Cysouw snelt naar Zeeuwse schaatstitel 60 34 Kimberley Cornelisse heeft de juiste lijn te pakken in Nieuwvliet Salm en Relyveld steken er bovenuit maandag 10 december 2012 door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met haar twee over winningen in Mi trok Kimberley Cornelisse, zondag in de dressuur- wedstrijd van de PSV West-Zeeuws-Vlaanderen in ma nege Hippo D'Or in Nieuwvliet, met Larinahoeve's Zynia de pro gressieve lijn door. Natasja van Drongelen uit IJzendijke toonde zich in Z met Vivaldi in beide om lopen de beste. De voor de organi serende vereniging uitkomende Belgische Jennifer Haegeman was in M2 met Bonnaire van het Kroonhof overtuigend de beste. Kimberley Cornelisse liep met de in balans lopende en ritmisch door de baan dansende schimmer rie Laurinahoeve's Zynia in de eer ste proef met 66,33 procent naar een overtuigende overwinning. De combinatie bleef Annabel Contant uit Oostburg met de mooi bergop waarts lopende en in de uitgestrek te gangen uitblinkende Ubrinica exact vier procent voor. In de her kansing stuurde Kimberley Corne lisse de Radison-dochter met 64,66 procent naar een nipte zege. Annabel Contant eindigde met de Polansky-dochter met 64,33 pro cent op de tweede stek. „Dit had ik niet verwacht", vertel de Kimberly Cornelise. „Zynia was HEINKENSZAND - Wilma Salm en haar pupil Bianca Relyveld hadden zaterdag in de dressuurwedstrijd van de RV De Paardebloem in Heinkenszand een dominante rol. Salm was in de piste van Stal Ver- mue met de merrie Barilla SP in de klasse Mi de blikvanger. De amazo ne uit Yerseke behaalde met de San- dreo-dochter in beide proeven een overtuigende overwinning. Beide keren scoorde ze 68,66 procent Ju rylid Sarie Hanse: „Ik heb enorm genoten van deze combinatie. Een paard met fraaie gangen en enorm veel souplesse. Ze werd door haar amazone mooi gereden. Er ging wel eens iets mis, maar Wilma raakte daardoor nooit in paniek. Bij uit ATLETIEK Terneuzen. Bodylineloop. 21000 meter, man nen: 1. Sander Verminck (B) 1.17.12, Matty Buysse (B) 1.17.55, 3. Benjamin Gerrits (Axel) 1.19.20, 4. Jo Verfaillie (B) 1.23.22, 5. Mark Dhuyvetter (Biervliet) 1.23.29, 6. Frank van de Branden (Sint-Jansteen) 1.23.50, 7. Gino Ses- selle (B) 1.24.09, 8. Frank Boerebach (Hoek) 1 ..26.23, 9. Wim Filippo (Terneuzen) 1.26.32, 10. Ron Kest (Oudenbosch) 1.29.26. Vrou wen: 1. Chris de Vuyst (B) 1.41.51, 2. Anne- miek Smet (Hulst) 1.43.00, 3. Brigitte Roels (B) 1.44.48. 9000 meter, mannen: 1. Kurt van Dessel (Hengstdijk) 31.14, 2. Tim'Verbeke (B) 33.35, 3. Kees den Hollander (Aagtekerke) 35.46, 4. Niek van Belzen (Axel) 36.05, 5. Leo Bracke (Axel) 36.08. Vrouwen: 1Marie-Jeanne de Keyser (B) 47.20, 2. Joke Cornelissen (Terneu zen) 47.34, 3. Marian van Voren (Terneuzen) 48.46. 5000 meter, mannen: 1. Frederik de Backer (B) 16.48, 2. Leon Jacobse (Zoutelande) 17.28, 3. Maurice Jacobse (Zoutelande) 19.06, 4. Koen Lippens (B) 19.43, 5. Johan Meulbroek (Terneuzen) 20.25. Vrouwen: 1. Patricia Diele- man (Terneuzen) 22.46, 2. Mara Boerebch Het ZK marathonschaatser! bij de licentiehouders ging over zestig rondjes, oftewel 24 kilometer. weer kijkerig en maakte zich over al bang van. En dan is het een ech te merrie, een moeilijke tante. Ik moest er hard aan trekken om de spanning er af te rijden en haar bij de les te houden. Maar ik mag na tuurlijk niet klagen. Ik heb haar nog geen jaar geleden gekocht en heb al