'Reclametax in Hulst oneerlijk' Vijfde editie Night of the Friends goed voor record Piet van Burg genomineerd voor prijs Toneelgroepen van Toonbeeld presen teerden zich zaterdag. De belangstelling was enorm. De zaal zat steeds bomvol. Duiker komt om Rijbewijs kwijt almanak Pak maandag 10 december 2012 door Henk Boot HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad ligt in de clinch met de gemeente over de reclame belasting. Ze vindt de regels voor de reclamebelasting niet eerlijk en voorziet dat de subsidie van een ton per jaar met 15.000 euro wordt gekort. Het protest lijkt tot nu toe aan do vemansoren gericht. Het college van B en W geeft geen krimp. B en W stellen alleen voor om de ta rieven in 2013 te verhogen met twee procent, zonder systeemwijzi ging. De gemeenteraad zal later de ze maand een knoop moeten door hakken. De ondernemers in een deel van het centrum van Hulst betalen sinds 2010 aan de gemeente belas ting voor de reclame die ze aan hun gevels maken. De opbrengst daarvan, minus de 20.000 euro in- ningskosten, sluist de gemeente door naar de Ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad (OHV) en de Stichting Bezoekersmanage- ment (SBH). OHV en SBH organi seren daarvan activiteiten ter pro motie van Hulst als verblijfs- en koopstad. In totaal worden nu ongeveer 200 binnenstadsondememers aangesla gen, die naar gelang de grootte van hun reclameborden met z'n allen een kleine 116.000 euro moeten dokken. In 2010 is afgesproken dat na drie jaar wordt bekeken hoe de reclamebelasting in de praktijk uit pakt. De OHV wil nu het gebied dat voor belastingheffing in aanmer king komt flink uitbreiden, zodat vrijwel alle winkelgebieden in de stad eronder vallen. Dat zou ertoe leiden dat meer ondernemers, ook de grootwinkelbedrijven buiten de binnenstad, worden aangeslagen. Die hoeven nu niet te betalen. Maar een aantal van hen lift wel mee als er extra toeloop is naar de stad vanwege de georganiseerde ac tiviteiten. Verder wil de OHV dat ook voor kleinere reclames belasting betaald moet worden. Nu verkleinen som mige ondernemers hun reclameui tingen tot onder de 0,25 vierkante meter om de belasting te ontwij ken. Beide maatregelen zouden 17.000 euro per jaar extra opbren gen. B en W van Hulst willen dat niet. Ze vrezen vreest geldverslin dende bezwaarprocedures. Het col lege voorziet ook dat ondernemers dan hun bordjes zullen weghalen, waardoor de belastinginkomsten dalen. OOSTBURC - Piet van Burg, oprich ter van Burgmetaal en Burgequip- ment in Oostburg, is genomineerd voor de titel 'creatiefste Zeeuwse ondernemer van 2013'. De Kamer van Koophandel (KvK) heeft deze wedstrijd uitgeschre ven. Andere kandidaten zijn Jaap Wiskerke van Wiskerke Onions in Kruiningen en Cees en Martijn Bo- lijn van JMC Signmakers in Brui- nisse. Van Burg richtte in 1990 Burgme taal op, een bedrijf gespecialiseerd in de bewerking van metalen en kunststoffen. Het bouwt en ont wikkelt ook roestvrijstalen machi nes. Burgequipment is uit Burgmetaal ontstaan in 2011. Het maakt stalen machines en doet assemblage- werk. De uitreiking van de KvK- prijs is maandag 14 januari in de Timmerfabriek in Vlissingen. Grootwinkelbedrijven ontspringen de dans Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst WEMELDINCE - Bij een duikongeval zaterdagmorgen in de Oosterschel- de bij Wemeldinge is een 41-jarige man uit het Belgische Turnhout om het leven gekomen. Het onge val kwam door een hartkwaal. Zijn buddy, ook afkomstig uit Bel gië, was overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. De duiker en zijn buddy kwamen na problemen on der water, zelf boven. Tip? redactie@pzc.nl Er gaapt een gigantische kloof tus sen jongens van negen en meisjes van tien jaar. Dat werd onlangs weer eens pijnlijk duidelijk toen het eerste meisje uit die Vlissingse basis schoolklas haar tiende verjaardag vierde. Speciaal voor dit kroonjaar had de jarige alle 27 kinderen van haar klas uitgenodigd voor een echt discofeest in de zaal bij de speeltuin. TERNEUZEN - 's Nachts had hij al een rijverbod gekregen na een po sitieve blaastest, maar een 27-jarige Terneuzenaar ging toch rijden. De politie hield hem zondag om 6.00 uur weer aan. Hij kon daarop zijn rijbewijs inleveren in ruil voor een proces verbaal. De uitnodiging werd bij die negenja rige jongen met groot enthousiasme ontvangen. Helemaal blij werd hij toen de jarige ook benadrukte dat alle jongens in pak mochten komen. Jeah, dan kan ik eindelijk weer eens mijn ninja-pak aantrekken", zei hij blij. Zijn moeder wist hem ternauwernood te redden van een klassikale afgang. MEEST GELEZEN 1. Dode bij ongeval Nieuwdorp. 2. Belgische duiker omgekomen. 3. Zorgen over kleine winkels. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De jubileumeditie van Night of the Friends zaterdaga vond in Porgy 8c Bess in Terneu- zen heeft ook nog een record-op brengst opgeleverd van 5175 euro. Het geld is bestemd voor Serious Request, de goede doelen-actie van radiozender 3FM. Die actie wordt dit jaar in Enschede gehou den. De dj's Giel Beelen, Gerard Ekdom en Michiel Veenstra slui ten zich daar van 18 tot en met 24 december op in het Glazen Huis, een glazen studio. De wereldwijde bestrijding van babysterfte staat de ze keer centraal. In Porgy 8c Bess traden vijf Zeeuws-Vlaamse bands belange loos op voor het goede doel; Het Damesverband, Project BTW, Brock and the Brockettes, The Good, Bad 8c Bart XL en Whate ver. Ook dj Martin was van de par tij. Francoise Eier, zangeres van Whatever, was dolenthousiast. „Het was weer een echt feestje met zeker driehonderd bezoekers. We hadden absoluut meer kaarten kunnen verkopen. Maar groter wil len we het niet maken. Night of the Friends hoort in Porgy 8c Bess. Volgend jaar - dan is het op 7 de cember - moeten mensen er ge woon weer snel bij zijn." Het geld wordt per bank overge maakt naar Serious Request. Als het aan Francoise ligt, komt er ook een reisje naar het Glazen Huis in Enschede. „We hebben een grote houten cheque met het bedrag er op. Die willen we met veel herrie overhandigen." Vrijdag is er ook nog een muziek- actie voor Serious Request in De Pit in Terneuzen, vanaf 22.00 uur, met onder meer The Milkbrothers, dj Dani-L, de Zeeuwse Huis Maffia en Class Hero.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60