i 1 zeeland 13 Gedeputeerde met de juiste liberale uitstraling iK KERSTMARKT VEERE in 't centrum Vlissings vwo Scheldemond krijgt een tien In Memoriam 1952 - 2012 maandag 10 december 2012 Naam: Bert van Hoven, Diane Booth en Ria de Pree uit Vlissingen Reis: Vlissingen - Rotterdam Blaak Jammer dat de trein nu op elk sta tion stopt", vindt Ria. „Maar die tien minuten zijn wel overkomelijk." Het drietal is op weg naar een verjaar dag in Rotterdam. Bert vindt de nieuwe dienstregeling een positieve verandering. „Ik reis regelmatig met de trein. Ik vind het makkelijk dat je nu twee keer per uur naar Rotter dam kan." Naam: Christian de Nooijer (21) uit Kapelle Reis: Kapelle - Goes De dienstregeling heeft alleen maar voordelen, vindt Christian. Hij kan elk half uur met de trein naar school in Breda of naar zijn werk in Goes. „Op de terugweg vanuit Bre da hoef ik nooit meer te wachten op de stoptrein in Roosendaal, om dat alle treinen in Kapelle stoppen. Ik denk dat nu meer mensen uit Ka pelle de trein gaan nemen." Naam: Kristel Goethals (19) uit Kapelle en Kevin Timmer (21) uit Goes Reis: Antwerpen - Kapelle Kristel en Kevin zijn een weekend in Antwerpen geweest. In Roosendaal misten ze nét hun aansluiting. Kris tel: „Het is gunstig dat de trein nu op elk station stopt. Anders hadden we in Roosendaal nog langer moe ten wachten. Ik ga daarom voortaan vaker met de trein naar school in Middelburg." Naam: Addy Goulooze uit Koude- kerke en Elly Wolters uit Vlissin gen Reis: Vlissingen - Rotterdam Blaak vanwege een ziekenbezoek Voor Addy is de nieuwe dienstrege ling niet zo gunstig. „Mijn dochter woont in Haarlem. Daar rijdt de trein nu niet meer langs." Maar er zijn ook voordelen. „Als je op de te rugreis vertraging hebt, hoef je niet een half uur te wachten in Roosen daal op de volgende aansluiting." Nieuwe dienstregeling NS Sinds 9 december rijdt er elke dag De Zeeuwse intercity rijdt niet twee keer per uur een intercity tussen Vlissingen en Amsterdam. De treinreis van Vlissingen naar Roosendaal duurt in totaal 9 minu ten langer. meer langs Haarlem, maar stopt wel op Schiphol. De Benelux- trein van Amsterdam via Roosendaal naar Brussel is ver vallen. Het loket op het station in Goes gaat definitief dicht. i Reizigers hebben meer tijd om in Vlissingen over te stappen van de trein op het fiets-voetveer Vlissin- gen-Breskens of andersom. Voor heen was de overstaptijd 5 a 6 mi nuten, nu is dat 13 a 14 minuten, b Het fiets-voetveer vertrekt zowel in Vlissingen als in Breskens om 5 minuten over het hele uur en 5 mi nuten over het halve uur. Vanuit Vlissingen vertrekken dagelijks elk uur twee treinen: één om 9 minuten over het hele uur en één om 39 minuten over het hele uur. Vanuit Roosendaal vertrekken dagelijks elk uur twee treinen: één om 20 minuten over het hele uur en één om 50 minuten over het hele uur. Kapelle- Biezelinge Kruiningen Yerseke i-1 Krabbendijke j Rilland- Bergen j eBath op Zoom Roosendaal 6.06 uur 23.36 uur 6.12 uur 23.42 uur 6.17 uur 23.47 uur 6.21 uur 23.51 uur 6.30 uur 00.00 uur 6.54 uur 00.24 uur 6.48 uur 00.18 uur 6.42 uur 00.12 uur 6.38 uur 00.08 uur 6.29 uur 23.59 uur 6.20 uur eerste* 23.50 uur laatste infographic Willem Adriaansens bron NS.nl a.s. weekend Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! VLISSINGEN - De vwo-afdeling van het Scheldemond College in Vlis singen hoort bij de beste tien vwo's van het land. De havo van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee hoort bij de slechtste tien havo's. Dat meldde de Volkskrant zater dag op basis van berekeningen van de Maastrichtse hoogleraar en on derwijssocioloog Jaap Dronkers. Hij geeft kwaliteitsoordelen aan de scholen op basis van gemiddelde cijfers van het centraal schriftelijk