ruim voldoende winstpun ten voor de overstap naar M2. Na het indoorkampioenschap stap ik ook over, want Zynia is er klaar voor." Jennifer Haegeman eiste in M2 met de in de draf en galop uitblin kende vosmerrie Bonaire van het Kroonhof met de score van 60,66 procent in de eerste omloop de overwinning op. Lies van Berkel uit Biervliet eindigde met de ruin Tornado met 56,33 procent op de tweede stek. In de herkansing stuurde Jennifer Haegeman de Flo- rencio-dochter met 80,33 procent naar het oranje erelint. De combi natie uit Sint Laureins bleef Lies van Berkel drie procent voor. „Bonaire is van mijn trainster Eve lien de Kesel. Zij is in verwachting en ik ben blij dat ik de kans krijg dit paard te rijden. Het is voor mij een fijn leerpaard. Bonaire is overi gens niet altijd de gemakkelijkste. Ze is slim en probeert je uit. Maar daar leer je van", vertelde Haege man. het volgende onderdeel pakte ze de draad gewoon weer op." Anneke Phemambucq werd met de in de uitgestrekte gangen uitblin kende merrie Celrite in beide proe ven tweede. In de warmloopronde liep de amazone uit Kwadendam- me met de Rubiquil-dochter naar een score van 66,00 procent. In de herkansing liet de combinatie de teller oplopen tot 65,66 procent. In de klasse Zi stuurde Bianca Rely veld de veel front tonende vosruin Bolero in de eerste manche met 62,35 procent naar de zege. In de tweede manche kwam de amazo ne uit Heinkenszand met de Obe lisk-zoon op 64,11 procent uit, wat eveneens goed was voor de winst. Joerec Cysouw toont zich de sterkste tijdens het Zeeuws kam pioenschap marathonschaatsen. De Oostburger houdt op het kunstijs van Breda onder ande ren de schaatsbroers Anthony en Laurent Janse uit Yerseke ach ter zich. door René van Stee BREDA - De verwarring tijdens het Zeeuws kampioenschap marathon- schaatsen was zaterdagavond groot. Tot drie keer toe moesten de leiders in het peloton afsprin- ten om de zege, omdat het tellen van de rondjes niet goed verliep. „Er was wat verwarring met ach terblijvers en zo", vertelde de glun derende winnaar Joerec Cysouw. „Dat hakt er natuurlijk best in, want daardoor moet je jezelf tel kens weer opladen. Dat lukte pri ma. Eind goed, al goed dus." Op de kunstijsbaan in Breda werd een felle strijd geleverd met veel ontsnappingen. Cysouw: „Ik heb een paar keer een gat moeten dichtrijden. Helaas viel de boel daarna regelmatig stil omdat ieder een rechtop ging staan. Ik heb lie ver dat er dan wordt doorgereden. Dat maakt het allemaal iets gemak kelijker." Het gevaar voor Oostburger Cysouw kwam vooral van Laurent en Anthony Janse. Hoewel de broers uit Yerseke hem het vuur aan de schenen legden, bleef hij hen toch voor. Het betekende met een ook de eerste zege van het sei zoen voor de West-Zeeuws-Vla ming. Cysouw heeft een snelle ont wikkeling doorgemaakt. In zijn tweede jaar bij de C-rijders eindig de hij al drie keer in de toptien van de regiocompetitie zuid. Cysouw maakt tegenwoordig ook deel uit van de schaatsploeg van de districten Noord-Brabant/Lim burg/Zeeland. In totaal wordt er zes uur per week.getraind op de baan in Breda. „Dat heeft me echt een boost gegeven. Je traint daar door met snelle jongens. Ook op technisch vlak heb ik stappen kun nen zetten", zei de twintigjarige West-Zeeuws-Vlaming. Cysouw mikt volgend seizoen op promotie naar de eerste divisie, het één na hoogste niveau in Ne derland. Daartoe dient hij in