Landau is realistisch op NK Zaamslag 'niet flitsend' 31 en kijkt angstig omlaag Novitas boekt progressie, ondanks verlies Voorwaarts loopt achter de feiten aan Mark Dhuyvetter doet pas een jaar aan wedstrijdlopen, maar eindigde bij de Bodylineloop wel als vijfde. 'Ik loop nu veertig kilometer per week. Te weinig voor een marathon' Mark Dhuyvetter Mark Dhuyvetter wordt vijfde tijdens de Bodylineloop. „Op deze afstand had ik dat zeker niet verwacht." mountainbiken. In Terneuzen verbaasde hij dus met de vijfde plaats in een tijd van 1.23.29 en daarmee bleef hij ruim zes minuten achter bij winnaar Sander Verminck, die vanaf de start de leiding nam en die niet meer afstond. Benjamin Gerritsen uit Axel werd keurig derde in een tijd van 1.19.20. De Belgische Chris de Vuyst won bij de vrouwen. Bij de mannen ging de overwinning op de 9000 meter naar Kurt van Dessel uit Hengstdijk, die na 31.14 minuten over de 'eindstreep foto Peter Nicolai kwam. Patricia Dieleman uit Ter- neuzen wist de Bodylineloop over 5000 meter bij de vrouwen met meer dan vier-minuten verschil te winnen. maandag 10 december 2012 door Aector Dooms HULST - De vrouwen van Novitas verloren zaterdag in de Belgische regionale handbalcompetitie met kansloze 14-4-cijfers van koploper DHT Middelkerke. Dé tegenstan der wist door een snelle omschake ling van verdediging naar aanval vaak te scoren. „We probeerden de breaks eruit te halen. Dat ging al beter dan in de eerste wedstrijd, toen we "twintig punten tegen kre gen", vond de Hulster coach Er- win Bel. Het tweede team van Middelkerke beschikt over jonge, talentvolle speelsters. „Hun eerste team komt uit in de hoogste klasse van het Belgische handbal", gaf Bel het verschil in niveau aan. Wat Novitas betreft wordt er gaande weg het seizoen progressie ge boekt. Bel: „Dat werd ook beves tigd door de tegenstander. Aanval lend moet het beter." Bel vestigt zijn hoop op Marca Pijpelink, die na de winterstop kan worden inge zet. Novitas gaat de komende we ken een aantal oefenduels spelen tegen onder anderen GSC uit Goes en Orion uit Heinkenszand. Score Novitas: Patty van Kerkchoven 2, Patricia Bel en Mascha Spierings bei den 1. AXEL - De basketballers van Voor waarts kenden in de Zeeuwse klas se een offday door thuis met 33-45 te verliezen van Mevo'80. De Axel aars liepen achter de feiten aan. Al leen in de tweede periode kon Voorwaarts gelijke tred houden met de tegenstander uit Zierikzee. Halverwege keek de thuisploeg te gen een 18-23-achterstand aan. Het dieptepunt was de derde periode toen Voorwaarts slechts vier pun ten produceerde. „We misten te veel kansen", vond de Axelse coach Maarten Koster. door Aector Doorns AMERSFOORT - De jeugdschakers van Landau hebben uitstekend ge presteerd op het Nederlands kam pioenschap voor jeugdteams. Het Ci-team van de Axelse schaakvere niging eindigde zaterdag op de laat ste speeldag in Amersfoort op de gedeelde derde plaats met Amster dam, achter kampioen Santpoort. Er deden 24 jeugdploegen mee. Landau Di steeg in de laatste ron de van de tiende naar de zesde plaats in het eindklassement. „We zijn heel trots op onze teams met twee plaatsen in de top tien", rea geerde jeugdcoördinator Wim Sin ke van Landau na afloop. Er heersten binnen het C-team ge mengde gevoelens. De schakers, in de leeftijd van twaalf tot en met veertien jaar, verspeelden de kop positie in de laatste ronde. „Je merkte in de eerste wedstrijd te gen Sliedrecht (3-1-verlies) dat er spanning op zat. Ze waren teleur gesteld, maar aan de andere kant was er oog voor realiteit. Een der de plaats op een NK is natuurlijk heel mooi, na de veertiende plaats van vorig jaar", vond Sinke, die sa men met de trainers Nick Dubbel dam en Luc Oosterlinck de Axelse jeugdschakers begeleidde. Het C-team herstelde zich van de nederlaag tegen Sliedrecht door met 2-2 gelijk te spelen tegen Uni- tas uit Groningen. Bas de Feijter, Lowie Tomme, Tibo Maes, Lydia Dubbeldam en Quinten Ra- macker, die er zaterdag vanwege schoolexamens niet bij was, waren verantwoordelijk voor de knappe derde plaats op het NK. Bas de Feij ter was topscorer bij Landau. Het dertienjarige talent uit Zaamslag behaalde een score van 6,5 op acht partijen. Nederlands kampioen werd Santpoort met dertien matchpunten, gevolgd door Slie drecht. Amsterdam en Landau ein digden met elf matchpunten. Sin ke: „Het zat dicht bij elkaar. Wij wonnen van kampioen Santpoort en Amsterdam, maar verloren pun ten tegen mindere tegenstanders." De D-jeugd kende een sterk optre den met twee keer 3-1-winst tegen MSWVSM uit Maastricht en HMC Calder uit Den Bosch, maar ver loor van latere kampioen Unitas. Niels Schelleman uit Axel scoorde zes punten op negen partijen. Ver der hadden Rupert Hoop, Iris Schelleman, Matthias de Pauw, An- nelies Vitharana en Bas van Doren een aandeel in de prestatie, met als bekroning een fraaie zesde plaats. Sinke schreef het succes ver der toe aan het samenwerkingsver band met de schaakclub De Drie Torens uit Gent. „Dat zorgt voor een goede doorstroming bij de jeugd. Volgend jaar hopen we ons met de jeugdteams te plaatsen voor het NK." Goes werd bij de D-jeugd 25e. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag konden zaterdag een goe de start niet belonen met een over winning. Voltreffers was met 10-12 te sterk voor de Zeeuws-Vlamin gen. Na dertig minuten gaf de voor sprong Zaamslag nog volop moed op een goede afloop. De kansen keetden echter na rust (5-4). Dat Voltreffers op voorsprong kwam was vooral te wijten aan de wanke le verdediging van Zaamslag. Op 6-8 verloor de thuisploeg de aan sluiting en daarmee de wedstrijd. „Eén keer niet meescoren, voelden we meteen", blikte coach Wim Voorneveld terug. „Onze aanval lers kwamen te weinig aan bod, omdat het niet flitsend genoeg was", erkende Voorneveld, om er aan toe te voegen: „Maar de echte pijn zat in het slecht nakomen van de verdedigende afspraken." Bij herhaling scoorde Voltreffers uit een overnamesituatie, waar Zaamslag er niet goed uitzag. Daar mee werden de Brabanders in het zadel geholpen. „Geen verkeerde ploeg dit Voltreffers, maar hier hadden we niet van hoeven verlie zen", woog Voorneveld de verlo ren kansen af. De goede bedoelin gen ten spijt bleef Zaamslag met le ge handen achter én met het besef dat het slechts Volharding nog on der zich houdt. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Linda Hamelink 3, Erwin Verhelst, Jo ris de Bree, Sandra Hamelink en Annet ten Hoven 1 Seojto 3-Luctor 1: 11-9. Scores Luc- tor: Eline Jansen 4, Karlijn den Hollan der en Adrie de Jonge 3, Evelien van den Dool, Martijn Dobbelaar en Pieter Kousemaker 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65