Nieuwe Zaete is plan voor heel Yerseke 'Graag praten met boeren' 14 Sanering Amac-terrein Aanleg Plan Perkpolder kost twaalf miljoen Bezorgdheid kleine supermarkten Tholen Eerste Zeeuwse playground Duiker komt om in Oosterschelde bij Wemeldinge maandag 10 december 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borse- le wil met alle landbouwers die weigeren medewerkers van Ten- net op hun land toe te laten, een individueel gesprek hebben. „Ten minste, als mijn bemiddelende rol tussen hen en Tennet nog op prijs wordt gesteld." Betrokken grondeigenaren hebben weinig vertrouwen in Gelok, om dat hij hen een gedoogverplich- ting heeft opgelegd. Deze verplich ting houdt in dat medewerkers van de elektriciteitstransporteur de toegang niet geweigerd kan wor den om grondonderzoek te doen. Dit onderzoek is nodig om te bepa len of daar masten kunnen staan voor de nieuwe hoogspanningslei ding van Borssele naar Tilburg. De boeren hebben al aangekon digd naar de rechter te stappen om het grondonderzoek tegen te houden. Volgens raadslid Krijn van der Maas (CDA) wordt met name ge klaagd over de slechte communica tie van Tennet Burgemeester Ge lok en wethouder Ad Schenk heb ben binnenkort een vervolgge sprek met Tennet. „In dat gesprek zal zeker worden gesproken over de communicatie met de betrok ken grondeigenaren", aldus Gelok. Volgens woordvoerster Johanna Breuning van Tennet is al meerde re malen persoonlijk contact ge weest met de betrokken grondeige naren. „En als er nog behoefte aan is, zijn wij altijd bereid langs te ko men en de situatie uit te leggen. Maar op een gegeven moment houdt de communicatie op. Daar om hebben we de burgemeester van Borsele gevraagd de grondeige naren die blijven weigeren toe stemming te geven een gedoogver- plichting op te leggen. Wij begrij pen de lastige situatie van de bur gemeester heel goed. Het is echter nog nooit zo ver gekomen dat we de hulp van de mobiele eenheid moesten inschakelen. Wij gaan er van uit dat dit ook in Borsele niet gaat gebeuren." Tennet wil bepaalde onderzoeken nog graag dit jaar doen. VLISSINCEN - Honderd playgrounds heeft de Richard Krajicek Foundation al geopend in Nederland. En zaterdag kwam er weer een bij, de eerste in Zee land zelfs, in Vlissingen. Playground 101 ligt in het Schuitvaartpark, een nieuw park in de Bonedijkebuurt dat onlangs is aangelegd. Het park is een stapje in de ingrijpende herinrichting van de oude wijk. foto Lex de Meester IN ZEELAND Kerstboom van Noordwelle feestelijk onthaald. Mogelijke vondst Admiraalsschip. EN VERDER Hogeschool Zeeland wordt kennis centrum voor water. Circa 130 hectare nieuwe natuur. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WEMELDINGE - Bij een duikongeval zaterdagmorgen in de Oosterschel de bij Wemeldinge is een 41-jarige man uit het Belgische Turnhout om het leven gekomen. Het ongeval kwam door een hart kwaal. Zijn buddy, ook afkomstig uit Bel gië, was overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. De duiker kwam met zijn buddy rond 10.45 uur na problemen on der water, boven, nadat ze tot on geveer veertig meter diepte had den gedoken. Andere aanwezige duikers haalden beide mannen naar de kant. Zij alarmeerden de hulpdiensten. Ambulancepersoneel reanimeerde een van de twee mannen maar dat bleek tevergeefs. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst HEINKENSZAND - Alleen het voor malige Amac-terrein in 's-Heeren- hoek is aangemerkt als een spoed eisende locatie voor bodemsane ring. De provincie heeft bepaald dat alle spoedeisende locaties uiter lijk in 2015 moeten zijn gesaneerd. Voor Borsele gaat dat alleen om het Amac-terrein, stelt wethouder Conny Miermans. Projectontwik kelaar AM Wonen in Terneuzen begint vandaag met de sanering. In de grond zitten verfresten en as best. De vervallen loodsen worden nog niet gesloopt omdat de daken asbesthoudend materiaal bevatten. Het terrein is de bewoners al jaren een doom in het oog. Eerder dit jaar is opgeroepen zo snel moge lijk iets aan deze situatie te doen. PERKPOLDER - Haast krampachtig houden de gemeente Hulst, de pro vincie en Rijkswaterstaat praktisch alle financiële gegevens - en dus ook risico's - van Plan Perkpolder achter de kiezen. Zo wilde Rijks waterstaat onlangs niet bekendma ken voor welk bedrag de aanleg van een 75 hectare groot natuurge bied bij Perkpolder is aanbesteed. Het winnende aannemingsbedrijf Van Oord Nederland BV doet niet zo moeilijk. Het meldt vol trots in een persbericht dat met het con tract voor de omvangrijke klus een bedrag van meer dan twaalf mil joen euro