36 Presentatie 'Noodsein boven Zeeland' 15 Nu al veel belangstelling voor project de Zaete Borsele gaat uit van eerlijker verdeling kosten maandag 10 december 2012 Project de Zaete in Yerseke wordt buitendijks gebouwd. „Yersekenaren kunnen nu aan de Schelde wonen." Jan Sips, directeur van Top Level Devolpment Project de Zaete in Yerseke bestaat uit 36 appartementen in diverse prijs klassen, een nieuw dorpshuis (onthaalcentrum), een restaurant, luxe hotel suites en een nieuw kantoor voor onderzoeksinstituut Imares. door Frank van Cooten Ondanks de economische recessie is er veel belang stelling voor het project de Zaete in Yerseke. Zaterdag be gon de verkoop van de 36 apparte menten. Er zijn er inmiddels vier verkocht en dertien in optie genomen. „En dat zijn echt serieuze kandidaten", zegt Klaas Jan Jille van de make laar Faase en Fermont uit Goes, sa men met Neeskens Makelaars uit HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft er goede hoop op dat de Zeeuwse veiligheidskosten eerlij ker over de gemeenten worden ver deeld. Het algemeen bestuur van de Vei ligheidsregio Zeeland (VRZ) neemt 20 december een besluit over een nieuwe verdeelsleutel. „In het rapport van bureau Cebe- on staat dat de veiligheid van de Westerscheldetunnel wordt gezien als een regionale verantwoordelijk heid", aldus burgemeester Jaap Ge- lok. Dat is belangrijk voor Borsele om dat deze gemeente samen met Ter- neuzen tot nu toe de veiligheids- kosten van de tunnel moet beta len. Yerseke verantwoordelijk voor de verkoop. Zodra zeventig procent is ver kocht, start de verkoop. Dat zal vol gens Jan Sips van Top Level De volpment waarschijnlijk op 1 april zijn. Dat is buiten het stormsei zoen. Bouwer Van der Poel uit Ter- neuzen moet rekening houden met het stormseizoen omdat het complex buitendijks wordt ge bouwd. De grootte van de appartementen varieert van circa negentig tot 207 vierkante meter. De prijzen varië ren van circa 255.000 tot 659.000 euro. „We hebben er bewust voor gekozen niet alleen voor de happy few te bouwen." De goedkoopste appartementen bevinden zich aan de landzijde. Wie van het uitzicht op de Ooster- 'We hebben er bewust voor gekozen niet alleen voor de happy few te bouwen' schelde wil genieten, zal wat die per in de buidel moeten tasten. Sips heeft ondanks de stagnerende woningmarkt vertrouwen in een succesvolle verkoop. „Het zal altijd blijven gaan om de juiste verhouding tussen prijs en kwaliteit. In Zeeland is al jaren sprake van meer aanbod dan vraag waarvan ook nog eens veel van hetzelfde. Jaren zeventig wonin gen die te hoog zijn geprijst. Goed vastgoed blijft echter altijd zijn waarde houden." Workshop over omgaan met verlies Stichting Springlevend houdt van middag in Erasmuspark aan de Troelstralaan 160 in Goes een work shop met de titel 'Leven gaat altijd door'. Deze workshop gaat over de kunst van omgaan met verlies en gevoelens van rouw. Rouwgevoe lens kunnen ontstaan bij verlies van een baan, een huisdier of een dierbare. Het is volgens de stich ting ook cruciaal de draad weer op te pakken. Tijd: 14.30 tot 16.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER Gemengd zangkoor in Heilig Hartkerk Het gemengd zangkoor van de Ge reformeerde Gemeente uit 's-Gra- venpolder treedt woensdag 19 de cember op in de Heilig Hartkerk in Bergen op Zoom. Dit is op uitnodi ging van de Christelijke Gerefor meerde Kerken uit Tholen en Oud-Vossemeer en de Hervormde Gemeente uit Tholen die voor de veertiende keer een volkskerstzang- avond houden. Het optreden in de kerk begint om 19.30 uur. GOES Collecteweek MS levert 3112 euro op In de gemeente Goes is tijdens de collecteweek van Nationaal Multi ple Sclerose Fonds 3112 euro opge haald. Met het geld dat de collectan ten hebben opgehaald blijft het fonds zich inzetten voor onder zoek naar MS en een betere kwali teit van leven. In Nederland heb ben meer dan zeventienduizend mensen MS. De huis-aan-huis col lecte is de belangrijkste inkomsten bron van het MS Fonds. KAPELLE Honderd mannen zingen in kerk Het Korendijks Mannenkoor en het Mannenkoor Tehillim verzor gen zaterdag 15 december een con cert in de Hervormde Kerk van Ka- pelle. Beide koren treden gezamen lijk op met circa honderd mannen en staan onder leiding van Lennert Knops met Ron van Ommen en Ti- nus Korevaar achter het orgel. De opbrengst van de collecte gaat naar het project 'Afrika, op je gezond heid'. Entree: vijf euro. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl KtasasasssaasssssK door Frank van Cooten NIEUWDORP - In de filmzaal van het bevrijdingsmuseum in Nieuw- dorp presenteert schrijver Mark van den Dries zaterdag om 14.00 uur zijn boek 'Noodsein boven Zeeland'. Dit boek gaat over de crash van een Amerikaanse bom menwerper in een Zeeuwse pol der. Inwoners van Heinkenszand zagen op 18 september 1944, dag twee van operatie Market Garden, hoe een Amerikaanse bommen werper rakelings over het dorp scheerde. Voordat de kist buiten het dorp aan de grond sloeg, zagen ze hoe meerdere parachutisten uit het toestel sprongen. Twee jonge vliegeniers kwamen om, zes anderen werden gearres teerd door Duitse soldaten, maar twee bemanningsleden wisten zich te verschuilen. Zij werden door de plaatselijke verzetsgroep verborgen gehouden. Van den Dries, wiens opa een van de verzetsmannen was, heeft met behulp van het dossier van zijn opa en veel research deze geschie denis weer uit de vergetelheid ge haald. Zijn onderzoek resulteerde in het boek. Het vertelt aan de hand van oogge- tuigenveslagen, foto's, landkaartjes en reconstructies het verhaal van de Amerikaanse crew en de verzet strijders. Van den Dries signeert za terdag tussen 10.30 en 11.30 uur bij de Bruna in Heinkenszand. De start van de verkoop van het project de Zaete in Yerseke trok veel belangstelling in het dorpshuis. foto Willem Mieras igSj Alle dagen mg» yuTt voorstellingen jfft- QrSa om I4u. en 17.30U. Ewfl t - UH20U. aJGeen voorsielJinöen op 24 december en 1 januari feiio Barkhrë.Ifty^cianrtiiaiien voor info nr.: «5440423?! ~VVW.Kerst0nmgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51