Beste speler, al i 321 sper 'Handhaving, daar draait het om' Hamzaoui wil vervolgafspraak maandag 10 december 2012 De korfballers van Fortis (gele shirts) en tegenstander Telstar hielden zaterdagavond een minuut stilte voorafgaand aan hun onderlinge duel in de Vlissing- De voetbalvelden bleven dit weekeinde or se sporthal Baskensburg ter nagedachtenis aan de overleden assistent-scheidsrechter Richard Nieuwenhuizen. foto Lex de Meester Clubs delen ideeën tijdens bezinningsbijeenkomst De kantine van Zeelandia Mid delburg wordt drukbezocht door voetbalverenigingen uit de regio. De clubs delen meningen en ideeën tijdens de bezinnings bijeenkomst om tot een beter voetbalklimaat te komen. „Nie mand mag wegkijken", was een eensluidende conclusie. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Adrie van den Driest kreeg zaterdag niet de kans om zijn geluid te laten horen. De voormalig trainer van Middelburg (tussen 1976 en 1979) had speciaal zijn cassetterecorder meegeno men, maar zijn opname werd te lang bevonden voor de bijeen komst in de kantine van Zeelandia Middelburg. Dat was jammer. Want het radio-interview dat hij had meegenomen, illustreerde de spagaat waarin het voetbal ver keert. Het was een opname uit 1975, waarop een discussie was geregis treerd tussen Middelburg-trainer Piet Lindenberg en chef sport van de PZC, Joop van den Berg. Mid delburg was veel te lief, vond Van den Berg, als het in de top van het amateurvoetbal wilde blijven mee draaien. Om zijn stelling te onder bouwen had hij bijvoorbeeld het aantal overtredingen geturfd bij de wedstrijd TSC-Middelburg. De uit slag was 21-7 voor TSC... Lindenberg was het totaal niet eens met deze conclusie. Hij propa geerde technisch verfijnd voetbal. Had hij daarmee een paar jaar eer der per slot van rekening niet drie landstitels met zijn Middelburgse amateurs gehaald? Van den Berg ri posteerde dat als een technische speler twee man gepasseerd was, dat-ie dan neer moest. Lindenberg sprak zijn vrees uit voor de toe komst van het voetbal als dat de realiteit zou worden. De tijd heeft beiden eigenlijk ge lijk gegeven. Middelburg hield vast aan de Piet Lindenberg-filosofie en reikte nooit meer zo hoog als eind jaren zestig. Het antwoord op de vraag waar Middelburg had ge staan in de zienswijze van Joop van den Berg zal helaas nooit gege ven kunnen worden. De Van den Driest-tape geeft wel kraakhelder de strijd in het voetbal van toen én nu aan: waar ligt de balans tus sen presteren en de grenzen opzoe ken? Hoewel de geluidsband niet werd afgespeeld, kwam het onderwerp MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg wil over enkele maanden een vervolg geven aan de bijeenkomst van zaterdag. Deze vervolgafspraak hoeft niet per se bij Zeelandia Mid delburg te worden gehouden, vindt voorzitter Youssif Hamzoui. „Hier moet het niet bij blijven", oordeelde hij zaterdag. „Met elkaar praten is goed, maar het gaat er uit eindelijk om wat je doet." Zeelan dia Middelburg voegde de daad bij het woord door een spandoek met vijf spelregels te presenteren voor supporters en ouders. Dat kleinood komt prominent bij de kleedka mers te hangen. Het spandoek vormt onderdeel van een al be staande campagne bij de club 'Sa men voor sportiviteit respect'. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Mark van Berkum viel zaterdag stil toen hij een reac tie moest geven op de vraag wat de voetbalbond KNVB kan doen om de agressie op de velden te be teugelen. De KNVB-manager van het district Zuid 1, waaronder Zee land valt, constateerde zelf dat die stilte misschien wel gepast was. „Ik denk dat het goed is te luiste ren wat jullie willen." In het clubhuis van Zeelandia Mid delburg gaf Van Berkum het woord aan de clubs. Hij luisterde en gaf commentaar als dat ge vraagd werd. „We hadden de ge dachte dat we de afgelopen jaren voldoende aandacht aan het pro bleem gaven. De cijfers toonden ook aan dat het werkte. Maar deze week zijn we teruggefloten." De bijeenkomsten die in het hele land werden belegd - de bond wist van zeventig van de 450 clubs uit district Zuid 1 dat ze dit week einde samenkomsten hadden - mogen niet vrijblijvend zijn. „We nemen alle input van de bijeen komsten mee, zetten alles onder el kaar en halen er bruikbare dingen uit. We zullen met een open blik naar alles moeten kijken, zodat we kunnen beoordelen wat we meer kunnen doen dan we nu doen." Van Berkum reageerde ook op de klacht uit de zaal dat het profvoet bal dit weekeinde wel doorgang vond. „Er is wel over gesproken om ook geen betaald voetbal te spelen, maar we willen een signaal afge ven. Dat wordt extra sterk als je het zichtbaar maakt, dus als je in beeld brengt dat een stadion stil is en dat er met rouwbanden om wordt gespeeld." Dan Kerstens hing dit weekeinde zijn scheidsrechterstenue aan de vlaggen- stok als eerbetoon aan Richard Nieuwenhuizen. foto Rudy Boogert door Rudy Boogert KATS - Wie dit weekeinde de brug bij Kats passeerde, kon aan een be lendend huis een scheidsrechters tenue aan een vlaggenmast zien hangen. Het was een eerbetoon van Dan Kersten aan zijn overle den Almeerse collega Richard Nieuwenhuizen. „We wonen hier op een druk verkeerspunt, dus ie dereen kan het zien." Kersten, een 65-jarige vinoloog, weet waarover hij praat Hij func tioneert al 42 jaar als scheidsrech ter en kreeg in die periode twee maal zelf met een molestatie te maken. „Maar daar gaat het nu niet om. Weet je wat het is? In mijn geval kreeg de dader een ver bod om op het sportpark te ko men, maar drie weken later liep hij er weer vrolijk rond. Ik heb het zelf gezien." En daar heeft Kersten moeite mee. „Handhaving van de regels", zegt hij buiten voor zijn huis in Kats. „Daar draait het om." Door een hartinfarct staat Kersten eventjes buitenspel, maar rond april hoopt hij de fluit weer op te nemen. Het liefst in een veranderd klimaat. „Het is nu een stap te ver gegaan. Ik hoop dat er nu iets zal gebeuren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56