Winkelierster met onverwoestbaar humeur 20 Nauwelijks luisteraars voor de raad Goes ADRZ neemt nieuwe scanner in gebruik MiddeSburg wil Hink® lappen bouwgrond kwijt dinsdag 11 december 2012 GOES - Naar de vergaderingen van de gemeenteraad van Goes luiste ren gemiddeld 53 mensen op de website van de gemeente. Als er echt besluiten vallen, stijgt het aan tal toehoorders naar 61. Dat blijkt uit een inventarisatie door de raadsgriffier van Goes. De belangstelling is dus uiterst gering: gemiddeld luistert 0,14 procent van de Goesenaren. De raadsgrif fier wijst er bovendien op dat het vaak dezelfde mensen zijn die luis teren. De gemeenteraadsleden overwegen desondanks om nog meer uitzendingen te gaan verzor gen. Maar dat kost geld: het bedrag om die uitzendingen mogelijk te maken kan oplopen tot 30.000 eu ro. Het uitzenden van de vergade ringen kost tot nu toe, volgens een raadsbesluit uit 2010, jaarlijks ruim 20.000 euro, afgezien van de een malige kosten zoals aanschaf van apparatuur. Het schrappen van het notuleren - dat in feite overbo dig is door het digitale verslag - le vert een besparing van 5000 euro op, heeft de raadsgriffier becijferd. VLiSSINGEN - In het ADRZ in Vlis- singen wordt vrijdag de zogenoem de PET-CT scanner in gebruik ge nomen. Het ziekenhuis werkt al enige maanden met deze scanner, maar houdt vrijdag open huis voor genodigden en medewerkers. Met de PET-CT scan zijn meer on derzoeken mogelijk op het gebied van oncologie, cardiologie en neu rologie. Patiënten uit heel Zeeland, maar ook uit andere regio's, ko men naar het ADRZ voor deze on derzoeken. Omdat de PET-CT scanner meerdere dagen beschik baar is, zijn de wachttijden aan zienlijk verkort. Voorheen moes ten patiënten meer dan een week wachten voor een onderzoek, nu kan dat binnen twee a drie dagen. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pic.nl door Mieke van der Jagt Nog maar kort geleden deed Jo van Kalmt- hout haar winkel dicht. Op haar 85ste liet haar gezondheid het niet meer toe dat ze dagelijks van vroeg tot laat paraat moest zijn om klanten te helpen. Haar winkel was er nog zo eentje met een bel. Jo van Kalmthout ver kocht tabakswaren en verpakt snoep. Gadgets en loterijen, zoals andere tabakshandelaren verko pen: daar begon ze niet aan. Haar winkel dreef ze meer bij wij ze van hobby dan als bron van in komsten. Het was vaak ook voor de gezelligheid dat klanten binnen liepen. Nergens kon je er zekerder van zijn een opgewekte natuur achter de toonbank te treffen, dan aan de Voorstad in Goes in de so bere sigarenwinkel. Dat ze er in juni van dit jaar mee ophield, had niets te maken met het feit dat Jo van Kalmthout acht keer werd overvallen in haar win kel. Ze liet zich haar lust en haar le ven niet afjpakken door een stelle tje boeven. De enige keren dat er bij de winke lierster een beetje irritatie te be speuren viel, was als iedereen na zo'n overval van alles wilde weten. Zulke gebeurtenissen liet Jo van Kalmthout het liefste maar snel achter zich. Vooruit met de geit was het motto van de vrouw die uit haar werk energie putte. Tot een jaar of tien geleden deed ze naast het werk in de tabakszaak ook verstel- en naaiwerk voor klan ten. Een bijzonder mens in een bijzon dere sigarenwinkel. Waar haar col lega's bij een slof sigaretten vrijwel automatisch een weggooiaansteker cadeau doen, stopte Jo van Kalm thout net zo automatisch een rolle tje stophoest in het zakje. Zaterdag 8 december is Johanna van Kalmthout thuis in Goes over leden. Donderdag 13 december be gint om 12.15 uur een afscheidsbij eenkomst in de aula van het cre matorium in Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te concoleren. MIDDELBURG - Het college van Bur gemeester en Wethouders in Mid delburg is van plan flinke stukken grond als landbouwgrond te verko pen. De grond werd eerder aangekocht om voor de toekomst voldoende grond voor woningbouw te heb ben en te voorkomen dat er met de grond werd geseculeerd. Nu de tijden veranderd zijn, wil de ge meente de grond weer aan boeren verkopen. Een stuk van zes hecta re aan de Leliëndaalseweg is al in de verkavelingspot gestopt. Aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joos- land is 18 hectare beschikbaar Het gaat in totaal om 37 hectare. Sinds het uitbreken van de crisis in de bouw heeft de gemeenteraad herhaaldelijk om terugverkoop ge vraagd. Voor het eerst lijkt het col lege van burgemeester en wethou ders daartoe bereid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44