Dhuyvetter denkt nu aan de marathon Volleyballers Voorwaarts beleven een offday 301 sper De Schelde soepel naar winst Vader sterk, maar blaast zich weer op maandag 10 december 2012 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleyballers van De Sterre trokken in de eerste klas se ten koste van het op de tweede plaats geklasseerde BOK de goede lijn door: 3-2. Voorwaarts verloor daarentegen in de promotieklasse met 1-3 van Atak'55 2. De vrouwen van De Sterre en IJVC wonnen met 4-0, Savok met 3-1. De Voor- waarts-vrouwen verloren met 0-4 van koploper BOK. Voorwaarts-Atak'55 2 1-3 (25-17, 23-25, 20-25, 17-25): De thuisploeg begon sterk en won de eerste set afgetekend met acht punten ver schil. Daarna lukte er weinig meer bij de Axelaars, die als team een of fday hadden. „Een wedstrijd om snel te vergeten? Nee, we moeten hier als spelers en coach veel van leren", zei trainer Misja Acke. „Nie mand haalde zijn eigen niveau." De Sterre-BOK 3-2 (25-22, 22-25, 25-13, 24-26,15-9): Een nieuwe op steker voor De -Sterre, dat de op mars voortzette. Zonder tot grote hoogte te groeien was de thuis ploeg zelfs dicht bij een 3-1-zege. In de slotfase van de vierde set door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Schelde hebben zondag een zeer gewenste 12-4-overwin- ning behaald op SWNZ. De vrou wen van DZK konden het zater dag niet bolwerken tegen koploper DBD en verloren vrij kansloos met 13-3. Mannen. De Schelde-SWNZ 12-4: De Schelde-mannen misten zondag coach Bas Wesdorp en keeper Leon de Blaey en waren in eerste aanleg wat beducht voor SWNZ. De ploeg uit Schijndel kwam echter met een jonge ploeg en miste ook geroutineerde spe lers. Hierdoor ontstond er een ging een 23-20-voorsprong verlo ren. Gesteund door een fanatieke aanhang kwam De Sterre die tik te boven. Voorwaarts-BOK 0-4 (12-25, 12-25, 13-25, 10-25): Met veel min der lengte in de gelederen was Voorwaarts kansloos tegen de kop loper, die zich goed instelde op de Axelse aanval en in het achterveld geen moment in de problemen kwam. BOK had het alleen lastig met de sprongservice van Laura Verstraeten, maar hoefde niet eens tot het uiterste te gaan om met de volle winst naar huis te gaan. De Sterre-De Burgst 2 4-0 (25-18, 25-18, 27-25, 25-12): De Sterre kwam degelijk spelend goed uit de startblokken en wikkelde de eerste twee sets zónder problemen af naar winst. In de derde set kwam de klad erin. Het onderling ver trouwen was plotseling weg. De Burgst klampte lang aan, maar kon niet van de dip profiteren. In de vierde set kreeg trainer Cor Ha melink zijn ploeg op de rails en stelde De Sterre alsnog orde op za ken. In de laatste set was De Sterre met dertien punten verschil duide- spannende eerste periode waarin De Schelde snel een 2-ó-voor- sprong nam, maar SWNZ op 2-1 kwam. Daarna was het gedaan met de spanning en was het De Schelde dat met uitstekend water- polospel snel de wedstrijd besliste door uit te lopen naar een 6-1-voorsprong halverwege. SWNZ kon geen tegenstand geven en De Schelde bracht ook in de derde periode goed waterpolospeL De wedstrijd werd beslist toen De Schelde uitliep naar 11-3. In de laat ste periode liep de ploeg uit naar 12-4. Scores De Schelde: Cas van Vorsten- bos en Ivar Jansen van Roosendaal bei den 3, Edwin de Jong en Mertijn Looff lijk te sterk. Sic Pugno-Savok 1-3 (16-25,14-25, 18-25, 25-22): Vooraf zou Savok voor een ruime overwinning heb ben getekend tegen een ploeg, die slechts vier punten minder had. Na afloop overheersten gemengde gevoelens. „Ik ben op zich tevre den", zei trainer Luc Chinitor. „We hadden een goede opslag- druk, scoorden aan de buitenkan ten goed, maar hebben een puntje verloren." Dat gebeurde met drie setzeges op zak. Sic Pugno kreeg in de laatste set grip op de Sasse aanval. Sic Pugno werkte een achterstand weg en wist de bordjes te verhan gen. YVC-Ardito. 4-0 (25-20, 25-13, 25-15, 25-20): Een verdiende zege voor YVC, dat een opsteker kon ge bruiken. De thuisploeg was in alle opzichten beter, paarde een goede verdediging aan een dito aanval en moest alleen in de vierde set toe staan dat Ardito even het voor touw had. In een mum van tijd werkte YVC een achterstand weg, om voor de vierde keer op rij te ze gevieren. beiden 2, Niek Kampman en Sven Schielman beiden 1. Vrouwen. DBD-DZK 13-3: Door dat de geroutineerde speelsters het zaterdag lieten afweten, moest za terdag een jong DZK op bezoek bij koploper DBD. De thuisploeg speelde een goede eerste periode waarin DBD een 2-o-voorsprong nam. DZK kon aanvallend geen vuist maken, maar speelde nog wel een verdienstelijke