is gemoeid. Het natuurproject bij Perkpolder omvat de aanleg van een nieuwe dijk, het weggraven van grond, het Met een nieuw dorpshuis, res taurant, hotelsuites, woningen en een nieuw kantoor van Ima- res moet het nieuwe project de Zaete, aan de voet van de oester putten, het dorp van de zilte za ligheden een forse toeristische impuls geven. door Frank van Cooten De aftrap vond zater dag plaats in het in middels al een dikke veertig jaar oude dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg, op de plek waar het nieuwe complex moet ko men. Een echtpaar liep net naar buiten met een dikke, kleurrijke brochu re. Man en vrouw tuurden even over de rimpelloze Oosterschelde, wellicht hun toekomstige uitzicht. In de grote zaal voerden de beken de geuren van net gekookte mosse len de boventoon. Een dame maak te ter plaatse desgevraagd een ver se oester open. Het was de betrok ken partijen, projectontwikkelaar, bouwer en makelaar, er alles aan gelegen de sfeer van Yerseke goed over te brengen. Zaterdag was immers de start van de verkoop van het project. Het gaat echter niet alleen om de ver koop van de 36 appartementen in diverse prijsklassen van circa 255.000 tot 659.000 euro, bena drukte Jan Sips van Top Level De- volpment. Het project bestaat ook uit een nieuw dorpshuis (onthaal- centrum), een restaurant, 59 luxe hotelsuites en een nieuw kantoor van Imares. Dit onderdeel van de Rijks Universiteit van Wageningen doet onderzoek naar de effecten van het estuaire en mariene ecosys teem in het deltagebied. De opbrengst van de appartemen ten financiert het nieuwe onthaal- centrum voor alle Yersekenaren. „Zo komen er diverse zalen die ook simpel tot één zaal gemaakt kunnen worden voor vierhonderd mensen. En er komt ook een loun ge-bar met een sexy uitstraling", zei Sips. En wat de locatie van de apparte menten volgens Sips bijzonder maakt, is natuurlijk de directe lig ging aan de Oosterschelde, maar zeker ook de eerste mogelijkheid voor de inwoners van het vissers dorp direct aan het wa'ter te wo nen. De Zaete wordt immers bui tendijks gebouwd. De Zaete ont leent haar naam overigens aan een bij laag tij vlakke en droge plaat. Vroeger werden de schepen op zo'n zaete gelegd voor onder- houds- en schoonmaakwerkzaam- heden onder de waterlijn. Behalve de naam verwijst ook de architectuur van het complex naar de sfeer van Yerseke. De vorm, de dakpannen en de witte omkadering verwijst naar de andere huisjes op de Oes terputten. „Toen we drie jaar geleden de prijs vraag wonnen, hebben we in diver se brainstormsessies het uiteindelij ke plan gemaakt. Daar waren veel organisaties uit Yerseke bij betrok ken. Het moet dan ook een plan van heel Yerseke zijn." ophogen van het oude veerplein (onder meer voor woningbouw) en het maken van een bres in de huidige Westerscheldedijk. Het gaat feitelijk om de eerste ontpol- dering in Zeeland. Het Plan Perk polder bestaat verder uit de bouw van 450 (deeltijd)woningen, een golfbaan, hotel-restaurant en een jachthaven. Het moet als zodanig een impuls geven aan Kloosterzan- de en omgeving na het vertrek van het veer Perkpolder-Kruiningen in 2003. Vanwege die economische compo nent is de ontpoldering bij Perk polder van begin af aan minder omstreden geweest dan het terug geven van de Hedwigepolder aan het water. door Frank van Cooten THOLEN - Algemeen Belang Tholen (ABT) maakt zich zorgen over de toekomst van de kleinere super markten in Oud-Vossemeer, Poort vliet, Scherpenisse en Stavenisse. Die bezorgdheid komt volgens Han van 't Hof van ABT voort uit de ontwikkelingen omtrent de uit breiding van de supermarkt in Sint Annaland. De Spar-organisa- tie uitte hierover tijdens de verga dering van de raadscommissie Ruimte op maandag 3 december zijn bezorgdheid. Deze bezorgdheid is reden voor Van 't Hof schriftelijke vragen te stellen aan het college. „De raad van de gemeente Tholen heeft een besluit genomen over de leefbaar heid in de kleine kernen. Een be langrijk onderdeel van dit besluit was het hebben van een winkel voorziening voor de dagelijkse be hoeften. Het raadsbesluit is nooit gewijzigd." Van 't Hof wil daarom onder meer weten of door het college een risi co-analyse is gemaakt over de even tuele gevolgen voor de supermark ten door de voorgestane uitbrei ding in Sint Annaland en of het college de bezorgdheid over de leefbaarheid kan delen. Ook wil het raadslid weten of er schadeclaims van ondernemers te verwachten zijn en of het college kan aangeven waarom van het raadsbesluit wordt afgeweken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50