31 Milan Vader steelt de show, maar blaast zichzelf weer op Menner Karelse komt 0,8 seconde tekort voor overwinning maandag 10 december 2012 Mytilus-volleyballer Sander Sijp toucheert een smash van VVS'92. was ik erg verrast dat het zo ge makkelijk ging. WS maakte veel fouten en wij niet. Het leek wel of die ploeg niet met de druk om kon gaan." Mytüus-speler Rinie Boutens dacht dat ervaring de doorslag gaf. „Wij volleyballen bijna allemaal al zo'n 35 jaar. Dan laat je je niet zo snel meer gek maken. We benader den deze partij net zoals elke ande re. WS leek wel angstig." foto Lex de Meester Door de onverwachte 4-0-over- winning heeft Mytilus de laatste plaats verlaten en staat de ploeg nu voorlaatste. WS'92 is één plaatsje gezakt. Die ploeg staat nu vijfde. door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - Milan Vader maakte zaterdag de beste indruk tijdens de zevende wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup op het Pa trick Tolhoek mountainbikepar koers in Burgh-Haamstede. De Middelburger reed zich het snot voor de ogen om Marco Minnaard partij te geven, maar in de slotfase brak hem dat op. Vader kwam de man met de hamer tegen, kon nog amper volgen en finishte uiteinde lijk pas op de zevende plaats met een achterstand van bijna vijf mi nuten op Minnaard. Op zich was de terugslag van Mi lan Vader in de finale van de wed strijd niet echt opmerkelijk. Sa men met de nationale juniorense lectie deed de Middelburger mee aan een trainingsweekeinde in Port Zélande en aan een stage op het Spaanse eiland Mallorca. Alles bij elkaar bleek dat toch iets te veel van het goede te zijn. Daar kwam nog bij dat hij zich nadrukkelijk wilde manifesteren richting zijn se lectiegenoten. „Weer opgeblazen", zei hij, „evenals vorige week in Hulst. Het kost allemaal veel kracht en dit zijn natuurlijk wed strijden van een uur met sterke deelname." Zondag werd het trainingsweekein de afgesloten bij sportschool Fit- land XL in Goes, waar aan de krachten werd gewerkt. Ook de overige selectieleden hadden zater dag op dit niveau weinig in de melk te brokkelen. Roel van der Stegen uit Reuver was met een zes de plaats de best geklasseerde van hen. Overigens is hij nog steeds tweedejaars nieuweling. De selec tie rest nu een rustige periode, maar in januari gaan de trainings- weekeinden weer van start en daarin dient de nodige conditie te worden opgedaan voor wedstrij den zoals de Swisscup in Zwitser land en enkele wereldbekerman ches waarin een plaats verdiend kan worden voor het wereldkampi oenschap in het Zuid-Afrikaanse Pieter Maritsburg. In Burgh-Haamstede was zaterdag ook Nick van der Lijke, de Zeeuw se ploeggenoot van Marco Min naard bij de beloftes van Rabo bank, van de partij. Met een vijfde plaats hield hij zich uitstekend staande. Voor het overige waren er weinig verrassingen, met Birgit Lavrijssen als winnares bij de vrouwen en Mare Bulteel klopte opnieuw de concurrentie bij de veteranen. Zo lijkt er een einde te zijn gekomen aan de hegemonie van zijn landge noot Franky Taelman. door Lucien Roelandf NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Stichting Nationale Menwedstrijd had zich zaterdag geen betere start van de indoormencompetitie kun nen wensen. De koetsiers voerden in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland een verbe ten strijd om de punten. Met een spannende finale zorgden de stuur lui in het enkelspan paarden voor een schitterend slot van een volle dag aangespannen sport van hoog niveau. Het verschil tussen win naar Eddy van Hecke, afkomstig uit het Belgische Moerbeke-Waas, en Krabbendijkenaar Pieter Karel se bedroeg slechts 0,8 seconde. Chris Provoost had een leuk par koers uit de hoge hoed getoverd. Enkele lange lijntjes, waar de rui ters vol konden gaan, afgewisseld door enkele hindernissen, waarbij de stuurmanskunst zwaar op de proef werd gesteld. Met een rit in 113,91 