Fortis scoort te weinig in topper 301 sport Korfballers van TOP in de problemen na nederlaag Volleyballers van Forza herstellen zich voorbeeldig van slappe start Milan Vader steelt de show, maar blaast zichzelf weer op Bevredigend debuut Gebraad maandag 10 december 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Een week voor de wedstrijd tegen TOP Arnemuiden deden de korfballers van Tjoba ver trouwen op bij Kinderdijk. Het duel eindigde in 18-23. De equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen staat nu gedeeld tweede. Rust Roest, dat met 19-15 van TOP won, heeft één punt meer. In de tweede klasse pakte Togo een punt tegen DVS'69. Het werd 12-12. Voormalig All Ready-speler Jan-Willem van Nieuwenhuijze werd topscorer bij de club uit Goes, terwijl een andere oud-All eady-speler Desirée Voshart haar eerste basisplaats in het eerste team van Togo begroette. Rust Roest-TOP Arnemuiden 19-15: Dwong TOP in het eerste kwartier een 4-6-voorsprong af, nog voor rust (10-7) herstelde kop loper Rust Roest de orde en moest de Arnemuidse ploeg er achteraan. Hoewel TOP niet onverdienstelijk verdedigde, vond Rust Roest toch de gaatjes in de defensie. Met twee punten staat TOP gevaar lijk laaggeklasseerd. Alleen Kinder dijk staat lager. Scores TOP: Jeanine Marijs, Anita de Ridder, Anne Meulmeester en Corné Bezemer 3, Emmelie Bouwens, Remco Bezemer en Peter van Belzen 1. Kinderdijk-Tjoba 18-23: Hoewel de thuisploeg nog even op 9-5 stond, was hekkensluiter Kinder dijk niet opgewassen tegen Tjoba. De Bevelanders hadden na rust (12-13) tien minuten nodig om een gaatje van vier punten te slaan. Daarna konden ze de wedstrijd ge controleerd uitspelen. Een gedeel de tweede plaats is Tjoba's deel. Men kijkt uit naar de confrontatie met TOP van komende zaterdag. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse 8, Manon Braam 4, Niels Westmaas 3. Fiks-Swift 12-13: Aan de stand ver plicht nam Swift, één van de koplo pers in de eerste klasse E, de pun ten mee uit Oegstgeest. De Middel burgers speelden dominant, maar vergaten dat in cijfers uit te druk ken. „Het was soms een tikkeltje ongedurig", zei coach Dennis Plant- inga over de vierde winstpartij. Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Vera Kuiper 3, Naomi Zuidweg, Lennart Hoo- genboom en Richard Geldof 2. Togo-DVS'6912-12: Togo had er de dying seconds voor nodig, maar de nieuwe tweedeklasser haalde wel het eerste punt binnen tegen DVS'69. ..Het was dik verdiend", stelde de opgeluchte coach Carlo de Waele. Met het gelijkspel voor kwamen de Goesenaren dat ze vroegtijdig in een benarde positie zij komen te zitten. Belangrijk is wel dat er zaterdag tegen hekken sluiter Oranje Nassau nog twee punten bij komen. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen huijze 4, Niek Meerman en Jan-Kees Goossens 2, Marianne van Delsen, Mar ten Postema, Desiree Voshart en Janne- ke de Wit 1. door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleyballers van Forza lijken precies op tijd klaar voor de Zeeuwse derby tegen Voor waarts. In Krimpen werd ten koste van de derde keus van City Bril/Krimpen de eerste competitie zege op vreemde bodem geboekt: 2-3. De vrouwen van de Schouwse club voegden door een 4-0-zege bij Benevia opnieuw vijf punten aan het totaal toe. City Bril/Krimpen 3-Forza 2-3 (25-20, 19-25, 22-25, 32-30, 11-15): Het venijn zat hem in de staart. De Schouwse mannenploeg kwam in een enerverende slotfase van de vierde set diverse keren op matchpunt en was daarmee dicht bij een 3-1-overwinning. De thuisclub werkte die echter keer op keer weg en ontsnapte met een 32-30-zege. Forza bleek daarna al lerminst aangeslagen. De Zeeuwen liepen onder aanvoering van Va- lentijn Luijk uit naar een 7-0-voor- sprong, wisselden op 8-3 en gaven die marge niet meer weg. Forza bekroonde daarmee een goe de wedstrijd, waarin slap was be gonnen. Na verlies in de eerste set volgden twee sets, waarin aan Zeeuwse kant prima werd geser veerd. Bovendien wist Forza pas send wel goed raad met de opslag van Krimpen. Dat resulteerde in twee setzeges op rij, waarmee de basis werd gelegd voor de eerste uitzege. Benevia-Forza 0-4 (22-25, 15-25, 16-25, 15-25): Na een korte nacht rust en met het trouwfeest van Ma- rije van de Sande in de benen ver vulden de vrouwen van Forza hun sportieve plicht. Degradatiekandi daat Benevia kon in de eerste set nog redelijk aanklampen, maar moest daarna toestaan dat Forza domineerde. De Zeeuwse num mer twee van de rangschikking hoefde niet eens tot grote hoogte te groeien om nog eens drie keer op rij te winnen. De vrouwen van Forza spelen ko mende zaterdag hun laatste wed strijd van het jaar. King Software VCN DS 4 is de tegenstander in Bruinisse. De mannen spelen thuis tegen Voorwaarts uit Axel. door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - Milan Vader maakte zaterdag de beste indruk tijdens de zevende wedstrijd om de Zeeuwse ATB op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers in Burgh-Haamstede. De Middelbur ger reed zich het snot voor de ogen