Elk half uur direct naar de Randstad Voorlichting over drank tommêwingwj rond de feestdagen Terneuzens hotel EF maandag Verteidigungsbereich De krant 6 weken voor 18 euro! PZC De nieuwe NS-dienstregeling vanaf zondag 9 december maandag 10 december 2012 door Wim Hofman minuten langer duurt de reis tussen Vlissingen en Roosendaal, omdat de trein op alle stations stopt. Treinreizigers kunnen sinds giste ren vanaf elk treinstation in Zee land twee keer per uur zonder overstappen naar de Randstad reizen. Zij zitten door de nieuwe dienstregeling van de NS wel maximaal tien minuten langer in de trein dan voorheen. door Corneileke Blok Vlak na de Tweede We reldoorlog stonden her en der verspreid in het Zeeuwse landschap Duitse bunkers. Men zag ze voor al als verfoeilijke en lompe din gen die ons herinnerden aan een afschuwelijke en angstige tijd en die deden denken aan een misda dig en pervers regime. Men vond de bunkers lelijk en hinderlijk en onnodig, al werden er al gauw een paar bewoond of als opslag plaats of als speelplek gebruikt. Of men bouwde er gewoon iets an ders op. Gezellige bouwsels wa ren het echter niet. Ze waren dik wijls muf en vochtig, er stond soms water in. In de loop der tijd zijn er echter honderden opge ruimd, al ging dat zomaar niet Ze waren van dik, gewapend beton en soms moesten er, na het boren van diepe gaten, explosieven aan te pas komen. Het opblazen van zo'n gevaarte was een spannend moment. Iemand zwaaide met een rode vlag, er werd hard op een fluitje geblazen en dan zag je een stofwolk en werden brokken beton en gruis de lucht in geslin- COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 A8 Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 gerd. Je hoorde de knal pas later, want je mocht er niet dichtbij staan. Er zijn er echter nog een aantal blijven staan, soms in een tuin of in een weiland. Een bepaal- de reeks zal zeker in de verre toe komst behouden blijven. Dat kan ook: de verdedigingswerken wa ren op zo'n duizend jaar bere kend. Het Rijk heeft ze onlangs aangemerkt als monumenten van historisch belang. Het betreft een halve ring van verschillende ty pen bunkers, tankversperringen en dergelijke op Walcheren. Je zou kunnen zeggen: misschien is het goed dat zoiets in stand wordt gehouden en onder de aandacht wordt gebracht, juist omdat het ons doet denken aan een tijd van onderdrukking die gelukkig ach ter ons ligt. Maar je kunt de bouw sels ook louter zien als voorbeel den van een bepaalde vorm van functionele architectuur uit een voorbije periode. Bepaalde kaste len, muren, torens laat men trou wens ook wel staan, al herinne ren ze ons soms ook aan tijden van angst, onveiligheid of onder drukking. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 27,50 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De eerste ervaringen van Zeeuwse trein reizigers met de nieu we NS-dienstrege- ling zijn overwegend positief, zo blijkt zondagmiddag op de stations in Vlissingen en Ka- pelle-Biezelinge. De meeste men sen vinden het handig dat er twee keer per uur een verbinding is met de Randstad, vooral op de terug weg. Ze schatten in dat ze minder vaak en minder lang moeten wach ten op het station in Roosendaal, als er vertragingen zijn. MIDDELBURG - Een Amerikaanse schoolbus van Indigo Preventie rijdt in de laatste schoolweek voor de kerstvakantie rond in de provin cie om kinderen uit groep 7 en 8 van de basisscholen alcoholvoor lichting te geven. De bus gaat ook langs bij de sportópleiding Cios in Goes en staat voor de deur bij en kele kerstgala's van middelbare scholen. De klassen krijgen infor matie aan de hand van vragen en stellingen. Alle ouders van kinderen tussen de 12 en 15 jaar in de Oosterschel- deregio kunnen deelnemen aan een kennisquiz over alcohol en op voeding. Ze worden daar door de Een enkeling