sport I31 Druk nekt WS'92 in duel met Mytilus Menner Karelse komt 0,8 seconde tekort BC Vlissingen weer concurrent de baas Waterpoloërs DZK lijden eerste puntverlies maandag 10 december 2012 'We worden niet onrustig van deze reeks wedstrijden, hoor. Het is niet reëel om van ons te verwachten dat we elke week twintig keer scoren' Fortis-trainer Robin Wisse door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Stichting Nationale Menwedstrijd had zich zaterdag geen betere start van de indoormencompetitie kun nen wensen. De koetsiers voerden in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland een verbe ten strijd om de punten. Met een spannende finale zorgden de stuur lui in het enkelspan paarden voor een schitterend slot van een volle dag aangespannen sport van hoog niveau. Het verschil tussen win naar Eddy van Hecke, afkomstig uit het Belgische Moerbeke-Waas, en Krabbendijkenaar Pieter Karelse be droeg slechts o,8 seconde. Chris Provoost had een leuk par koers uit de hoge hoed getoverd. Enkele lange lijntjes, afgewisseld door enkele hindernissen, waarbij de stuurmanskunst zwaar op de proef werd gesteld. Met een rit in 113,91 seconden bracht Annemieke Hannewijk met Peter Pan het spel op de wagen. De aanspanning uit Heinkenszand mocht hiermee lang de hoop op de overwinning koesteren. Maar Eddy van Hecke schoot met Doenjo als een raket in 101,41 seconden tussen de veertien poortjes door. En on danks de vijf seconden straftijd voor het afwerpen van een balletje nestelde de Belg zich aan de lei ding. Met het mes tussen de tan den ging Pieter Karelse met Aven- cis voor de wagen op jacht naar de zege. De combinatie leek hierin te slagen. Door een pechfoutje op de laatste hindernis moest hij met zijn zesjarige Welsh Cob genoegen ne men met de tweede stek. Hanneke Hannewijk maakte bij het enkelspan pony's haar favorie- tenrol waar. De koetsier uit Ovezan- de vloog met de Welsh A pony Fer- ro in 106,04 seconden naar een overtuigende overwinning. De Vlis- singse Ciska Janse werd met New Forrest Vrijburgs Jacky in 111,42 se conden tweede. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - BC Vlissingen trak teert de directe concurrenten één voor één op een nederlaag. Zon dagmiddag zette de Walcherse eer- stedivisionist ook het Veghelse At- tacus opzij. Het duel in sporthal Baskensburg eindigde in 85-70. „Drie weken geleden stonden we met vijf ploegen op de gedeelde tweede plaats", zei trainer Klaas- Willem Barten. „In de tussentijd hebben we drie van die teams ver slagen en staan we in ons eentje tweede." BC Vlissingen verschalkt de oppo nenten met een intensieve verdedi ging. Er komt altijd wel een mo ment waarop zo'n ploeg dat op breekt. Barten: „Wij krijgen de sleutelfiguren bij de tegenstander dan zover dat ze meer bezig zijn met het uit de weg gaan van onze verdediging dan met scoren." Tegen Attacus gebeurde dat in het begin van het vierde kwart. BC Vlissingen had de tegenstander bij de kladden en liep uit van 62-59 naar 72-61. Daarna kon de thuis ploeg de wedstrijd gecontroleerd uitspelen. BC Vlissingen was in alle kwarten de bovenliggende partij. Kort na rust had Attacus even een goede periode en kwamen de gasten langszij (46-46). Maar een voor sprong hadden ze nimmer. Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 16, Michel Bosters en Benjamin Steenbeek 15, Sjors van de Poel 10, Do minique van Hove 9, Dorde Karadzic 8, Stefan Schrier 6, Raylin Jimenez 5, Emi- lio Jangbahadoer 1. door Len Wolters VLISSINGEN - Mytilus was zaterdag overduidelijk de sterkste in de volleybalderby tegen het Vlissing- se WS'92. De Goese ploeg won het duel in de derde divisie A met 4-0. Voorafgaand van de wedstrijd werd één minuut stilte gehouden naar aanleiding van het overlijden van grensrechter Richard Nieuwen- huizen. „Een goede zaak", volgens Mytilus-trainer Peter Verburg. „Bij zo'n verschrikkelijke gebeurtenis moet je eventjes tot bezinning ko men." Zijn collega bij WS'92 was scep tisch. „Eigenlijk is het gewoon waanzin", zei Rob Lantsheer. „Het is natuurlijk verschrikkelijk wat er - gebeurd is, maar als deze grens rechter alleen maar een klap tegen zijn kop had gekregen en niet was overleden, dan was de ophef nooit zo groot geweest." Ook over het spel van zijn ploeg was de coach van de Vlissingers niet tevreden. „Een fikse tegenval ler kan je het wel noemen. We speelden gewoon dramatisch", oor deelde Lantsheer. „Maar waar dat dan aan ligt? Er lag natuurlijk wat druk op deze wedstrijd omdat het een derby is. Misschien was dat wel de oorzaak." Hoewel de setuitslagen dicht bij el kaar lagen (21-25, 20-25, 18-25 en 19-25 voor Mytilus), was de Goese ploeg de hele wedstrijd de boven liggende partij. Alleen in de laatste set kwamen de Vlissingers een paar keer op voorsprong. Bij de an dere drie sets keek de Walcherse formatie steeds tegen een achter stand aan. Niek Marsé, speler van WS'92, wist wel waardoor het kwam dat zijn ploeg zo matig speelde. „Som mige jongens leken erg veel last te hebben van de druk die op deze wedstrijd lag. Hierdoor gingen we fouten maken die totaal onnodig waren. We waren gewoon niet goed genoeg vandaag." Marsé onderstreepte de bewoor dingen van zijn coach niet als het gaat om de minuut stilte. „Ieder een heeft recht op zijn eigen me ning. Er zit misschien wel wat in, maar ik vind het juist fantastisch dat de volleybalbond hier aan dacht aan besteedt." Ondanks de onnodige fouten van WS'92 speelde Mytilus ook erg goed. Vanaf het eerste fluitsignaal diaeerde de ploeg de wedstrijd. Zowel aanvallend als verdedigend hadden de Goesenaren vrijwel overal een antwoord op. Mede door het goede spel van de Bevel anders lieten de Vlissingers zicht baar makkelijke ballen door hun handen glippen en werden er bal len dwars door het Walcherse blok geslagen. Mytilus-coach Peter Verburg com plimenteerde daarom zijn ploeg ook met het vertoonde spel. „We speelden heel erg goed. We weten wat we kunnen, en dat hebben we vandaag, laten zien. De laatste paar weken misten we wat spelers. Niks ten nadele van de jongens die er toen in stonden, maar als iedereen er is gaat het gewoon een stuk makkelijker. Wel was ik erg verrast dat het zo gemakkelijk ging. WS maakte veel fouten en wij niet. Het leek wel of die ploeg niet met de druk om kon gaan." Mytilus-speler Rinie Boutens dacht dat ervaring de doorslag gaf. „Wij volleyballen bijna allemaal al zo'n 35 jaar. Dan laat je je niet zo snel meer gek maken. We benader den deze partij net zoals elke ande re wedstrijd. WS leek wel ang stig." Door de 4-0-overwinning heeft Mytilus de laatste plaats verlaten en staat de ploeg nu voorlaatste. WS'92 is één plaatsje gezakt. Die ploeg staat nu vijfde. VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK hebben zaterdag de eerste punten van dit seizoen laten liggen. De Vlissingers speelden met 6-6 gelijk tegen HZ&PC. Hierdoor is De Vennen, dat nog alle duels won, de winterkam pioen in de eerste klasse van het district. Na gelijk opgaande strijd in de eer ste twee periodes kwam DZK in de derde periode met 3-5 voor. Toch kon de ploeg die voordelige marge niet vasthouden. Jasper Rouwendal, Martij n Mechielsen en Sjoerd Leijnse scoorden allen tweemaal. Het vrouwenteam van DZK speel de zaterdag zonder de geroutineer de speelsters en verloor met liefst 13-3 van koploper DBD. Liliane So le, Yentl Geelhoedt en Rowena de Kok waren verantwoordelijk voor de Vlissingse treffers. Fortis-korfbalster Anita Wielemaker zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31