Met kerstmuts vol muntjes struinen op fair i8|zeela OPRUIMING de regio' 'Handen ineen slaan is goed voor 30% m 50% korting dinsdag 11 december 2012 DE DEELNEMENDE BEDRIJVEN AAN DE KERSTFAIR ZIJN: De Jonge Fietsen - Ankie Kado Shop - Vleesboerderij Boot - Parfumerie De Zwaantjes - Bolle Dier en Tuin - Bakkerij Ten Hove - Magnolia Bloemenhuis - Het Koetshuis - De Stadsbakkerij - Het Spennekot - Kadoshoppie - Sport 2000 - De Pieper - t Ouwe Pakhuis - World of Drinks - Tholhuijsen, keurslager - Boekhandel De Vries - Wijnhoeve De Kleine Schorre - Warenhuis Goudzwaard. LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 www.walkyschoenmode.nl moet wat gebeuren, stelt hij. De waterkwaliteit is slecht, er zijn mo gelijkheden voor verbetering door het tij beperkt terug te laten keren en dat zou gecombineerd kunnen worden met een getijcentrale in de Brouwersdam. Dat zorgt niet al leen voor een betere waterkwali teit - in sommige diepe delen van het meer is geen leven meer - maar komt ook de recreatie en de visserij ten goede. „En de delta kan een belangrijke rol vervullen in het kader van waterveiligheid als overloop gebied voor overtollig rivierwater." Hij ziet deze combi natie als een kans voor het gebied en heeft zich daar als Kamerlid voor ingezet. „Investeringen combi neren. Bijdragen aan de waterkwa liteit en aan de veiligheid." door Ali Pankow Nooit meer zeuren over omvang of inhoud van je kerstpakket, maar vol ledig naar eigen keus een assortiment samen stellen. Dat is de achterliggende gedachte achter de opzet van de kerstfair, die gistermiddag bij Bolle Dier en Tuin aan de Grevelingenstraat in Zierikzee werd geopend. In totaal presenteren 19 bedrijven, ver spreid over Schouwen-Duiveland, hier hun producten. Zij doen dat in de eerste plaats voor circa 1500 werknemers in de ze regio die betrokken zijn bij 26 bedrijven en organisaties, waaron der ook de gemeente Schou wen-Duiveland. „Die werkgevers geven hun mede werkers bij wijze van kerstcadeau een bepaald budget dat zij naar ei gen keus kunnen besteden op de ze kerstfair. Wij hebben daarvoor kerstmutsen met munten gemaakt voor de betrokken bedrijven en or ganisaties", licht woordvoerder Jo- han van de Velde toe. Hij is direc teur van wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor waar vorig jaar een vergelijkbare kerstfair werd gehouden. „Ik kon toen al constateren dat het bij ons te klein werd voor dit evenement. We zijn blij dat we het nu hier bij Bolle Dier en Tuin kunnen houden nu het aantal bedrijven en dus ook medewerkers aanzienlijk is toege nomen. Al zitten we hier ook al weer aan de limiet met 19 deelne- 'Ik vind het een geweldig idee. Het geld wordt zo bij bedrijven hier op het eiland besteed.' mers die hun waren presenteren." Van de Velde is blij met de soepele wijze waarop voor de organisatie van deze kerstfair kan worden sa men gewerkt. „Het mooie is dat er bedrijven vanuit heel Schou wen-Duiveland mee doen. Mis schien moet er te zijner tijd een stichting voor worden opgericht als de opzet nog groter wordt, maar nu lukt het allemaal nog wel met een commissie van vijf men sen. Het specifieke van deze kerst fair is natuurlijk dat je van te vo ren voor een groot deel kunt in schatten hoeveel budget er in elk geval besteed zal worden." Mensen die hun kerstcadeau-geld niet geheel opmaken, kunnen hun overblijvende munten doneren aan een goed doel. Dit keer is geko zen voor d'Antilopen, de sportver eniging voor mensen met én zon der handicap. „Ik vind het een geweldig idee. Het geld wordt zo bij bedrijven op het eiland besteed in plaats van dat de pakketten centraal buiten de regio worden ingekocht", zegt Corrie Hanse uit Renesse. Zij is medewerkster bij Eilandzorg en be steedt haar kerstmunten in elk ge val aan een kookboek. Marco Kristelijn van Jan de Jonge Fietsen presenteert hier allerlei fietsaccessoires en maakt de bezoe kers tevens attent op de Race ATB-fietsshow die zaterdag in zijn eigen vestiging aan de Weststraat wordt gegeven. Babbelaarscake en boluskoekjes zijn te proeven bij de stand van Bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk. Verderop worden mini saucijzen broodjes gepresenteerd en zijn er plakjes worst en blokjes kaas te proeven. Uiteraard zijn niet alleen de werk nemers die een kerstmuts met munten van hun baas ontvingen welkom op de kerstfair. Het evene ment is toegankelijk voor iedereen die hier kerstcadeaus of -artikelen wil inkopen. De kerstfair bij Bolle Dier en Tuin is nog geopend: dinsdag: 19.00 -21.00 uur en woensdag: 15.00 -21.00 uur. bedrijven en organisaties op uiveland delen dit jaar als kerstcadeau aan hun medewerkers kerstmutsen uit met daarin munten die gebruikt kunnen worden om een eigen kerstpakket samen te stellen. Het Watersnoodmuseum en in genieursvereniging KIVl NIRIA houden tot de zestigste herden king van de Watersnoodramp een serie lezingen. Donderdag spreekt ondernemer en oud-kamerlid Ad Koppejan over de toekomst van de Zuid westelijke delta. door Melita Lanting Natuur en economie kun nen elkaar prima ver sterken.Onder nemer en oud-Kamerlid Ad Koppejan gaat donderdag tijdens zijn lezing in het Watersnoodmu seum nader in op deze stelling. De belangen van de natuurlobby en de mensen die op het land of het water hun brood moeten verdie nen hoeven volgens Koppejan niet altijd tegenstrijdig te zijn. Hij heeft in zijn jaren als Kamerlid vaak strij dende partijen meegemaakt. Dis cussies over ontpolderen of leuzen als 'stop de groene leugen' kruis ten zijn pad. „Het is jammer dat - daar veel energie in gestoken wordt. Het is beter als de handen ineen geslagen worden." Koppejan ziet voor de Zuidwestelijke delta veel kansen. Als voorbeeld noemt hij het Grevelingenmeer. Daar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42