Mogelijk Oostelijke ontsluiting Yerseke BEVELANDEN Professioneel portret voor iedereen mogelijk almanak Pak MAANDAG 10 december 2012 13 FZC Niet alleen voor de happy few 14 Wethouder Reimerswaal wil met spoed oplossing voor onveilige Zanddijk door Nadia Berkelder YERSEKE - In de toekomst gaat het vrachtverkeer en ander doorgaand autoverkeer richting Yerseke moge lijk via een oostelijke ontsluitings- weg. Dat zou een oplossing zijn voor de drukke en gevaarlijke Zanddijk. Een nieuw aan te leggen oostelijke route richting het dorp is één van de opties die worden onderzocht door de provincie, de eigenaar van de weg. Dat onderzoek volgt na de constatering vorig jaar dat de dijk aan het verzakken is. Dat gebeurde nadat de bomen op de dijk waren gerooid, ruim tien jaar geleden. De wortels bleven zitten, die zijn gaan verteren, waardoor de dijk insta biel werd. Dat is niet het enige probleem. Op de drukke Zanddijk gebeuren regel matig ongelukken, ook ernstige. De weg is smal, ligt een stuk hoger dan het landschap en is de enige directe verbinding tussen de snel weg en Yerseke. Ruim drie jaar ge leden is de maximum snelheid er al eens verlaagd. De dijk een meter afgraven zou voor beide problemen een oplos sing bieden: er is dan ruimte om de weg breder te maken. Maar er is een complicatie: de dijk is een se cundaire waterkering: aantasting van de hoogte van de dijk zou pro blemen geven als er een overstro ming is. De provincie en de gemeente over leggen al jaren over de problemen op de weg. Deze keer is het me nens, zeggen provinciebestuurder Kees van Beveren (CDA) en wet houder Dieuwke Louwrink (PvdA). „We gaan een onderzoek uitvoeren", zegt provinciebestuur der Kees van Beveren (CDA). „Of we gaan de dijk verstevigen, of we kiezen voor een ander tracé. Ik wil alle opties in beeld brengen, met de financiële gevolgen erbij." Het onderzoek moet begin volgend jaar klaar zijn. Pas daarna moet duidelijk worden of er ook geld is om de plannen daadwerkelijk uit te voeren. Het is noodzakelijk dat er snel iets gebeurt, zegt Louwrink. „De pro blemen met bijvoorbeeld de ge vaarlijke oversteek voor fietsers zouden nu opgelost moeten wor den. Als er een nieu we weg komt, duurt het nog jaren voordat die er ligt. In de tussentijd moet er iets gebeuren. Of de weg er echt komt? Als uit de onderzoeken blijkt dat er actie moet worden onderno men, dan is er ook geld voor." GOES - Onder het motto 'de fotograaf maakt vast. Het ging om mensen die financieel niet geen foto, maar geeft een foto' legden een bij machte zijn een mooie foto van zichzelf of aantal fotografen zaterdag een groot aantal van hun gezin te laten maken. Dit idee van de mensen en gezinnen op de gevoelige plaat Amerikaanse fotograaf Jeremy Cowart wordt inmiddels in veel landen op dezelfde dag uit- dag rond 13.00 al rond de tachtig mensen gevoerd. De Goese amateur-fotografen Lex voor de lens gehad. Velen gingen prachtig ge- Kattenwinkel, Hans Geldof, Ad Kunst, Jan-Jaap kleed en gekapt (zo was een visagiste aanwe- van der Peijl en Gert Schipper hadden zater- zig) op de foto. foto Willem Mieras KORTGENE Politie lost inbraak in voetbalkantine op De Zeeuwse politie heeft met de aanhouding van een 44-jarige in woner van de gemeente Noord-Be veland de inbraak in de voetbalkan tine van voetbalvereniging Kortge- ne opgelost. Deze inbraak vond plaats op zondag 2 december. In de woning van de man werden goederen, afkomstig van de in braak, aangetroffen. De man heeft de diefstal bekend en is ingesloten. GOES Calvijn College in finale debatwedstrijd Het Calvijn College in Goes heeft een fïnaleplek behaald bij het NK debatteren voor scholieren. Aan de voorronde deden 31 scholen mee, waarvan per voorronde de beste elf scholen doorgaan. Het debat team van het Calvijn College be haalde de tiende plaats. De debat ten gingen over actuele maatschap pelijke thema's. De finale is op za terdag 19 januari in Leiden. TERNEUZEN Ruim 400 blaastesten bij grote controle Bij een grote alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeuws-Vlaanderen zijn zeven au tomobilisten tegen de lamp gelo pen. Zij bleken te veel alcohol te hebben genuttigd. In totaal zijn 410 blaastesten afge nomen. De controle vond plaats van 20.30 tot 4^00 uur, onder meer in Sas van Gent, Axel, Temeuzen en Hulst. Er gaapt een gigantische kloof tus sen jongens van negen en meisjes van tien jaar. Dat werd onlangs weer eens pijnlijk duidelijk toen het eerste meisje uit die Vlissingse basis schoolklas haar tiende verjaardag vierde. Speciaal voor dit kroonjaar had de jarige alle 27 kinderen van haar klas uitgenodigd voor een echt discofeest in de zaal bij de speeltuin. Tip? redactie@pzc.nl De uitnodiging werd bij die negenja rige jongen met groot enthousiasme ontvangen. Helemaal blij werd hij toen de jarige ook benadrukte dat alle jongens in pak mochten komen. „Jeah, dan kan ik eindelijk weer eens mijn ninja-pak aantrekken", zei hij blij. Zijn moeder wist hem ternauwernood te redden van een klassikale afgang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49