De straat op gaan helpt 399/ 81 buitenland Op een gezonde manier in beweging Opnieuw topman al-Qaeda gedood Premier Monti stapt op Bon voor gratis brochure! maandag 10 december 2012 WASHINCTON/PESHAWAR - Bij een raketaanval met een Amerikaanse drone in Pakistan is wederom een hoge leider van al-Qaeda gedood. Dat hebben bronnen bij de Paki staanse veiligheidsdiensten giste ren gemeld. De Amerikaanse zen der NBC citeerde bronnen in Was hington. Sjeik Khalid bin Abdel Rehman al-Hussainan, ook be kend als Abu Zaid al-Kuwaiti, werd vrijdag gedood toen het huis in Mir Ali waar hij zich bevond, werd getroffen door raketten. Een aan al-Qaeda gelieerde website 'vierde' dit weekend het 'martelaar schap' van al-Kuwaiti en zei te bid den voor diens plek in het para dijs. Al-Kuwaiti's vrouw en doch ter raakten gewond. Zijn vrouw overleed in het ziekenhuis van Mi- ran Shah, aldus de bronnen. Al-Kuwaiti was verantwoordelijk voor de uitgave van diverse boe ken over het gedachtegoed van al-Qaeda en was regelmatig te zien als religieus docent in al-Qaeda- propagandavideo's. Sinds de liqui datie van Bin Laden in 2011 heeft de Amerikaanse president Obama groen licht gegeven voor het ver moorden van drie al-Qaeda-kop- stukken. Al-Kuwaiti verving Abu Yahya al-Libi, de tweede leider van al-Qaeda die in juni in Noord-Waziristan bij een raketaan val met een Amerikaanse drone om het leven kwam. xzesssesssssasessss^} Demonstraties tegen plannen Egyptische president Mursi hebben effect President Mohamed Mursi van Egypte wilde de absolu te macht, maar ziet daar na twee weken van demonstra ties (en zeker zeven doden) toch maar van af. door Mark van Assen Ongehoord was het, wat die Mursi flikte. Hij was de eerste democra tisch gekozen presi dent van zijn land, in het zadel ge komen na de ongekende volksop stand van vorig jaar. Dat schept verplichtingen en die droeg hij aanvankelijk ook uit. Hij was dan wel een van de leiders van de isla mitische Moslim Broederschap, maar hij verzekerde de Egyptena- ren dat hij zou regeren op basis van consensus (en dus niet de wil van de fundamentalisten er door zou drukken). En toen kwam hij met twee plannen die hem onmid dellijk de eretitels 'dictator' en 'fa rao' opleverden. Plan 1: hij wilde graag alle macht, want alleen zo kon hij de verworvenheden van de revolutie beschermen. Plan 2: hij wilde een referendum over de ontwerp-grondwet die in elkaar is gedraaid door fundamentalistische moslims (want die zou worden goedgekeurd door massaal stem mende mede-fundamentalisten). Maar het oude Egypte is niet meer. Waar het volk zich decennia lang liet koeioneren door de vori ge president, Hosni Mubarak, ging het nu onmiddellijk de straat op. De democratisch gekozen Mursi schoot in een oude reflex, maar werd tot de orde geroepen door de Egyptenaren die in het stemhokje zijn naam hadden aangekruist. Re sultaat: zeven doden én een schie lijk ingetrokken decreet over rui mere bevoegdheden. Geen absolu te macht meer, dus. De oppositie is echter niet tevreden. Het referen dum gaat wat Mursi betreft name lijk nog steeds door, zij het iets aangepast. De mensen moeten op 15 december nog steeds 'ja' of'nee' zeggen tegen een streng-Eel igieuze grondwet die ruim baan geeft aan de sharia (het islamitisch recht) en iets minder ruim baan aan de ge lijkheid tussen mannen en vrou wen. Zeggen de Egyptenaren in meerderheid 'ja', dan is dat dus wat ze willen. Zeggen ze 'nee', en dit is de aanpassing van Mursi, dan wordt er in maart een nieuwe grondwetgevende vergadering ge kozen en begint alles weer op nieuw. Op die manier, zo vreest de oppositie, verandert er dus hele maal niks. Nu dreigt ze met een boycot van het referendum. In de eerste ronde van de laatste presidentsverkiezingen kreeg Mo hamed Mursi van de Moslim Broe derschap maar een kwart van de stemmen. De seculiere kandidaten kregen samen 60 procent. De oppositie heeft het voor elkaar gekregen dat Mursi afscheid nam van zijn decreet. Ook heeft ze hem gedwongen tot een aanpassing van het referendum. Als ze de demo cratische weg blijft volgen, ligt er nog steeds een ander Egypte in het verschiet. Blijft ze de confron tatie zoeken, dan zakt het land ver der weg in chaos. Daar heeft niet alleen Mursi baat bij, maar ook het leger. Dat stond de laatste dagen te popelen om in te grijpen en wat van zijn macht terug te veroveren. Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaanHztyi.nl ROME - De Italiaanse premier Ma rio Monti legt zijn functie neer zo dra het parlement een cruciale be grotingswet heeft aangenomen. Monti zei zaterdag niet langer te kunnen regeren nu de partij van voormalig premier Silvio Berlusco ni, de PDL, haar steun aan zijn za kenkabinet heeft ingetrokken. President Giorgio Napolitano zei na overleg met Monti dat die hem had gezegd dat hij zonder de steun van de PDL 'zijn mandaat niet lan ger kan uitvoeren en hij daarom duidelijk heeft gemaakt te willen opstappen' zodra de begrotings wet door het parlement is. Met het opstappen van Monti wordt de weg vrijgemaakt voor vervroegde verkiezingen. Een jaar geleden trad de econoom Monti aan om te helpen Italië voor een fi nanciële ramp te behoeden. Enke le uren voordat Monti zijn beslis sing bekendmaakte, had Berlusco ni zich verkiesbaar gesteld als pre mier. Hij wil voor de vijfde keer premier worden, al keerde hij naar eigen zeggen dan wel 'verdrietig te rug' in het ambt. Het aftreden van Monti zou voor onrust op de fi nanciële markten kunnen zorgen. Met de komst van Monti nam het vertrouwen van de markten in het vermogen van Italië om zijn schul den terug te betalen toe. Opvouwbare scootmobielen Naar de winkelof een ommelje maken Voor binnen en buiten Ideaal om mee te nemen Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-lekbanden Past met gemak in iedere kofferbak 699,- NU Vaste scootmobielen Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden Hoge kwaliteit luchtbanden Comfortabele zitting y Stabiel en veilig Geschikt voor lange afstanden 2990,- V.A. Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Grootste collectie vaste en opvouwbare scootmobielen van NL iii: Steuntje in de rug nodig? Elektrische fietsen voor de scherpste prijs. Thuis proefrijden7 Toe aan een betere nachtrust? Ontdek de grootste collectie comfortbedden en matrassen Moeite met traplopen? Rechte trap Buitenbocht Binnenbocht of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften Sta-op stoelen Fietsen Mevr Dhr Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis Exd. mand en armleggers Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a' Nunspeet laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Ooslplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 73' Weert Roermondseweg S8b Bel 0341 - 27 40 40 Arnhem Rmgoven 16 Best Eindhovenseweg 30" Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Ooetinchem Havenstraat 150 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Layeweg 35e ('I Heen) Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Trapliften alleen in Nunspeet en Best Walenngen en Amersfoort geen bedden Roosendaal, Waalwijk en Capelle a/d ljssejj geen fietsen E~mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8