voorraad op dreigt te raken. Houd je je niet aan een zorgvuldige plan ning, dan kunnen de gevolgen de sastreus zijn." Waar zoon Tiziano al 65 stempel tjes in zijn paspoort heeft staan, mag zijn vader Marco al achter 130 landen een streepje zetten. Tijdens zijn 'echte vakanties' keert hij, als het even kan, terug naar Groede. Voor zijn familie, maar ook voor zijn vrienden. Marco volgt het Zeeuwse nieuws niet meer zo goed, maar berichten over het stimuleren van aanleg plaatsen voor cruiseschepen in Zeeland juicht hij bijna logischer wijs toe. „Vanuit Terneuzen kun je excur sies organiseren naar België, de stormvloedkering, enzovoorts. De cruise-industrie is goed voor de lo kale industrie. Passagiers spende ren doorgaans aardig wat geld als ze in een haven komen." Nog een paar dagen, dan ziet Mar co Tiziano en Karen weer. De cruise zit er bijna op, en dus ook de vakantie van alle gasten. En daarmee is Marco's vakantie juist in zicht. Hij kijkt er naar uit Totdat Karen in 2007 zwanger raakte, werkten ze samen op Holland America Li ne en Windstar Cruises, dat onder deel was van Holland America Li ne. Nu Tiziano naar school gaat, is Marco veelal 'al leen' op zee. Het is het eni ge negatieve aspect van cruisen. „Ze kunnen alleen nog tijdens de schoolvakanties meevaren. We zien elkaar minimaal twee maan den niet, hoewel we elke dag met elkaar e-mailen of via internet een videogesprek hebben." Die communicatievormen kunnen ze straks even achterwege laten. „We gaan op vakantie", zegt Mar co. „Weet je wat pas echt fijn is als je altijd op zee bent? Eens hele maal bijkomen in een mooi hotel of een resort!" In de krant van donderdag 15 november stond een sudoku gram ontworpen door de Mid delburger Louis Kesteloo. Het was het tiende sudokugram dat deze taal- en denkpuzzelfanaat maakte voor de puzzelwebsite www.jaspers- cryptogrammensite.com. Een sudokugram is een combina tie van een sudoku en een crypto gram. Tot 6 december konden op- Sudokugram lossingen worden ingestuurd via www.jasperscryptogrammensite.com. Vandaag verschijnt de oplossing: op de website en hier in de krant. Onder de inzenders worden klei ne prijzen verloot. Op www.jasperscryptogrammensi- te.com is te zien wie een prijs ge wonnen hebben. Ook staat er een uitgebreide uitleg van Louis Keste loo. v.o.f. Boot Schilders-Afwerkingsbedrijf Lageweg 18 4328 RT Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 651586 Schildersbedrijf Franke v.o.f. Havenweg N Z 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111 -691288 Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans. op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Schildersbedrijf Ad de Wit Capelleweg 3 4306 PE Nieuwerkerk Tel. 0111 -641555 www.addewit.nl Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111 -641551 www.wesdorp-schilders.nl Schilders- en Afwerkingsbedrijf Harry Linders Klaverstraat 57 4322 CG Scharendijke Tel. 0111 - 672142 www.schildersbedrijflinders.nl MAAK KANS OP €2000i" RETOUR! Plaats negen verschillende letters zodanig in elke rij, in elke kolom, in elk van de grijze en witte vierkanten van 3x3 vakjes, alsmede in de beide diagonalen en in de geelgekleurde vakjes, dat met de letters uit de roodomlijnde vormen woorden kunnen worden gemaakt die aan de gegeven, in willekeurige volgorde staande, cryptische omschrijvingen voldoen. Een van de beide diagonalen (van boven naar beneden gelezen) bevat het enige, in de Grote Van Dale voorkomende zelfstandige naamwoord dat met de negen verschillende letters kan worden gevormd. 1 Daar zal het wel op uitdraaien. (6 uit 6) 2 Geneeskrachtige plant die je overeind houdt (8) 3 Zo valt de omschrijving meer op. (10) 4 De opening vindt plaats in Kroatië. (5) 5 Diagonalen. (11) 6 Snel uiteenlopend. (6) 7 Zij zoeken het hogerop. (10) 8 Grappenmakers pesten. (6) 9 Daar wond men geen doekjes om. (14) 10 Voor de sier veroorzaakt vader een opstootje. (5) Oplossing T. s P T 5 E N A I 9 L R N P L T E cn A 3 A L EN I R S T P T N S R E yL p A L L A R S N T I E 7 I 10 E P T X L S 8 R N N R T. I P A E 4 S P A L S E R r S I N A R L P X De gevraagde woorden zijn: 1 prints; 2 pilaster; 3 saillanten 4 Split/split; 5 sierplanten; 6 sprint; 7 alpinisten; 8 narren; 9 pleisterplaats; 10 parel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45