tweede pe riode, waarin het 6-2 werd. Daar na was het gedaan met de weer baarheid van DZK en werd het 10-2 in de derde periode. DBD had de winst op zak: 13-3. Scores DZK: Liliane Sole, Yentl Geel- hoedt en Rowena de Kok allen 1. Er staat geen maat op de Belg Sander Verminck in de Bodyline- loop. Hij komt na 1.17.12 over de streep. Een opvallende rol is er voor Mark Dhuyvetter. Een jaar geleden nog voetballer bij Biervliet; zaterdag verdienstelijk eindigend op de vijfde plaats. door Wim de Vos TERNEUZEN - Een jaar geleden had nog niemand uit het loperspelo ton van hem gehoord. Mark Dhuy vetter besloot een paar jaar gele den te stoppen met voetballen bij voetbalvereniging Biervliet en maakte de overstap naar het lo pen. Sindsdien heeft hij een be hoorlijke progressie geboekt. Op de besten moet Dhuyvetter nog aanmerkelijk toegeven, maar zater dag finishte hij in de Terneuzense Bodylineloop op een keurige vijf de plaats. De Belg Sander Vermin ck won de race met overmacht. Hij finishte met 43 seconden voor sprong op landgenoot Matty Buys- se en zegevierde in een eindtijd van 1.17.12. Zelf stond de dertigjarige Mark Dhuyvetter er zaterdag na afloop van de loop over 21 kilometer enigszins beduusd van. De atleet uit Driewegen had niet gedacht nu al tot een dergelijk resultaat in staat te zijn. „Dat is inderdaad waar. Sinds ik een paar jaar gele den met het wedstrijdlopen ben begonnen, heb ik al een behoorlij ke progressie geboekt. Ik liep in middels al verschillende malen bij de eerste tien, maar van een loop over de afstand zoals vandaag wist ik niet wat ik kon verwachten", merkte Dhuyvetter behoorlijk ver rast op. Gedurende 25 jaar was Dhuyvetter aangesloten bij de plaatselijke voet balvereniging van Biervliet, maar een gebrek aan tijd om te trainen noopte hem om daarmee te stop pen. „Ik ben werkzaam in de land bouw. Dan is het in de belangrijk ste periode, de voorbereiding enzo voorts, niet mogelijk om te trai nen en ik wilde toch wel enigszins op niveau spelen. Zodoende ben ik met het lopen begonnen en tot nu toe naar volle tevredenheid", al dus Dhuyvetter. Hij heeft zich tot doel gesteld een marathon te lopen. Ook daarover heeft de Zeeuws-Vlaming al nage dacht. „Het moet niet de zwaarste marathon worden. Daar is vooral mijn, op dat gebied, noodzakelijke trainingsarbeid niet intensief ge noeg voor. Momenteel loop ik hooguit veertig kilometer per week en dat is natuurlijk onvol doende. Daarom denk ik eraan de marathon in Etten-Leur een keer te gaan lopen. En misschien vol gen er dan nog meer", was Dhuy vetter al een beetje aan het dagdro men. Naast het lopen houdt hij zijn con ditie op peil door regelmatig te 1111111 mi mi 1 1 1 1 ui 1 mi 1 mi 11 ii 11 h 111 11 miiii hui 1 hui 11 11 1 iiiiiiiiiiinwiii»mm 1 ui iiiiMiireiTiirawapwwiiiMnwwiMMaMBnmiin door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - Milan Vader maakte zaterdag de beste indruk tijdens de zevende wedstrijd om de Zeeuwse ATB op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers in Burgh-Haamstede. De Middelbur ger reed zich het snot voor de ogen om Marco Minnaard partij te geven, maar in de slotfase brak hem dat op. Vader kwam de man met de hamer tegen en finishte uit eindelijk pas op de zevende plaats met een achterstand van bijna vijf minuten op Minnaard. Op zich was de terugslag van Mi lan Vader in de finale van de wed strijd niet echt opmerkelijk. Sa men met de nationale juniorense lectie deed de Middelburger mee aan een trainingsweekeinde in Port Zélande en aan een stage op het Spaanse eiland Mallorca. Alles bij elkaar bleek dat toch iets te veel van het goede te zijn. „Weer opgeblazen", zei hij, „even als vorige week in Hulst. Het kost allemaal veel kracht en dit zijn na tuurlijk wedstrijden van een uur met sterke deelname." Ook de overige selectieleden had den zaterdag weinig in de melk te brokkelen. Roel van der Stegen uit Reuver was met een zesde plaats de best geklasseerde van hen. Ove rigens is hij nog steeds tweede jaars nieuweling. Voor de selectie rest nu een rustige periode, maar in januari gaan de trainingsweek- einden weer van start en daarin dient conditie te worden opge daan voor wedstrijden. Zoals de Swisscup in Zwitserland en enkele wereldbekermanches waarin een plaats verdiend kan worden voor het wereldkampioenschap in het Zuid-Afrikaanse Pieter Maritsburg. De schaakteams van Landau beleefden een wisselende slotdag in het Nederlands kampioenschap. Het C-team ver speelde de koppositie, terwijl het D-team klom naar de zesde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64