eindexamen. Het Scheldemond College en negen andere vwo's krijgen het cijfer 10 van Dronkers. De havo-afdeling van Pontes Pie ter Zeeman scoort een 3,5. Zes Zeeuwse vmbo-opleidingen krijgen een onvoldoende. Vmbo g/t van het Scheldemond College in Vlissingen krijgt een 3, vmbo ka der van CSW Toorop in Middel burg en vmbo g/1 van het Ostrea Lyceum in Goes beide een 4, vmbo g/t van het Goese Lyceum een 4,5, vmbo basis van Nehalen- nia en vmbo kader van het Zwin College in Oostburg een 5. Het Calvijn College is een positie ve uitschieter: vmbo basis en vmbo g/t in Krabbendijke krijgen respectievelijk een 9,5 en een 9. Ook het vwo van het Calvijn Colle ge in Goes krijgt een 9, evenals het vwo van het Zwin College in Oost burg, de havo van De Rede in Ter- neuzen en het vmbo g/t van het Reynaertcollege in Hulst. Sjef Lommen, rector van het Pon tes Pieter Zeeman: „Uiteraard kun je de manier waarop een dergelijk lijstje is opgesteld ter discussie stel len, het is alleen gebaseerd op de cijfers van het centraal schriftelijk examen, en de vergelijking advies basisscholen en het uitstroomni veau van de leerljng; toch maakt een dergelijk lijstje je niet blij." De school werkt al langer aan het ver beteren van de resultaten. door Ben Jansen Het waren sterke teksten waarmee WD-lijsttrek- ker Sjoerd Heijning de Statenverkiezingen van maart 2011 in ging. „Waar andere provincies twee ambtenaren nodig hebben, hebben wij er vijf', be toogde hij tijdens een verkiezings debat. En: „Zeeland doet aan post zegelplanologie, dat is een rem op economische groei." Mogelijk ver gaarde de WD dankzij die ferme taal de meeste stemmen. Goesenaar Heijning, zondagoch tend op 60-jarige leeftijd overle den nadat hij afgelopen woensdag halsoverkop in het ziekenhuis werd opgenomen, maakte zijn ver kiezingsbeloften in rap tempo waar. Het programma waarop WD, PvdA, CDA en SGP hun sa menwerking in het dagelijks pro vinciebestuur baseerden, was door drenkt van liberale uitgangspun ten en streven naar groei. En zie, anderhalfjaar na het aantreden van dat door hem geformeerde nieuwe college van Gedeputeerde Staten had Heijning al drie kroon juwelen van zijn partij in de wacht gesleept: het provinciale ambtena renapparaat werd flink ingekrom pen, het snoeimes ging in de ge subsidieerde instellingen en als ge deputeerde voor ruimtelijke orde ning presenteerde hij een nieuw omgevingsplan met veel vrijheid blijheid. Veel resultaten in korte tijd. Zeker voor een man die niet de indruk wekte dat hij daar heel erg op uit was. Heijning kwam dikwijls iet wat onverstoorbaar en laconiek over en leek kritiek makkelijk van zich af te laten glijden. Hij was be paald geen dossiertijger, beperkte zich graag tot de grote lijn en liet de details bij voorkeur aan zijn ambtenaren over. Zo was hij als wethouder in Goes (van 1994 tot 2002) en zo was hij sinds hij in het voorjaar van 2011 gedeputeerde werd. In de aanloop naar de Statenverkie zingen van 2007 wilde het toenma lige bestuur van de Zeeuwse VVD een deel van de oude fractie op een onverkiesbare plaats zetten. In het geval van Heijning werd daar bij opgemerkt dat hij weliswaar over de gewenste liberale uitstra ling beschikte, maar dat hij best een beetje harder mocht werken. De leden van de partij corrigeer den deze degradatie, maar het beeld bleef hangen. Heijning zelf zat er niet mee. Tussentijds werd hij fractievoorzit ter en hanteerde daarbij de juiste timing en gevatheid als onderwer pen passeerden die er voor de WD toe doen. Heijning werkte bij de toenmalige Amro Bank, bij de gemeente Bor- sele en bij de provincie. Tussen zijn wethouderschap en zijn aan treden als gedeputeerde vulde hij 'huisman' in als zijn beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3