Three Fall maakt muzikale vrije val cultuur 113 Zakelijk net zo bereikbaar maar dan supervoordelig Van de Sande Voorstelling in Gasthuiskerk rond 12-12-12 agenda www.telfort.nl/zakelijk dinsdag 11 december 2012 Duits trio treedt op bij Muziekpodium Zeeland in 't Schuttershof in Middelburg MIDDELBURG - De in Zeeland opge groeide singer-songwriter Stefan van de Sande treedt twaalf dagen achtereen op in de hoofdsteden van de twaalf provincies. De voor laatste halte van deze Twelve Red Roses Tour 2012 is vanavond in de Gasthuiskerk in de Lange Delft in Middelburg. Centraal staat het album Twelve Red Roses, dat Stefan van de Sande onlangs uitbracht. Aan het concert van vanavond, dat om 20.00 uur begint, werken de Zeeuwse sin- ger-songwriter Elly Kellner en het koor Exaudi uit Westkapelle mee. www.stefanvandesande.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vanwe ge de bijzondere datum (12-12-12) presenteert Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland woens dag een eenmalige voorstelling rond het getal Twaalf. Woordkun stenaars Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse - allebei geboren Zeeuwen - maken er een theatraal prijzenspektakel van: in twaalf hi larische ronden mag het publiek zich uitleven op de Twaalf. Taal speelt een belangrijke rol in het programma, waarin prijzen zijn te winnen. Niemand gaat met lege handen naar huis. De voorstelling Twaalf Twaalf Twaalf begint om 20.30 uur. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Grote veiling Chinees porselein. Zeeuws Veilinghuis, 10.30-17.00 uur SLAZ-avond: Leon de Winter vertelt over zijn jongste boek 'VSV'. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur Terneuzen Literaire avond: Tommy Wieringa over zijn nieuwe roman 'Dit zijn de namen'. Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Kerstmarkt Ter Reede, 10.00 uur Zierikzee Bijeenkomst Hobby Computer. Club. MFC De Huijbertstraat, 19.30 uur. Lezing *Wat Darwin niet kon weten', door publicist Gerrit Teule. Odd Fellow Loge, St. Domusstraat 51-53, 19.45-22.30 uur PODIUM Middelburg Concert Stefan van de Sande. Gasthuiskerk, 20.00 uur. Met een ongebruikelijke bezet ting van saxofoon, basklarinet, trombone en drums geeft Three Fall jazz een avontuurlij ke wending. Vorig jaar stond dit bijzondere, jonge Duitse trio op het International Jazzfes tival in Middelburg. Woensdag is, op uitnodiging van Muziek podium Zeeland, in 't Schutters hof in Middelburg de reprise. door Mischa Beckers MIDDELBURG - De heren zijn net te rug uit China. Saxofonist en bas klarinettist Lutz Streun komt nog steeds woorden tekort voor wat ze daar ondergingen: „Overweldi gend, vermoeiend, fantastisch eten, vriendelijke mensen, agressie ve taxichauffeurs en bling-bling wolkenkrabbers. Een wonderlijk gevoel om op een podium te staan aan de andere kant van de wereld, onze nummers te spelen en te zien dat de mensen onze muzikale statements begrepen. Misschien gaan we terug. China is een land met een grote diversiteit en een ongelooflijke snelheid." Na debuutalbum Bomboclive en de opvolger On a walkabout is het tijd voor een derde album. Ideeën zijn er al. In het voorjaar van 2013 gaat de band de studio in. Tijdens de huidige tournee krijgt het publiek al voorproefjes. „We spelen stuk ken van alle drie de albums. Het is geweldig om de nieuwe nummers tijdens de tour te brengen." Zo kunnen ze live groeien, terwijl het Three Fall, met (vlnr) Lutz Streun, Sebastian Winne en Til Schneider. foto Jörg Grosse Geldermann tegelijkertijd fris voelt om nieuwe dingen te presenteren. „Natuurlijk heeft Three Fall een specifieke stijl die je op al onze al bums kan horen, maar de nieuwe cd wordt veelzijdiger. Met veel ver schillende elementen zoals Afri kaanse sferen, nieuwe hiphop, bal lads, rock, wereldmuziek, moder ne jazz en Noorse soundscapes. Een andere nieuwe stap is dat we onze instrumenten gebruiken met elektronische effecten. Bijvoor beeld octavers, pitch-shifters en loopers. Dat geeft ons de mogelijk heid om contrasten te vormen. Denk aan minimalisme aan de ene kant en een breed geluid aan de andere kant." Of het nu een trein is of bergen, deze band haalt inspiratie uit wer kelijk alles. „Natuurlijk kun je goed horen dat we van beats hou den. Maar we willen ook graag dat de luisteraar nieuwsgierig blijft: wat was dat voor geluid? Wat doet hij met zijn instrument? Wat gaat er dadelijk gebeuren? Et cetera." Ze houden van oude jazz, maar ook van moderne popmuziek. Zo kwamen ze op het idee om te wer ken met nummers van de Red Hot Chili Peppers. „Miles Davis en John Coltrane namen ook de pop liedjes uit hun tijd en maakten er geweldige jazz van. Dus dachten we: laten wij de popliedjes van on ze generatie nemen en ze omvor men met onze sound. Erg leuk om te doen." Streun wilde altijd al in een trio spelen, een magische formatie in zijn optiek. In dit geval was Miles Davis ook een grote invloed. „Hij probeerde altijd nieuwe ideeën te vinden in jazz. Dus ik dacht: waar om probeer ik niet twee blaasin strumenten en drums? We gingen aan de slag en vonden dat het ont- breken van een akkoordinstru ment en een bas voelde als het ont breken van grond onder je voeten. Een vrije val dus. Zo kwamen we aan onze naam: free fall - three fall. Er ontbrak dus iets zonder ak koordinstrument en bas, maar we hielden onmiddellijk van de uitda ging om de muziek niettemin vol te laten klinken. Plotseling kwam dat eruit, vanzelf, op een natuurlij ke wijze. We voelden dat dit een speciale band is voor ons." Three Fall, woensdag, 't Schuttershof, Middelburg. Aanvang: 21.30 uur. -9t: Bezetting: Lutz Streun (tenorsaxofoon, basklarinet), Til Schneider (trombone), Sebastian Winne (drums, percussie). Ga naar Telfort Zakelijk voor een aanbod op maat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13