moppert wel over de negen minuten extra reistijd tus sen Vlissingen en Roosendaal. Dat komt doordat alle treinen nu op elk tussenstation stoppen. „Na een lange schooldag heb je het wel ge had. Dan wil je gewoon zo snel mogelijk naar huis", zegt Kevin Timmer (21) uit Goes, die vaak naar Tilburg reist. Enkele jaren geleden stonden de kleine stations in Zeeland nog op de rol om gesloten te worden. Nu stopt er bij de haltes Arnemuiden, Kapelle-B iezelinge, Krabbendij ke en Rilland elk half uur een trein, die je direct naar Rotterdam of Amsterdam brengt. Voorheen kon je op die stations maar één keer per uur een stoptrein nemen, die niet verder dan Roosendaal reed. Vakantiegangers hebben ook een voordeel. Zij kunnen weer recht streeks met de trein naar Schiphol reizen, zonder te moeten overstap pen in Rotterdam of Leiden. Wie vanuit Zeeland naar Brussel wil reizen, is slechter af De Bene- Zeeuwse alcoholcampagne 'Laat ze niet verzuipen' op geattendeerd met een nieuwjaarskaart. Met de quiz worden de ouders geïnfor meerde en aangemoedigd om met hun kinderen in gesprek te gaan over alcohol. De actie wordt vlak voor de feest dagen gehouden, omdat veel kin deren rondom de feestdagen hun eerste glas alcohol drinken. De meeste jongeren beginnen thuis met alcohol en vaak zijn het de ouders die een eerste drankje aanbieden. Dat is niet goed, zeg gen de deskundigen: alcohol is schadelijk voor kinderen. Zij heb ben duidelijke regels nodig. luxtrein die van Amsterdam via Roosendaal naar Brussel rijdt, is ge schrapt. Reizigers moeten voortaan gebruik maken van de stoptrein vanuit Roosendaal of in Rotterdam op de HSL stappen. De stoptrein doet er twintig minuten langer over. Gerda Spaander, regiovertegen woordiger van reizigersorganisatie Rover, is 'een klein beetje positief over de nieuwe dienstregeling. „We hebben geen echte intercity meer. Het is vervelend voor de mensen die eerder altijd met de in tercity reisden: zij zitten nu in een trein die op elk station stopt. Voor ||J de kleine stations is het prachtig. 7 En dat er nu twee keer per uur een rechtstreekse trein naar Rotter dam en Amsterdam gaat, is écht een verbetering." Spaander noemt het 'vervelend' dat de verbinding naar Brussel een j stuk slechter geworden is. „In april komt er wel een trein vanuit Bre- j da, maar daar hebben Zeeuwen weinig aan." TERNEUZEN - Een 48-jarige Terneu- zenaar heeft zaterdagmiddag even na drie uur voor enige paniek ge zorgd bij een hotel in Terneuzen. Hij liep het hotel binnen en vertel de een medewerker dat er explosie ven in het hotel lagen. De melding was serieus, vertelde hij er nog bij, j waarop hij wegliep. Het hotel schakelde direct de poli tie in. Een goed signalement van de man kon worden gegeven. Hij is zaterdagmiddag rond 17.15 uur aangehouden. Uit politie-onder- zoek in het hotel bleek dat er geen spoor van explosieven te beken nen was. Het is onbekend waarom de Terneuzenaar de valse bommel- ding heeft gedaan. Ja, Ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na2b> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) Ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar. PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld va Rekeningnummer n mijn rekening af te schrijven. Handtekening -. DePZCgaauorgvuldigommetpeisoonsgegeïens Inheteololon trelt u nadere informatie aan. L station Vlissingen j Vlissingen Middelburg! Arnemuiden I Goes I eerste* 5.39 uur 5.42 uur 5.46 uur 5.50 uur 6.01 uur laatste 23.09 uur 23.12uur 23.16uur 23.20uur 23.31 uur Eerste trein op ma t/m vri: 5.39 uur, op zaterdag om 6.09 uur en op zondag om 7.09 uur. 7.22uur 7.18uur 7.14uur 7.09uur 7.00 uur 00.52 uur 00.48 uur 00.44 uur 00.39 uur 00.30 uur Eerste trein op ma t/m vri: 6.20 uur, op zaterdag om 7.20 uur en op zondag om 8.20 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2