Tjoba deelt pas na rust de genadeklap uit Druk nekt WS'92 in duel met Mytilus 301 sport Magere productie doet Fortis de das om Handballers Orion veren op na peptalk van John Jansen maandag 10 december 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Een week voor de wedstrijd tegen TOP Arnemuiden deden de korfballers van Tjoba ver trouwen op bij Kinderdijk. Het duel eindigde in 18-23. De equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen staat nu gedeeld tweede. Rust Roest, dat met 19-15 van TOP won, heeft één punt meer. Kinderdijk-Tjoba 18-23: Hoewel de thuisploeg nog even op 9-5 stond, was hekkensluiter Kinder dijk niet opgewassen tegen Tjoba. De Bevelanders hadden na rust (12-13) tien minuten nodig om een gaatje van vier punten te slaan. Daarna konden ze de wedstrijd ge controleerd uitspelen. Een gedeel de tweede plaats is Tjoba's deel. Men kijkt uit naar de confrontatie met TOP van komende zaterdag. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse 8, Manon Braam 4, Niels Westmaas 3. Rust Roest-TOP 19-15: Dwong TOP in het eerste kwartier een 4-6-voorsprong af, nog voor rust (10-7) herstelde koploper Rust Roest de orde en moest de Arne- muidse ploeg er achteraan. Hoewel TOP niet onverdienstelijk verdedig de, vond Rust Roest toch de gaat jes in de defensie. Met twee punten staat TOP gevaar lijk laag geklasseerd. Alleen Kinder dijk staat lager. Scores TOP: Jeanine Marijs, Anita de Ridder, Anne Meulmeester en Corné Bezemer 3, Emmelie Bouwens, Remco Bezemer en Peter van Belzen 1. Fiks-Swift 12-13: Aan de stand ver plicht nam Swift, één van de koplo pers in de eerste klasse E, de pun ten mee uit Oegstgeest. De Middel burgers speelden dominant, maar vergaten dat in cijfers uit te druk ken. „Het was soms een tikkeltje ongedurig", zei coach Dennis Plant- inga over de vierde winstpartij. Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Vera Kuiper 3, Naomi Zuidweg, Lennart Hoo- genboom en Richard Geldof 2. Togo-DVS'6912-12: Togo had er de dying seconds voor nodig, maar de nieuwe tweedeklasser haalde wel het eerste punt binnen tegen DVS'69. „Het was dik verdiend", stelde de opgeluchte coach Carlo Togo-aanvoerder Niek Meerman (rechts) tikt de bal weg in het duel met DVS'69. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Fortis slaagde er niet in het beste in zich naar boven te halen in de topper tegen Telstar. De Souburgse korfbalploeg speel de zaterdag moeizaam en verloor met 13-19- De equipe van de trai ners Robin Wisse en Leonard Debbaut zakte daardoor van de eerste naar de derde plaats in de eerste klasse D. Op elk niveau weet men ongeveer hoeveel doelpunten er nodig zijn om vrijwel zeker een overwin ning te boeken. In de eerste klasse ligt dat aantal op ongeveer zes tien. „Als je maar dertien keer scoort, weet je dat de kans klein is dat je punten pakt", zei Wisse daarom. „Of je moet héél goed ver dedigen." Tegen ODO (12-10-zege) en Luno (13-13) liet Fortis ook al niet al te veel treffers noteren, maar bleef het team in de voorgaande twee weken nog een nederlaag be spaard. Tegen Telstar, de nummer twee uit Hoevelaken, redde het Souburgse achttal het echter niet met dertien treffers. „We hebben minder gescoord dan de tegen stander, maar minstens zo veel kansen gehad", zei Debbaut. „In het vak van onder anderen Remco Crucq duurde het steeds heel lang voordat we scoorden. We hielden de bal wel in bezit, maar ons schotpercentage was te laag." m „Maar", zo zei Wisse, „we worden niet onrustig van deze reeks wed strijden, hoor. Het is niet reëel om van ons te verwachten dat we elke week twintig keer scoren. Na tuurlijk spelen we liever wat beter dan we nu doen, maar we zijn be zig iets op