seconden bracht Annemieke Hannewijk met Peter Pan het spel op de wagen. De aanspanning uit Hein- kenszand mocht hiermee lang de VLISSINGEN BC Vlissingen is weer concurrent de baas BC Vlissingen trakteert de directe concurrenten één voor één op een nederlaag. Zondagmiddag zette de Walcherse eerstedivisionist ook het Veghelse Attacus opzij. Het duel in sporthal Baskensburg ein digde in 85-70. Bij rust was het 44-39- „Drie weken geleden stonden we met vijf ploegen op de gedeelde tweede plaats", zei trainer Klaas- Willem Barten. „In de tussentijd hebben we drie van die teams ver slagen en staan we in ons eentje tweede." APELDOORN De Waal en Gunst naar NK op de baan Baanwielrenner Maurits de Waal uit Kloetinge is tijdens een om nium voor nieuwelingen in Apel doorn derde geworden. Hierdoor plaatste hij zich voor het Neder lands kampioenschap. De Waal werd binnen het omnium derde op de scratch, vijfde op de de 500 meter en derde in de puntenkoers. Yersekenaar Davy Gunst plaatste zich voor hetzelfde NK. Hij werd in Apeldoorn tweede op de achtervol ging. Over de afstand van 3 kilome ter deed hij 3.40 minuten. KWADENDAMME Puntje erbij voor 's Lands Welvaren 2 Het tweede kaderteam van 's Lands Welvaren snoepte een punt af van BV De Ram 1: 4-4. De ploeg is nog wel hekkensluiter in poule Zeeland. De partij was een familieaangele genheid. Voor de pauze won Sjoerd van Frans van Hoeij en na de thee deed broer Jos hetzelfde te gen Demi Pattiruhu. Tom Verbeek en Pierre van den Berg verloren. hoop op de overwinning koes teren. Maar Eddy van Hecke schoot met Doenjo als een raket in 101.41 seconden tussen de veertien poortjes door. En ondanks de vijf seconden straftijd voor het afwer pen van een balletje nestelde^de Belg zich riant aan de leiding. Met het mes tussen de tanden ging Pieter Karelse met Avencis voor de wagen op jacht naar de ze ge. De combinatie leek hierin te slagen. Maar door een pechfoutje op de laatste hindernis moest hij met zijn zesjarige Welsh Cob ge noegen nemen met de tweede stek. Hanneke Hannewijk maakte bij het enkelspan pony's haar favorie- tenrol waar. De koetsier uit Ove- zande vloog met de Welsh A pony Ferro in 106,04 seconden naar een overtuigende overwinning. De Vlissingse Ciska Janse werd met New Forrest Vrijburgs Jacky in 111.42 seconden tweede. Simone van Hoepen won met Ger- rit en Floortje bij de tweespan po ny's. De amazone uit Ovezande klokte met haar koppel Welshjes 117,53 seconden. SAS VAN GENT Driebander Nguyen verdient promotie Phuc Nguyen van BV Kwadendam- me is tweede geworden in het per soonlijk kampioenschap drieban den groot derde klasse geworden. De titel ging naar Gilles Sturm van SBV. Nguyen, woonachtig in Goes, dwong met zijn verzorgde spel wel promotie af naar de tweede klasse. Hij deed dat dankzij zijn moyenne van 0,515. Het was een mooie troostprijs voor het mislopen van het goud, net als zijn plaatsing voor de gewestelijke eindstrijd in Steenbergen. KWADENDAMME Gelijkspel voor 's Lands Welvaren De driebanders van 's Lands Welva ren 1 voeren na het 4-4-gelijkspel te gen Wellse Vaert 2 de groep achter volgers aan in poule drie van de der de divisie. De thuisploeg hield voor de pauze ook al het evenwicht in de strijd door een royale overwinning van invaller Tonny van Iwaarden en een kleine nederlaag van Onur Can. Na de thee bleef de balans be waard doordat Luc Peeters een pak slaag kreeg van Kevin de Kok (0.972) en Ronald van Geyt (1.093) John Simons versloeg. KWADENDAMME De Stene Brug mist de aansluiting De driebanders van De Stene Brug leden in poule drie van de derde di visie een 2-6-nederlaag tegen BV Sprundel 3. Door deze verliespartij verspeelde de Bevelandse formatie de aansluiting met het leidende trio. Arjo Hollestelle boekte een uitste kende overwinning op Jan Vergou wen. Joey de Kok, Rob van Linden en Edwin Geluk verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55