Middelburg zet grond in de verkoop Nieuwe PET-CT scanner ADRZ WALCHEREN Koud vuur bestaat niet almanak Stenen Tijdperk DINSDAG 11 december 2012 17 Spanning Glazen Huis stijgt 18 en 19 Activos leert patiënten leven met pijn 20 en 21 Trendbreuk na jaren van aankoop agrarische percelen voor bouwprojecten MIDDELBURG - Jarenlang kocht de gemeente Middelburg agrarische gronden op om zelf te kunnen be palen waar en wanneer er ge bouwd zou worden. 'Actieve grondpolitiek' heette deze strate gie in het stadhuisj argon. Een stra tegie die de gemeente geen windeieren legde. Boerenland werd, wanneer de tijd gekomen was, tegen een veel hoge re prijs verkocht als bouwgrond. Zo werd voorkomen dat grondspe- culanten de meerwaarde in hun zak konden steken. Die politiek leidde ertoe dat de gemeente Mid delburg een van grootste verpach ters van agrarische grond werd. Sinds het uitbreken van de crisis in de bouw is in de gemeenteraad herhaaldelijk gevraagd of een deel van die agrarische grond niet weer verkocht kon worden. Niet als bouwgrond, maar gewoon als boe renland. Voor het eerst lijkt het college van burgemeester en wethouders daar toe bereid. In een memo staat een opsomming van in totaal bijna 37 hectare waarvoor geen plannen zijn om er in de nabije toekomst te gaan bouwen. Zes hectare aan de Leliëndaalseweg is inmiddels bij het kavelruilbureau Zeeland voor directe verkoop aangemeld. Naast die 37 hectare is er ook nog eens 18 hectare ten oosten van de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joos- land die niet nodig is voor het daar te ontwikkelen bedrijfs terrein. Ook die zou zo in de ver koop gezet kunnen worden. In to taal zou de gronden bij de Leliëndaalseweg en de Trekdijk ruim 1 miljoen euro kunnen ople veren. Het memo is geschreven in het ka der van het financieel gezondhou- den van het gemeentelijk grondbe drijf Jarenlang was dit een bron van inkomsten waarmee allerlei projecten werden betaald. Stop pen het overhevelen van geld naar deze projecten is voor de gezond heid van het grondbedrijf ook be vorderlijk. Commissieleden van diverse par tijen spraken gisteravond over het algemeen lovend over de nieuwe koers die wordt ingezet. Wat Piet Kraan (LPM) betreft wordt die per- cèlen aan de Trekdijk en de Leliëndaalseweg ook al zo snel mo gelijk verkocht. Wethouder Saskia Szarafinski be nadrukte dat de verkoopplannen niet ingegeven zijn omdat er pro blemen zijn met het grondbedrijf. „Het is gezond. Maar die bewuste gronden hebben we niet nodig." MIDDELBURG - Leerlingen van de groepen acht van de Walcherse basisscholen kregen maandag in de brandweerkazerne aan de Stro- menweg in Middelburg uitleg over de risico's van vuurwerk. Daarbij lieten brandweerlieden onder aan de leerlingen van de Palmenhof ook zien hoe snel kleding vlam vat De leerlingen van deze basisschool uit Sint Laurens leerden ook dat 'koud vuur" niet be staat. Sterretjes kunnen bijvoorbeeld flinke brandwonden veroorzaken. Ook werd hen dringend aangeraden om geen aansteker te gebruiken om vuurwerk aan te steken maar een lont. En ook geen oud vuurwerk te gebrui ken. foto Lex de Meester pagina 18: opblazen prullenbak kost 450 euro ^x^xssixazfxxsssasasss, VLISSINGEN - In het Vlissingse zie kenhuis wordt vrijdag 14 decem ber de zogenoemde PET-CT scan ner officieel ingebruik genomen. Het Admiraal de Ruyter Zieken huis werkt al enige maanden met deze scanner. Vrijdag houdt de af deling nucleaire van het ADRZ in Vlissingen 'open huis' voor geno digden en medewerkers. Met de PET-CT scanner zijn er meer onderzoeken mogelijk op het gebied van oncologie, cardiolo gie en neurologie. Patiënten uit Zeeland en andere regio'skomen naar het ADRZ voor deze specifie ke onderzoeken. Omdat de PET- CT scanner meerdere dagen be schikbaar is, zijn de wachttijden veel korter geworden. Voorheen moesten patiënten vaak meer dan een week wachten voor een onder zoek, nu kan dat binnen twee a drie dagen, aldus het ziekenhuis. Eind november werd hetzelfde aantal onderzoeken bereikt als vo rig jaar in een heel jaar De beel den geven informatie over de stof wisseling in het lichaam van orga nen en bijvoorbeeld tumoren. Een kleine hoeveelheid radioactieve stof wordt met een infuus in het lichaam gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Het hele weekeinde zat de Souburgse middelbare scholier gebogen over de kaarten van Nederland en Europa. Gisteren moest hij namelijk alle gro tere steden, de rivieren en kanalen kennen. En als toetje op de kers, ook alle Europese landen en hoofdsteden. De Nederlandse steden en wateren, dat lukte nog wel. En ook de West-Europese landen en hoofdste den. Het lukte echter maar niet de Oost-Europese namen te onthouden. Met enige wanhoop keek hij zondag avond naar zijn ouders. „Ik snap echt niet wat hier het nut van is. El ke auto heeft toch een routeplanner. En als je het echt niet meer weet, kun je toch ook op Google-maps kij ken. Volgens mij leeft onze docent nog in het Stenen Tijdperk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17