Happening zeelandl 15 Tweede editie Suite Sofa Festival staat in het teken van wintersfeer Jachtgebied maandag 10 december 2012 „Heb je dit één keer meegemaakt dan wil je het niet meer missen. Het is een happening", zegt Piet Ram over de trip. Ook het 'planten' van de boom valt in goede aarde. Je maakt als dorpsbewoners het dorp", stelt Ed Heye vast In Forstamt Prüm wordt een aantal percelen als jachtgebied aan onder meer Nederlanders verhuurd. Het gebied is in totaal 1000 hectare groot De perce len zijn tussen de 70 en 100 hectare. Voor de kerst boom wordt de houtprijs betaald. BURGH-HAAMSTEDE Wandelen in Slotbos en Zeepeduinen Winterwandelen in het Slotbos en de Zeepeduinen bij Burgh-Haam- stede is mogelijk op zondag 16 de cember. Een gids van Natuurmonu menten loopt mee en vertelt meer over het gebied en de historie van Slot Haamstede. Het Slotbos is al leen toegankelijk tijdens excursies van Natuurmonumenten. De twee uur durende wandeling wordt afge sloten met een lunch. Vertrek 10.00 uur. Info en aanmelden: VW Haamstede, 0900-2020233. VLISSINGEN Zeeuwse Playground Krajicek geopend Honderd playgrounds heeft de Ri chard Krajicek Foundation al geo pend in Nederland. En zaterdag kwam er weer een bij, de eerste in Zeeland zelfs, in Vlissingen. Play ground 101 ligt in het Schuitvaart- park, een nieuw park in de Bonedij- kebuurt dat onlangs is aangelegd. Het park is weer een stapje in de in grijpende herinrichting en opknap beurt van de oude wijk. Wethou der Marin de Zwarte verrichtte de officiële opening. NIEUWDORP Presentatie Noodsein boven Zeeland In de filmzaal van het bevrijdings museum in Nieuwdorp presen teert schrijver Mark van den Dries zaterdag om 14.00 uur zijn boek 'Noodsein boven Zeeland'. Dit boek gaat over de crash van een Amerikaanse bommenwerper in een Zeeuwse polder op 18 septem ber 1944. Verzetstrijders, waaron der de opa van de auteur, hielden twee bemanningsleden verborgen. MIDDELBURG Champagne Charlie stopt blues-sessies Champagne Charlie stopt met zijn blues-sessies in jazzcafé-restaurant Desafïnado in Middelburg. De laat ste sessie wordt gespeeld op woens dagavond 12 december. De band hield vijftien jaar lang elke tweede woensdag van de maand een blues-sessie in het jazzcafé. De al lerlaatste sessie in Desafïnado be gint om 21.00 uur. De toegang is gratis. - - Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze wisten het eigenlijk al vóór de eerste editie losbarstte: het Suite Sofa Festival in Zierik- zee krijgt een vervolg. Zeven maan den nadat het festival voor het eerst plaatsvond, staat een winter editie op stapel. Met dit keer on der meer klassieke kerstliederen en glühwein op het program. „De opzet is hetzelfde gebleven", vertelt mede-organisator Bibian Scheepstra. Op vier verschillende locaties in de historische binnen- stad worden evenzoveel optredens t gegeven. De precieze invulling blijft tot op het laatste moment ge- ^^heim. Net als vorige keer geldt •-^^kadspaleis De Aveling aan de Oude Haven als start- en eindpunt van het Suite Sofa Festival. Be heerder Matthijs Meinders is - net als Scheepstra en Irene Geluk - in de organisatie betrokken. Scheep stra bewoont Casa Sevilla aan de Sint Domusstraat en ook dat pand maakt deel uit van de route. De rest van de wandeling is nog niet bekend. Op de vier locaties worden syn chroon optredens van twintig mi nuten verzorgd, waarna het pu bliek wordt doorverwezen naar de volgende locatie. De toeschouwers krijgen zo de kans een keer neer te ploffen op de sofa achter een nooit eerder gepasseerde gevel en te genieten van de (veelal monu mentale) pracht die Zierikzee her bergt. De opzet van het festival biedt mensen tegelijkertijd de kans kennis te maken met hen on bekende (muziek)genres. De drie koppige organisatie streeft dan ook naar een gevarieerd aanbod. Dat betekent deze keer een koor dat klassieke kerstliederen zingt, jazz-gospelmuziek van Marjolein Kloet en pianist Nienke ten Brin ken. Bij Casa Sevilla staat zwoele Latin-georiënteerde muziek van een zang/gitaarduo op het pro gramma, met dans van Bibian Scheepstra zelf. En er is een verha lenverteller van de partij. Kaarten zijn voor 20 euro per per soon verkrijgbaar, inclusief een hapje en drankjes. Via 0111-450187 of info@suitesofafestival.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema Koos Hanse hijst de boom van de wagen, waarna het optuigen kan beginnen. Alle dagen spjl voorstellingen kfrfl M om 14h. en 17.SO11. Première op 21 dee. om 20u. Jeen voorstellingen op 24 december en 1 januari <00 de parhiifeiatttte Zeelandtiailen voorinlonr.:06410423U WWW.Kenfelrcusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43