Emotioneel brons voor Herzog op EK veldlopen 29 Goed weekeinde voor bobsleester Esmé Kamphuis maandag 1O december 2012 'Ik heb het gevoel dat een hoofdprijs voor ons een kwestie van tijd is. We moeten nog een jaar investeren, want we missen nog 20 procent' Paul van Ass, bondscoach Nederlands hockeyteam De Australiërs bejubelen de winnende treffer. Oranje-keeper Stockmann is woest. BOEDAPEST - Een diepe wens ging zondag in vervulling voor Adriënne Herzog. De Nederlandse atlete won in Boedapest brons bij de Europese kampioenschappen veldlopen. Die podiumplaats was het doel dat haar in de afgelopen maanden, na het overlijden van haar Amerikaanse levenspartner, gemotiveerd hield. „Dit is zó emotioneel. Ik ben tij dens de race 10.000 keer dood ge gaan. Het was zó zwaar dat ik zelfs even dacht aan opgeven. Maar ik voel me hier heel gelukkig mee. De kracht kwam van heel diep van binnen", vertelde de 27-jarige Amersfoortse, die woont en traint in het Amerikaanse Boulder. Herzog was in 2009 in Dublin ook al eens derde bij het EK cross. Vo rig jaar eindigde ze in het Sloveen se Velenje als vijfde. In Boedapest ging het goud naar de Ierse Fion- nuala Britton en het zilver naar de Portugese Ana Dulce Felix. De Nederlandse liep in de wed strijd voortdurend bij de eerste vijf. Bij een versnelling van Brit- ton, halverwege de race, kreeg Her zog het even moeilijk en leek een medaille buiten bereik, maar ze vocht zich terug en wist in de laat ste kilometer op te rukken naar de derde plaats. „Het veld lag zo dicht bij elkaar dat ik ook zevende of achtste had kunnen worden", keek ze terug op de wedstrijd. „Maar als we de heuvel in het parcours oplie pen, merkte ik dat ik een van de sterksten was." De Italiaan Andrea Lalli veroverde de Europese titel bij de mannen. Hij liep al na enkele kilometers weg uit de groep en soleerde naar het goud. De Fransman Chahdi liep in de wedstrijd over 10 kilome ter naar het zilver, de Italiaan Dan- ieleo Meucci pakte het brons. De Nederlandse troef Khalid Choukoud deed niet mee voor de medailles. De 26-jarige Haagse at leet kon een positie bij de beste tien niet volhouden en finishte als 21e op 40 seconden van de win naar. De lange reis via Wenen naar Hon garije - daar was de luchthaven vrijdag gesloten na een brandje - was hem slecht bekomen. Hij had ergens een voedselvergiftiging op gelopen. „Ik heb nog wel medicij nen gekregen, maar die hielpen niet voldoende. Ik had de hele ra ce last van mijn maag", legde de Nederlands kampioen uit. foto Koen Suyk/ANP WINTERBERG - Van de Nederlandse bobteams kon alleen Esmé Kamp huis terugkijken op een geslaagd wereldbekerweekeinde in Winter berg. Dicht bij huis zat er voor de teams van Edwin van Calker en Ivo de Bruin niet meer dan een bijrol in. Kamphuis, ditmaal met remster Ju dith Vis, eindigde zaterdag als vijf de in de tweemansbob. Het duo gaf 0,21 seconde toe op de Canade se winnaressen Kaillie Humphries en Chelsea Valois. De Amerikaan se bobsleesters Elana Meyers en Katie Eberling werden tweede, voor Schneiderheinze/Schneider uit Duitsland. Ivo de Bruin kwam zaterdag met remmer Bror van der Zijde niet verder dan de 17e plaats. In de vier mansbob was hij een dag later 19e. Timothy Beck maakte zijn rentree in de bob. ROTTERDAM Anjolie Engels wint Bruggenloop Anjolie Engels heeft zondag bij de vrouwen de Bruggenloop op haar naam geschreven. De 36-jarige Mid delburgse legde de 15 kilometer door Rotterdam-Zuid en een stuk je centrum af in 56 minuten en 25 seconden. „Esther Vermue uit Le- wedorp heeft me aangeraden om aan deze wedstrijd mee te doen. Ik heb er geen spijt van", sprak En gels nadat ze vlak voor het Feye- noord-stadion gefinisht was. Er stonden in de Bruggenloop zeven duizend atleten aan de start. ISTANBUL Fina: alle dopingtests bij Spelen negatief Alle 518 dopingtests die tijdens de Olympische Spelen in Londen bij de zwemonderdelen zijn uitge voerd, waren negatief. De interna tionale zwemfederatie Fina maakte dit zondag in Istanbul bekend. In totaal werden er 433 urine- en 85 bloedmonsters afgenomen bij het langebaanzwemmen, schoonsprin- gen, synchroonzwemmen en wa terpolo. In Istanbul worden vanaf woens dag de wereldkampioenschappen kortebaan gehouden. OVERIJSE Derde zege op rij voor Nys in Druivencross Sven Nys heeft zondag voor de der de keer op rij de Druivencross in Overijse op zijn naam gebrachL De Belgische veldrijder kwam voor ei gen publiek solo als eerste over de finish. Hij bleef zijn landgenoten Niels Albert en Klaas Vantomout voor. Thijs van Amerongen eindig de als vierde. De Nederlander had een goede start en slaagde erin zijn vierde plaats vast te houden. Kevin Pauwels won zaterdag de Scheldecross in Antwerpen. In de sprint was hij sterker dan Sven Nys. Niels Albert werd derde. AMSTERDAM Roel Braas zegt Holland Acht vaarwel De befaamde Holland Acht zal het voortaan zonder krachtpatser Roel Braas moeten doen. De 25-jarige toproeier heeft geko zen voor een nieuw avontuur in de individuele skiffklasse. In de Sporthallen Zuid in Amster dam veroverde Braas met groot machtsvertoon de Nederlandse in- doortitel. De Noord-Hollander zette op de roeimachine een nationale record tijd (5.47,2) neer op de virtuele race over 2 kilometer. DUBAI Schreefel eindigt als tweede in Dubai Golfster Dewi Claire Schreefel is als tweede geëindigd bij de Dubai Ladies Masters. De Nederlandse profspeelster moest na vier ronden op de Emirates Golf Course alleen de Chinese topspeelster Feng Shanshan voor zich dulden. De Aziatische gebruikte de afgelopen dagen 267 slagen, Schreefel kwam zaterdag na haar 272e slag bij het clubhuis. De Dubai Masters is het slottoer- nooi van de Europese vrouwen tour LET. Het prijzengeld bedraagt 500.000 euro. *'r »i 1 f ;K':: «vS&uf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29