Winkelvisie welwillend ontvangen Twee gewonden bij ongeval in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Stenen Tijdperk DINSDAG 11 december 2012 Twijfels over nieuwe stadsentree mét grote supermarkt en parkeerplaats door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ruimte om te onderne men. Dat is- wat middenstanders willen en voor hen is het nog maar de vraag of de gemeente Schouwen-Duiveland hen vol doende ruimte biedt. Tijdens de presentatie gisteren van de detail- handelsstructuurvisie Schou wen-Duiveland werd voor soepel heid van de gemeente gepleit. In de gemeentelijke visie worden de kaders geschetst voor de detail handel op het eiland. Waar mag wat en hoeveel ruimte mag dat in beslag nemen. Basisgedachte is, legt Felix Wigman van het door de gemeente in de arm genomen adviesbureau BRO uit, dat de cen trumfunctie van Zierikzee ver sterkt dient te worden. Voorwaarde daarbij is dat gezocht wordt naar verbindingen met toe ristische functies in het buitenge bied. Wethouder Ad Verseput: „We moeten er samen iets moois van maken. Daar gaat het om." Die bereidheid lijkt er te zijn on der de eilandelij ke ondernemers, alleen leven er op onderdelen nog wel wat twijfels, zo bleek. Met name het idee om Zierikzee te voorzien van een nieuwe stads entree en op de de plek waar nu nog een sporthal staat straks de vestiging van een grote super markt mogelijk te maken doet wat wenkbrauwen fronsen. „Op die plek staan maar een paar huizen. En er is verder ook geen detailhan del" aldus een van de critici. Een ander bepleit waar meer aandacht voor die andere stadsentree, aan het Haringvlietplein. Dat is nu vooral in gebruik voor de 'perfire- re' handel. Meer binding met de oude binnenstad zou welkom zijn. 'Lastig' zegt Wigman. Ook worden vraagtekens gezet bij de onderverdeling van supermark ten in die met een regionale, een bovenlokale dan wel een puur lo kale functie. Aan die indeling zijn voor elke categorie anders maxima le Winkel Vloer Oppervlakten (WVO) gekoppeld. „Maar super marktformules veranderen snel en vragen ruimte. Daar moet je op in kunnen spelen", aldus een van de aanwezigen. De regel dat een su permarkt wel verplaatst mag wor den, maar dat er weinig tot geen ruimte is voor nieuwkomers wekt wat verbazing. „En vijf slagers en tien modewinkels, dat mag dan weer wel? De detailhandelsstruc- tuurvisie wordt maart 2013 behan deld door de gemeenteraad. Met kerstmuts struinen op fair 18 en 19 WOLPHAARTSDIJK Dieven van aanhanger opgepakt op Deltaweg Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag aangehouden op de Deltaweg bij Wilhelmina- dorp voor diefstal van een aanhang wagen. De 27-jarige man uit Moerdijk en de 31-jarige man uit Dinteloord za ten in de auto die in de Burgemees ter Hackstraat in Wolphaartsdijk was gezien met de aanhanger. Zij zitten voorlopig vast. GOES GroenLinks wil inzicht in geheime besluiten De fractie van GroenLinks wil we ten hoeveel besluiten het dagelijks gemeentebestuur van Goes onder de pet houdt. Aanleiding is het be sluit om een winkelcentrum toe te staan op de plaats van de Renault- garage in de Marconistraat. Dat be sluit was afgelopen zomer geno men, zonder dat de gemeenteraad daarover door het college van b en w was geïnformeerd. COLIJNSPLAAT Wedstrijdzeilers Goofys in kerstsfeer De Kerstrace wordt zaterdag voor de 22ste keer gevaren vanuit de jachthaven van ColijnsplaaL Er heb ben zich vijftig bemanningen inge schreven. De start is vanaf 12.00 uur, de prijsuitreiking om 19.00 uur. Er is livemuziek na afloop en ook citroenjenever, haring en glüh wein. De Kerstrace maakt deel uit van het Goofys wintercircuit. www.kerstrace.nl. Tip? redactie@pzc.nl Het hele weekeinde zat de Souburgse middelbare scholier gebogen over de kaarten van Nederland en Europa. Gisteren moest hij namelijk alle gro tere steden, de rivieren en kanalen kennen. En als toetje op de kers, ook alle Europese landen en hoofdsteden. De Nederlandse steden en wateren, dat lukte nog wel. En ook de West-Europese landen en hoofdste den. Het lukte echter maar niet de Oost-Europese namen te onthouden. Met enige wanhoop keek hij zondag avond naar zijn ouders. „Ik snap echt niet wat hier het nut van is. El ke auto heeft toch een routeplanner. En als je het echt niet meer weet, kun je toch ook op Google-maps kij ken. Volgens mij leeft onze docent nog in het Stenen Tijdperk." ZIERIKZEE - Bij een botsing tussen twee perso nenauto's op de Calandweg in Zierikzee zijn gistermiddag twee mensen gewond geraakt. Beide slachtoffers zijn met nekklachten naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De botsing vond rond 13.15 uur plaats in de bocht van de Calandweg en de Schuurbeque Boeijes- straat, ter hoogte van de fietstunnel. De brandweer van Zierikzee werd gealar meerd om uit een van de wagens een deur te knippen om de gewonde persoon zo veilig mogelijk uit de auto te kunnen halen. De toedracht van het ongeval is nog onduide lijk. Ook de identiteit van de gewonden was gisteren aan het begin van de avond nog niet bekend. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41