Circa 130 hectare natuur in de maak SCHOUWEN-DUIVELAND 'Kathedraal van Schouwen-Duiveland' in het rood almanak Pak MAANDAG 10 december 2012 13 Prachtig weer, magere vangst 14 Nieuwe natuur en klimaatbos bij Recreatieverdeelweg door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Het wordt een combinatie van besloten stuk ken groen met open zichtlijnen. Langs de Recreatieverdeelweg tus sen Burgh-Haamstede en Renesse wordt een gebied van circa 130 hec tare nieuwe natuur aangelegd. On derdeel daarvan is het klimaatbos, waarin een educatieve wandelrou te wordt gerealiseerd. Over pak 'm beet een jaar moet het gebied in basis klaar zijn, ver wacht medewerker gebiedsontwik- keling Dirk-Jan Visser van de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Zijn organisatie zorgt voor de voor bereiding en uitvoering van dit project. In grove lijnen wordt de nieuwe natuur gerealiseerd tussen de Hogezoom/Lagezoom en de Re creatieverdeelweg tussen de twee dorpen. Er zijn al stukjes aange plant, bijvoorbeeld aan weerszij den van de Kooijmansweg. In 2013 volgt de complete aanleg van deze groene gordel. „Ik schat nu in dat september volgend jaar de werk zaamheden kunnen beginnen en ook dat jaar nog kunnen worden afgerond. Daarna moet het gebied de tijd krijgen om groot te groeien." In het ontwerp is een combinatie gemaakt tussen de beslotenheid die eigen is aan het gebied (elzen- meten) enerzijds en anderzijds het open karakter (krekenpatronen). Aan het behoud van zichtlijnen op bijvoorbeeld de Plompe Toren) is veel waarde gehecht. De nieuwe natuur maakt het gebied 'enorm aantrekkelijk', zegt Visser. „Er zit ten daar wat campings omheen. Hun gasten worden hier heel blij van", wijst hij op de economische waarde van de nieuwe natuur. Om het gebied, dat door Staatsbosbe heer beheerd gaat worden, komt een menroute te liggen. „Daar naast draagt het gebied aan de doelstellingen van het klimaatpark bij." Met de aanleg van dat klimaat park of klimaatbos is een paar jaar geleden een begin gemaakt. Het dient ter compensatie van de C02-uitstoot. Naast de bijdragen van provincie en gemeente spon sort Delta een deel van de bomen. Ook zorgt het energiebedrijf voor de aanleg van een educatief wan delpad, waar kinderen met doe-dingetjes (zoals het oppom pen van water) meer leren over het milieu. Vanavond wordt het plan tijdens een inloopavond in dorpshuis De Schutse gepresen teerd, van 19.00 tot 20.30 uur. MB8B9g9SSBSnasa9fles88a9iaBsaegssi BROUWERSHAVEN - De tijd van de kerstmark ten is weer aangebroken. Zo ging dit weekend onder meer de tweedaagse kerstmarkt in de Grote Kerk van Brouwershaven van start. Een bijzondere plek om 30 kramen met winterse spullen uit te stallen, vindt organisator Nel van Dongen. „Het mooie is dat mensen zo ook van het prachtige gebouw kunnen genie ten. Dit is de kathedraal van heel Schou- wen-Duiveland." Die imposante kerk bleek ook dit jaar weer sfeervol versierd. Met veel rood: de kleur van liefde, warmte en genegen heid - aldus de organisatie. Het aanbod was di vers: van kleding en schilderijen tot bloem stukken en kerstversierselen. Zie ook: www.pzc.nl/video foto Dirk-Jan Gjeltema KORTGENE Politie lost inbraak in voetbalkantine op De Zeeuwse politie heeft met de aanhouding van een 44-jarige in woner van de gemeente Noord-Be veland de inbraak in de voetbalkan tine van voetbalvereniging Kortge- ne opgelost. Deze inbraak vond plaats op zondag 2 december. In de woning van de man werden goederen, afkomstig van de in braak, aangetroffen. De man heeft e diefstal bekend en is ingesloten. m ae goede braak K^e die TERNEUZEN Ruim 400 blaastesten bij grote controle Bij een grote alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeuws-Vlaanderen zijn zeven au tomobilisten tegen de lamp gelo pen. Zij bleken te veel alcohol te hebben genuttigd. In totaal zijn 410 blaastesten afge nomen. De controle vond plaats van 20.30 tot 4.00 uur, onder meer in Sas van Gent, Axel, Terneuzen en Hulst. '5W5K3ÖS5S55«K« GOES Calvijn College in finale debatwedstrijd Het Calvijn College in Goes heeft een finaleplek behaald bij het NK debatteren voor scholieren. Aan de voorronde deden 31 scholen mee, waarvan per voorronde de beste elf scholen doorgaan. Het debat team van het Calvijn College be haalde de tiende plaats. De debat ten gingen over actuele maatschap pelijke thema's. De finale is op za terdag 19 januari in Leiden. Tip? redactie@pzc.nl Er gaapt een gigantische kloof tus sen jongens van negen en meisjes van tien jaar. Dat werd onlangs weer eens pijnlijk duidelijk toen het eerste meisje uit die Vlissingse basis schoolklas haar tiende verjaardag vierde. Speciaal voor dit kroonjaar had de jarige alle 27 kinderen van haar klas uitgenodigd voor een echt discofeest in de zaal bij de speeltuin. De uitnodiging werd bij die negenja rige jongen met groot enthousiasme ontvangen. Helemaal blij werd hij toen de jarige ook benadrukte dat alle jongens in pak mochten komen. „Jeah, dan kan ik eindelijk weer eens mijn ninja-pak aantrekken", zei hij blij. Zijn moeder wist hem ternauwernood te redden van een klassikale afgang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41