via internet verkopen zeelanc 23 Lupker gaat nog aan kop in leraarverkiezing Symposium over toegankelijkheid recht 'Dan is die troep ook maar weg' 'Het maakt een ander gezin blij' Kenniscentrum water op de HZ Dementie treft Zeeland en Limburg hard Af STURM dinsdag 11 december 2012 'Ik maak liever iemand anders blij met mijn tweedehandskleding dan dat het in de container verdwijnt' Stephanie Gravestein, adverteerder MIDDELBURG - De samenvoeging van de rechtbanken in Zeeland en Breda, de centralisatie van het Openbaar Ministerie in Breda en de mogelijke sluiting van Torentijd komen woensdag vanaf 15.00 uur aan de orde tijdens een sympo sium in het Middelburgse stad huis. Zeeland ziet een aantal paral lelle hervormingen van het justiti eel apparaat, aldus de Stichting De Zeeuwse Meesters. „Veel juristen en burgers maken zich daarbij zor gen over de betekenis van de her vormingen voor de kwaliteit, toe gankelijkheid en kosten van de rechtspleging", stellen de Zeeuwse Meesters. Centrale vragen tijdens de bijeen komst: Wat gaan de hervormingen betekenen voor de strafrechtsple ging? Wat is momenteel de toe gang tot het recht Zeeland, in hoe verre zijn de effecten van de ver huizing nu al voelbaar, levert de voorgenomen verhuizing echt een bezuiniging op en wat zijn de ver wachte effecten in de toekomst? Stephanie Gravestein maakt ook ge bruik van de verkoop via internet. Ze vindt het maar niets om kleding weg te gooien. „Ik maak er liever ie mand anders blij mee dan dat het in de container verdwijnt." Stephanie vindt het verkopen via internet han dig. „Het is snel en gemakkelijk en de mensen komen het vaak zelf op halen. Het kost mij geen enkele moeite." Geld verdienen met de in ternet verkoop, is bij Gravestein niet van toeppassing. „Ik verkoop mijn spullen voor een mooi prijsje zodat armere gezinnen ook merk kleding kunnen kopen. Kinderkleer- tjes zijn in de winkel namelijk hart stikke duur." Voor Stephanie is de verkoop geen gat in de markt maar wel een leuke manier om andere mensen blij te maken. foto Ronald den Dekker Een broekje van Lief, rompertjes van de Hema en een vestje van Mexx. Ilona Kamphuis biedt 86 ad vertenties aan op internet. „Dan is die troep maar weg." De kinderen van Ilona, Ilse (3) en Jasper (1), zijn de babykleertjes inmiddels ont groeid. Ilona verkoopt al een paar jaar kleding op het internet. Niet om er veel geld mee te verdienen, maar meer om de oude dozen van de zolder op te ruimen. „Het is ook veel makkelijker om de spullen zelf online te zetten, dan ze bijvoor beeld naar een tweedehandszaak te brengen", aldus Kamphuis. De laat ste maanden zijn de kleertjes niet meer zo in trek. „Het is de duurste periode van het jaar, dat merk je goed. Ik verkoop nu veel minder." Voor Ilona is de internetverkoop geen gat in de markt. foto Mark Neelemans door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Jacqueline Lupker gaat nog steeds aan kop in de strijd om de wisselbokaal voor de beste leraar of lerares van Zeeland. De docente Frans van de Stedelij ke Scholengemeenschap Nehalen- nia in Middelburg heeft tot nu toe de meeste stemmen vergaard in de PZC-verkiezing. In totaal zijn er bijna tweeduizend e-mails binnen gekomen. Lupker wordt op de voet gevolgd door economieleraar Peter de Waal van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg. De andere drie genomi neerden - Edwin Moens van het Ostrea Lyceum in Goes, Léon Re- merij van het Reynaertcollege in Hulst en Sophie de Jong van OPDC De Vliedberg in Goes - heb ben nog wat in te halen. Op de vijf scholen wordt van alles gedaan om zoveel mogelijk stem men binnen te halen voor de vijf genomineerden. Lupker laat via de e-mail weten dat vwo-6 leerlingen op haar school gratis kaartjes voor het kerstgala verloten onder scho lieren die op haar stemmen. „Jon gere kinderen bellen opa's en oma's om op mij te stemmen en komen dat dan enthousiast vertel len", schrijft ze verder. Op de CSW hebben leerlingen uit vwo-6 en havo-5 flyers gemaakt voor Peter de Waal en accounts voor hem geopend op Facebook en Twitter. „De flyer is ook te zien op de bureaublad-achtergronden van alle computers in de media theek", vertelt CSW-leerling Niels Ketelaar. „We hebben de oproep ook opgehangen in de plaatselijke snackbar en willen ook nog een oproep doen via de intercom." Op het Ostrea Lyceum in Goes hangen zelfgemaakte posters van leerlingen voor Edwin Moens, en ook via de elektronische leeromge ving worden leerlingen opgeroe pen om te stemmen. Moens „Ik ben positief verrast door al die aan dacht. Op vrijdag ga ik altijd naar mijn opa in het verzorgingshuis. Zelfs de mensen daar hebben op me gestemd. Het lijkt wel of ieder een ermee bezig is." Stemmen op je favoriete leraar of lera res kan nog tot komende donderdag 12.00 uur. Stuur een e-mail naar pzcleraar@gmail.com. Vermeld je naam, adres en telefoonnummer als je kans wilt maken op de tablet. Vrijdag 14 december wordt bekend wie de bes te leraar of lerares van Zeeland 2012 is! Volg alle nieuwtjes over de leraar verkiezing via www.pzc.nl/leraar en volg ons op twitter via @pzcleraar. VLISSINGEN - HZ in Vlissingen heeft geld gekregen van het ministe rie van Onderwijs om een toonaan gevend kenniscentrum voor water te worden. Samen met de Hogeschool Rotter dam en de Hogeschool Van Hall La- renstein (Leeuwarden, Velp en Wa- geningen) gaat de Zeeuwse hoge school een 'Centre of Expertise Del tatechnologie' opzetten. De HZ legt zich daarmee verder toe op kennisontwikkeling en onderzoek op het gebied van water. Er wordt samengewerkt met het bedrijfsle ven. De HZ wil zo de kwaliteit van het onderwijs verbeteren en meer studenten trekken voor de Delta Academy, de afdeling waar de wa terstudies zijn ondergebracht. MAASTRICHT - Dementie treft Zee land, Drenthe en Limburg harder dan andere regio's. Het aantal de mente inwoners van Limburg groeit van 18.000 nu, naar 24.000 in 2020 en 38.000 in 2040; 3,6 pro cent bevolking lijdt straks aan her senziekte, berekende TNO in op dracht van Alzheimer Nederland. De drie provincies tellen in 2040 het hoogste aantal dementen afge zet tegen de inwonersaantallen die het Centraal Bureau voor de Statis tiek voorspelde. Het risico op de ziekte neemt sterk toe bij het klimmen der jaren: één op de vijf tachtigplussers demen teert. LEASE Amundsenweg 39 4462 GP Goes Noordweg 467 4333 KE Middelburg 0118-612042 >e@autosturir Auto Sturm Lease is een jong en dynamisch leasebedrijf met grote ambities op de regionale leasemarkt. Wij bieden u maatwerk, kunnen alle merken auto's leveren, die tot in het kleinste detail worden afgestemd op uw persoonlijke wensen. Voor meer informatie of voor het opstellen van een offerte stuurt u dan een e-mail naar lease@autosturm.nl of neem telefonisch contact op via 0118-612042

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23