Biutem.Sc Beumjm 7 dinsdag 11 december 2012 het gesteeld mosoortje door zijn 'slordige' uiterlijk en door het ontbreken van de steel. Dit paddenstoeltje groeit alleen maar op slaapmossen, maar in tegenstelling tot zijn gesteelde verwant op verschillende soorten. Als je deze soort vindt lijkt het alsof er tussen het mos wat witte substantie gemorst is en je moet eerst door de knieën om te zien dat het om een paddenstoeltje gaat. Het gerimpeld mosoortje kom je niet tegen in de duinen, maar juist in de polders. De trefkans is het grootst in dorpen en steden en daar groeit het gerimpeld mosoortje vaak op begraafplaatsen of op gazons die al gedurende langere tijd niet bemest zijn. Naast deze paddenstoeltjes die op mos groeien zijn er heel veel soorten die bij voorkeur of altijd tussen mos groeien. Uit heel veel voorbeelden noemen we slechts het fraai gevormde sikkelkoraalzwammetje, dat in schrale weilanden samen met wasplaten en andere zeldzame paddenstoelen voorkomt. Chiel Jacobusse Sporenkapsels van ruig haarmos in de regen. die ooit eens een boom gesnoeid heeft kijkt voortaan met andere ogen naar zo'n levend monument. Na 40 jaar verklaart een langs fietsende trotse oma aan haar kleinzoon: „kijk die boom heeft oma vroeger nog geknot". Marijke de Jonge, die vanuit de wijk de activi teit mede heeft georganiseerd, vond het een geweldig leuke belevenis. "Met zoveel mensen, jong en oud, gewoon hartstikke gezellig." Voor volgend jaar heeft de wijkbeheergroep alweer een nieuw project op het oog: aan de Koninginneweg/Amaliapark, waar ook weer een partij bomen kan worden gesnoeid... Lucien Calle De bewonersparticipatie, zoals op de Stromenweg in Middelburg, zorgt voor betrokkenheid bij het groenbeheer. foto Marijke de Jonge F"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39