het eindklassement van de regiocom petitie zuid bij de eerste drie te ein digen. „Een andere manier is om het hele jaar duidelijke progressie te laten zien. En dat gaat aardig. Het zit er dus in", verklaarde Cysouw, die ook zoveel mogelijk meedoet aan wedstrijden in de re giocompetitie noord-oost. „Daar gaat het harder dan in de zuidelij ke competitie. Zo'n twee secon den per rondje. Dit is weer goed voor m'n snelheid en m'n wed- strijdhardheid." Yersekse dubbelslag Bij de jeugd was er tijdens het ZK marathonschaatsen dubbel succes voor rijders uit Yerseke. Arjen van Damme en Jack Krijger wonnen in hun categorieën. Bij de vrouwen was Fleur van Hoorn .uit Cadzand de enige Zeeuwse deelneemster. Bij het skeeleren heeft Cysouw, wiens Oostburgse trainingsmaat Dennis Doens zaterdag de derde plaats veroverde in de categorie C2, inmiddels een stap voorwaarts gezet. In die discipline komt hij volgend seizoen uit in de eerste di visie. De appel valt trouwens niet ver van de boom, want pa Cees werd ooit al eens Nederlands skeelerkampioen bij de masters. Zaterdag reed Cysouw-senior even eens naar een podiumplaats. Hij eindigde in zijn categorie als twee de achter Adriaan van Damme uit Yerseke. De recreanten kenden een opmer kelijke winnaar. Martijn de Kok uit Heinkenszand had eerder op de dag de Inkelcross in Kruiningen al gewonnen. Tot zijn eigen verba zing en genoegen herhaalde hij dit kunstje op het ijs in Breda. „Het was eerst onzeker of ik zou star ten, omdat ik wat last had van m'n knie. Bij het inrijden ging het goed, dus ben ik toch maar begon nen. En dan win je dus. Helemaal perfect", zei De Kok. De Bevelander blijkt een omnita- lent. Sinds drie jaar traint hij 's winters met een groepje één keer per week in Breda. Trainer René de Leeuw van ijsclub De Poel bracht hem de fijne kneepjes bij. „Ik beleef er veel plezier aan", ver telde De Kok. „Toch wordt me re gelmatig verteld dat ik beter niet kan schaatsen, omdat dit ten koste gaat van m'n snelheid bij het lo pen. Die mensen hebben ook wel gelijk, want je gebruikt je spieren op een heel andere manier. Maar blijf ik het ernaast doen. Net als wielrennen bij TMZ. Ik vind het al lemaal veel te leuk." (Hoek) 27.04, 3. Marie-Jeanne Weemaes (B) 32.26. BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 16: De Lovenhoek-Gregorius 325 tegen 292 carambo les (117 tegen 98 procent), De Veste-De Vla schaard 318-364 (111-114), BC De Hoeve-Het Dorpshuis 243-279 (109-98), Hulst-'t Meulen- gat 332-263 (107,44-107,35), Bachten Die- ke-De Lieve 203-300 (98-104), Sint-Albert-'t Steen 184-263 (97-100), Koewacht- 't Tref punt 297-273 (95-124), De Warande-Malper- tuus 261-246 (89-76). Stand aan kop: 1. De Lovenhoek 105,47 pro cent, 2. De Veste 104,31, 3. De Vlaschaard 103,23, 4. Malpertuus 102,55, 5. Hulst 101,87 procent. Poolen. Speelronde 13 PBK Maes Cup. Bier musketiers - Milord 2 18-23, Westbury 2 - Ivo ry Devils 11-26, Ivory Stars - Ivory Mix 2 7-5, Milord 1 - Westbury 1 23-16, Ivoren Bal - M.A.D. 26-16. Stand. 1Ivory Stars, 2. Ivory Devils, 3. West- bury 1,4. Milord 1, 5. Biermusketiers ko, 6. Ivoren Bal, 7. Milord 2, 8. Ivory Mix, 9. Westbury 2, 10. M.A.D. Martijn de Kok, de winnaar bij de mannen, werkt zich door de modder van reacreatiegebied Den Inkel. Later op de dag pakte hij in Breda de Zeeuwse titel marathonschaatsen bij de recreanten. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68