te bouwen en daar ho ren zulke partijen ook bij. Daar leert iedereen van." Fortis hield tot de 5-5 gelijke tred met de gasten, maar in het kwar tier voor rust ging Telstar er in eens vandoor. De ploeg bleef rus tig, hield overzicht en durfde meer op het randje te spelen dan de Souburgse formatie. Dat resul teerde in een gat van zes punten bij rust: 5-11. In de tweede helft herstelden de Souburgers zich enigszins. Fortis wachtte langer op de uitgelezen kansen en die werden vervolgens beter benut. Met name Rens van den Driest liet zich gelden. Hij scoorde drie keer van grote af stand en met zijn fanatisme nam hij zijn ploeg op sleeptouw. De thuisploeg dichtte het gat met Telstar bijna. Het werd na een fraaie inhaalrace 13-15. Maar net op het moment dat Fortis bloed rook, werden er door routiniers als Remco Crucq en Joyce Schoon- aard een paar domme fouten ge maakt en kreeg de opponent zomaar een paar doelpunten ca deau. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Rens van den Driest 4, Joyce Schoonaard, Jor- dy Sleijpen en Rachel Verhagen 1 de Waele. Met het gelijkspel voor kwamen dè Goesenaren dat ze vroegtijdig in een benarde positie zijn komen te zitten. Belangrijk is wel dat er zaterdag tegen hekken sluiter Oranje Nassau nog twee punten bij komen. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 4, Niek Meerman en Jan-Kees Goossens 2, Marianne van Delsen, Mar ten Postema, Desiree Voshart en Janne- ke de Wit 1 Seolto-Blauw Wit 19-9: Het collec tief van derdeklasser Seolto won met overmacht van de acht indivi dualisten van Blauw Wit. Vooral voor rust (11-3) maakten de Vlissin- gers gretig gebruik van de timide instelling van de korfballers uit Kloetinge. Halverwege was de buit al ruimschoots binnen voor Seolto, dat iets gas terugnam in de tweede helft, Scores Seolto: Timme Provoost 6, Den nis Goedegebuur 4, Rosanne Westveer 3, Mayella Kuizinga en Chris Mol 2, Tom Harthoorn en Ralf Dourlein 1. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 5, Basti- aan Rijk 2, Annemarijne Holl en Janet Verboom 1. Stormvogels-Vios 21-5: Het was een veegpartij voor rust: 12-0. Vios trof in sporthal de Couburg een ontketend Stormvogels. Verdedi gend werd het achttal uit Willem stad volledig klem gezet, terwijl de Westkappelaars er lustig op los scoorden. Scores Stormvogels: Sander Verrijzer en Kris Gabrielse 5, Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Arja Groenleer 2, Loura Kleinepier en Jonathan Koets 1. Ondo-Scheldevogels 20-4: Zwak ke broeder Scheldevogels werd door Ondo in de hoek gezet. De ploeg uit Bergen op Zoom kreeg nauwelijks speelruimte. Ondanks de 12-1-voorsprong bij rust bleef het achttal uit Sint Laurens gedisci plineerd spelen. De vier ingevallen A-junioren kwamen na rust allen tot scoren. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Annemie- ke Toerse, Ronald Wisse en Robbie Me su 3, Lianne Lorier 2, Kristy Kolmers, Linda Burger, Dennis Witte en Thomas Mesu 1. Goese volleybalploeg leunt op routine Mytilus was zaterdag overduide lijk de sterkste in de volleybal derby tegen het Vlissingse VVS'92. De Goese ploeg won het duel in de derde divisie A met 4-0. Voorafgaand aan de wedstrijd werd één minuut stilte gehouden naar aanleiding van het overlijden van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. door Len Wolters VLISSINGEN - Niet alleen het voet bal besteedde afgelopen weekein de aandacht aan de overleden grensrechter Richard Nieuwenhui zen. Net zoals in het betaald voet bal werd ook in het volleybal een minuut stilte gehouden. „Een goe de zaak", volgens Mytilus-trainer Peter Verburg. „Bij zo'n verschrik kelijke gebeurtenis moet je even tjes tot bezinning komen." Zijn