78 Adri Verwest bekroont seizoen met bronzen klassering in librefinale Schouws trio gelost in slotfase Noah Heijnen snel op de indoorsprint Driebanders van 3 BSO verspelen leidende positie J1 Fortis deed zaterdag 78 doelpogin gen. Met dertien treffers kwam het schotpercentage op 17 procent 'We worden niet onrustig van deze reeks wedstrijden, hoor. Het is niet reëel om van ons te verwachten dat we elke week twintig keer scoren' Robin Wisse, trainer van Fortis Fortis-korfbalster Anita Wielemaker zoekt naar een afspeelmogelijkheid. door Joop van den Oudenhoven TILBURG - Adri Verwest van biljart vereniging De Graanbeurs uit Zie- rikzee is derde geworden in het ge westelijk kampioenschap libre vier de klasse. De titel ging naar Hans Suykerbuyk van Bv De Kaai. Een koude start kostte de Schouwse bil jarter ten minste zilver. Hij begon met twee nederlagen en abomina bele gemiddeldes waardoor hij ei genlijk meteen kansloos werd voor de hoogste trede. Achteraf gezien waren niet de twee nederlagen funest voor het zilver, maar de moyennes. Die tel den bij de eindafrekening zo hard door dat brons overbleef Op basis van partijpunten haalde hij Jac van Etten van De Kastanje, de win naar van het zilver, nog in. Het sierde Verwest dat hij het er niet bij liet zitten na zijn offday. Vanaf zaterdag won hij al zijn vier partijen. Het er waren geen vijf omdat een van de deelnemers kort voor aanvang zijn pols brak en toen niet meer kon worden ver vangen. Voor Verwest was de derde plaats toch een kroon op het seizoen, omdat hij inmiddels vijf finales speelde waarvan hij er twee met goud bekroonde en daaraan nu brons toevoegde. „Ik ben dus niet teleurgesteld, net als na mijn zesde plaats op het NK driebanden. Ik ben sterk teruggekomen na een vreselijk begin en daar ben ik wel een beetje trots op", aldus Ver west. DÜSSELDORF - Atleet Noah Heij nen van Delta Sport is afgelopen weekeinde zowel in Zoetermeer als in het Duitse Düsseldorp actief geweest. In Zoetermeer won hij bij de jongens A de sprintmeer kamp over 40, 50 en 60 meter. Op de 60 meter was hij de snelste van alle deelnemers in 7,24 en hij ver beterde het baanrecord op de vijf tig meter naar 6,26. In Düsseldorf liep Heijnen op de 60 meter een tijd van 7,36 om ver volgens op de 200 meter een rap pe 23,91 neer te zetten. Gennaro Biswane afkomstig uit Middelburg was de snelste Zeeuwse jongen B op de 60 meter in 7,59. Fabian Ver- kaik (Delta Sport) was de snelste Zeeuwse jongen B met een tijd van 25,01. Pelle Gelderblom (AV'56) hield de Zeeuwse eer hoog op de 60 meter bij de jon gens C in 7,93. foto Lex de Meester ZUNDERT - Het driebandenteam van 3BSD Hydrozorg verloor in de vierde divisie het vierpuntenduel met naaste concurrent BH Keu kens met 6-2. De Schouwenaren speelden over de gehele linie geno men een matige tot zwakke wed strijd. Philip van der Male won als enige voor zijn team, maar gebruik te te veel beurten (74) om met een goed gevoel van tafel te gaan. Dat goede gevoel misten zijn teamge noten na afloop ook. Piet Kox ver loor, ondanks zeventig herkansin gen, met één punt verschil. Sjaak de Visser en John Hatzman verlo ren net als Kox na zwakke optre dens. Hatzman mocht nog als ex cuus aanvoeren dat zijn tegenstan der wel erg goed voor de dag kwam. Door deze nederlaag ver speelde 3BSD de eerste plaats op de ranglijst en stond die af aan de tegenstander. maandag 10 december 2012 £1* 4*1* J* I 9 T door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Het drietal Schouwse biljarters dat deelnam aan het persoonlijk kampioen schap driebanden groot derde klas se liet zich dit weekeinde gelden, maar moest genoegen nemen met de vierde, zesde en achtste plaats. De titel was voor Gilles Sturm van SBV. Phuc Nguyen van Kwaden- damme werd tweede en Martin Sturm, de zoon van de winnaar, werd derde. Een mooier kampioenschap had de organiserende vereniging HGL/KOT '86 zich niet kunnen wensen. Het was bloedspannend in een toernooi waar iedereen van iedereen kon winnen en dat ook vaak gebeurde. De winnaar kwam pas na twee overwinningen op de slotdag bovendrijven. Voordien leidde een peloton van vijf man met allemaal zes punten uit vijf partijen. Tussen nummer twee en nummer acht zat twee punten verschil. De onderlinge verhoudingen tussen zilver en brons werden bepaald door het moyenne, net als de stand van vier tot en met acht. Van de Schouwse deelnemers hield Cees Roggeband van Win denburg het beste stand met een vierde plaats, zes punten en 0.396 gemiddeld. Paul Bodbijl van DOS Oosterland werd zesde met even veel punten maar 0.376 en Cees de Graaf van Windenburg achtste met zes punten en 0.352. Paul Bodbijl: „Ik trof het niet op de slotdag. Eerst verloor ik van Phuc Nguyen die 0.800 tegen mij speelde. Dat was te veel van het goede. Vervolgens ging ik in de fi nale nipt onderruit tegen de latere kampioen (17-20). Het was wel heel spannend, want in de slotron- de konden er nog drie kampioen worden. Prachtig." ALPHEN AAN DEN RIJN Zesde plaats op NK turners Delta Sport Het turnteam van Delta Sport uit Zierikzee is tijdens de Nederlandse turnteams kampioenschappen op de zesde plaats geëindigd. In Al phen aan de Rijn kwamen de turn sters Daphne Rotte, Ilaria Vrensen, Daliah Ahzaz, Anna Jendrusch en Anne-Li Slootmaker met totaal 149-332 punten in de NTS 7. De turn ster Anne-Li Slootmaker scoorde het hoogste aantal punten op sprong, brug, balk en vloer met 52.999 punten. APELDOORN De Waal en Gunst naar NK baan Maurits de Waal uit Kloetinge en Davy Gunst uit Yerseke hebben zich in Apeldoorn geplaatst voor het Nederlands kampioenschap baanwielrennen. Nieuweling De Waal werd derde op het onderdeel omnium. Hij werd derde in de scratsh, vijfde in de 500 meter tijdrit en derde in de puntenkoers. Davy Gunst reed in de kwalificatie van het achtervolgingstoemooi naar de tweede plaats in een tijd van 3 minuut en 40 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47