om Marco Minnaard partij te geven, maar in de slotfase brak hem dat op. Vader kwam de man met de hamer tegen, kon nog am per volgen en finishte uiteindelijk pas op de zevende plaats met een achterstand van bijna vijf minuten op Minnaard. Op zich was de terugslag van Mi lan Vader in de finale van de wed strijd niet echt opmerkelijk. Sa men met de nationale juniorense lectie deed de Middelburger mee aan een trainingsweekeinde in Port Zélande en aan een stage op het Spaanse eiland Mallorca. Alles bij elkaar bleek dat toch iets te veel van het goede te zijn. Daar kwam nog bij dat hij zich nadrukkelijk wilde manifesteren richting zijn se lectiegenoten. „Weer opgeblazen", zei hij, „evenals vorige week in Hulst. Het kost allemaal veel kracht en dit zijn natuurlijk wed strijden van een uur met sterke deelname." Zondag werd het trainingsweekein de afgesloten bij sportschool Fit- land XL in Goes waar aan de krachten werd gewerkt. Ook de overige selectieleden hadden zater dag op dit niveau weinig in de melk te brokkelen. Roel van der Stegen uit Reuver was met een zes de plaats de best geklasseerde van hen. Overigens is hij nog steeds tweedejaars nieuweling. Voor de selectie rest nu een rustige perio de, maar in januari gaan de trai- Fortis slaagt er niet in het beste in zich naar boven te halen in de topper tegen Telstar. De Sou- burgse korfbalploeg speelt moei zaam en verliest met 13-19. De equipe van de trainers Robin Wis se en Leonard Debbaut zakt daar door van de eerste naar de derde plaats in de eerste klasse D. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Óp elk niveau weet men ongeveer hoeveel doelpunten er nodig zijn om vrijwel zeker een overwinning te boeken. In de eer ste klasse ligt dat aantal op onge- veer zestien. „Als je maar dertien keer scoort, weet je dat de kans klein is dat je punten pakt", zei Wisse daarom. „Of je moet héél goed verdedigen." Tegen ODO (12-10-zege) en Luno (13-13) liet Fortis ook al niet al te veel treffers noteren, maar bleef het team in de voorgaande twee weken nog een nederlaag be spaard. Tegen Telstar, de nummer twee uit Hoevelaken, redde het Souburgse achttal het echter niet met dertien treffers. „We hebben minder gescoord dan de tegenstan der, maar minstens zo veel kansen gehad", zei Debbaut. „In het vak van onder anderen Remco Crucq duurde het steeds heel lang voor dat we scoorden. We hielden de bal wel in bezit, maar ons schot- percentage was te laag." „Maar", zo zei Wisse, „we worden niet onrustig van deze reeks wed strijden, hoor. Het is niet reëel om van ons te verwachten dat we elke week twintig keer scoren. Natuur lijk spelen we liever wat beter dan we nu doen, maar we zijn bezig iets op te bouwen en daar horen zulke partijen ook bij. Daar leert ie dereen van." Fortis hield tot de 5-5 gelijke tred met de gasten, maar in het kwar tier voor rust ging Telstar er in eens vandoor. De ploeg bleef rus tig, hield overzicht en durfde meer op het randje te spelen dan de Sou burgse formatie. Dat resulteerde in een gat van zes punten bij rust: 5-ii. In de tweede helft herstelden de Souburgers zich enigszins. Fortis wachtte langer op de uitgelezen kansen en die werden vervolgens beter benut. Met name Rens van den Driest liet zich gelden. Hij scoorde drie keer van grote afstand en met zijn fanatisme nam hij zijn ploeg op sleeptouw. De thuisploeg dichtte het gat met Telstar bijna. Het werd na een fraaie inhaalrace 13-15. Maar net op het moment dat Fortis bloed rook, werden er door routiniers als Remco Crucq en Joyce Schoon- aard een paar domme fouten ge maakt en kreeg de opponent zomaar een paar doelpunten ca deau. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Rens van den Driest 4, Joyce Schoonaard, Jor- dy Sleijpen en Rachel Verhagen 1. ningsweekeinden weer van start en daarin dient de nodige conditie te worden opgedaan voor de wed strijden zoals de Swisscup in Zwit serland en enkele wereldbekerman ches waarin een plaats verdiend kan worden voor het wereldkampi oenschap in het Zuid-Afrikaanse Pieter Maritsburg. In Burgh-Haamstede was zaterdag ook Nick van der Lijke, de Zeeuw se ploeggenoot van Marco Min naard bij de beloftes van Rabo bank, van de partij. Met een vijfde plaats hield Van der Lijke zich uit stekend staande. Voor het overige waren er weinig verrassingen met Birgit Lavrijssen als winnares bij de vrouwen en Mare Bulteel klop te opnieuw de totale concurrentie bij de veteranen en lijkt er defini tief een einde te zijn gekomen aan de hegemonie van zijn landgenoot Franky Taelman. TILBURG - Wendy Gebraad (midden) uit Oosterland heeft zondag haar eer ste wedstrijd voor de Bossche topsportclub Flik Flak geturnd. Op de Open Tilburgse kampioenschappen werd ze vijfde met een score van 46,000 pun ten. Gezien het feit dat ze na haar overstap van Delta Sport naar Flik Flak een niveau heeft overgeslagen en binnen twee maanden een hele nieuwe routine moest aanleren, mocht ze daarmee tevreden zijn. Haar topscore le verde ze op sprong met 13,300 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46