collega bij WS'92 was scep tisch. „Eigenlijk is het gewoon waanzin", zei Rob Lantsheer. „Het is natuurlijk verschrikkelijk wat er gebeurd is, maar als deze grensrechter alleen maar een klap tegen zijn kop had gekregen en niet was overleden, dan was de op hef nooit zo groot geweest." Ook over het spel van zijn ploeg was de coach van de Vlissingers niet tevreden. „Een fikse tegenval ler kan je het wel noemen. We speelden gewoon dramatisch", oordeelde Lantsheer. „Maar waar dat dan aan ligt? Er lag natuurlijk wat druk op deze wedstrijd om dat het een derby is. Misschien was dat wel de oorzaak." Hoewel de setuitslagen dicht bij el kaar lagen (21-25, 20-25, 18-25 en 19-25 voor Mytilus), was de Goese ploeg de hele wedstrijd de boven liggende partij. Alleen in de laat ste set kwamen de Vlissingers een paar keer op voorsprong. Bij de an dere drie sets keek de Walcherse formatie steeds tegen een achter stand aan. Niek Marsé, speler van WS'92, wist wel waardoor het kwam dat zijn ploeg zo matig speelde. „Som mige jongens leken erg veel last te hebben van de druk die op deze wedstrijd lag. Hierdoor gingen we fouten maken die totaal onnodig waren. We waren gewoon niet goed genoeg vandaag." Marsé onderstreepte de bewoor dingen van zijn coach niet als het gaat om de minuut stilte. „Ieder een heeft recht op zijn eigen me ning. Er zit misschien wel wat in, maar ik vind het juist fantastisch dat de volleybalbond hier aan dacht aan besteedt." Ondanks de onnodige fouten van WS'92 speelde Mytilus ook erg goed. Vanaf het eerste fluitsignaal dicteerde de ploeg de wedstrijd. Zowel aanvallend als verdedigend hadden de Goesenaren vrijwel overal een antwoord op. Mede door het goede spel van de Bevel anders lieten de Vlissingers zicht baar makkelijke ballen door hun handen glippen en werden er bal len dwars door het Walcherse blok geslagen. Mytilus-coach Peter Verburg com plimenteerde daarom zijn ploeg ook met het vertoonde spel. „We speelden heel erg goed. We weten wat we kunnen, en dat hebben we vandaag laten zien. De laatste paar weken misten we wat spelers. Niks ten nadele van de jongens die er toen in stonden, maar als iedereen er is gaat het ge woon een stuk makkelijker. Wel "Timrn-Trrm'iiiiiTiii niii 1 uw HHHtTmrmmirnf inrr i-fiii~t~irrrn-Tff^TTTTTrn-rrrrrninriririnfinniiamrii door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van sv Orion en Swift Helmond 2 trakteerden het publiek in Hein- kenszand zondagmiddag op een spektakelstuk. Uiteindelijk kwa men de twee eersteklassers een 31-31-gelijkspel overeen. „Ik ben blij met dat ene punt, maar de manier waarop we hem hebben gepakt is bedenkelijk", zei Orion-coach John Jansen. In de eerste helft speelde de promo vendus uit Heinkenszand moei zaam. Aanvallend was het onder maats en de dekking was al hele maal niet best. „We kunnen niet echt verdedigen, maar we willen het ook niet", zei Jansen. Aanvallend kon de pas herstelde Ron van Dalen niet de rol vervul len die hij zo graag zou willen. De kar moest nu alleen door Guy Pe ters worden getrokken. Dat deed hij overigens met verve. Hij scoor de liefst dertien keer. Swift putte veel vertrouwen uit de aanwezige routine. De Bevelandse dekking werd veel te vaak in verle genheid gebracht Bij rust was het 12-15. De peptalk in de pauze miste zijn uitwerking niet Orion speelde niet alleen met veel meer overtui ging, maar ook werd er volop strijd geleverd. Nadat de equipe van John Jansen weer aansluiting had gevon den (15-16) werd er weinig terrein meer prijs gegeven. Scores Orion: Guy Peters 13, Ron van Dalen 9, Arno Riemens 5, Mischa Dorst 2, Michiel Schuys en Lennart Vinke 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54