zeeland 115 Kunstenaars openen winkel/werkplaats wPS&ffl Suurmond De slager vindt het welletjes, na ruim vijftig jaar Champagne Charlie stopt met blues-sessies Natuur Perkpolder kost 12 miljoen Duiker komt om in Oosterschelde f^roeriRu maandag 10 december 2012 Ondernemers die stoppen hebben geen opvolgers. Zoals de lampenwinkel van Suurmond, die op 31 lk*.k december dichtgaat „Die lange dagen, daar heb 1 'Pfük ben jongeren geen trek meer in", vertelt Rijnco-Jan Suurmond. SSW^WW^3^JWSSS5SJ3Sï55 Dicht Groentenwinkel Maas Zn Bakkerij Steketee Fotowinkel Verschoore Supermarkt Spar Drogisterij Schlecker Drogisterij DA d Kledingzaak Landgraaf Elektronicawinkel Suurmond Slagerij De Jager Ijzerhandel Maljaars (de opsomming is een selectie) foto Lex de Meester Open Slijterij Drankgigant Bakkerij Schrieks Ruitersportzaak Sissi Bruidsmodewinkel Merrie Mie Supermarkt Jumbo Supermarkt Aldi Keukenwinkel Ava Twee nog onbekende nieuwe win kels in de Kanaalstraat en op het Oranjeplein (de opsomming is een selectie) O ja, Ad de Jager heeft echt wel even overwogen door te gaan. „Maar dat zou ook maar voor eventjes zijn ge weest. Uitstel, geen afstel." Eind maart, het paasweekeinde no ta bene, stopt de slager toch echt. Het gaat hem aan het hart, hij heeft eigenlijk niet eens zin om te stoppen, maar het is ook wel mooi geweest. Zijn vrouw is net 65 ge worden, zelf wordt hij dat binnen kort ook en hij heeft al 42 jaar zijn eigen zaak, in de Buteuxstraat. Op zijn veertiende ging De Jager naar de slagersvakschool. „Ruim vijftig jaar dus, ze kunnen niet zeggen dat ik mijn best niet heb gedaan." Zijn klanten zouden anders dolblij zijn geweest als hij zijn pensioen nog wat had uitgesteld. „Ik krijg van iedereen dezelfde reactie: 'Ja, en wat nu?' Zeker voor ouderen is het lastig", beseft De Jager. Want bakkers zijn er nog wel twee in het dorp; De Jager is de enige slager in heel Óost-Souburg. Maar ja, wat voor de meeste kleine zelf standigen geldt: er is niemand die zijn zaak wil overnemen. „Wie wil er nog zes dagen per week werken en op zondagochtend zijn boek houding doen? Mijn personeel zou het wel kunnen, maar wil het ook niet. Bovendien krijg je het bij de bank ook niet zomaar meer voor elkaar om een zaak over te ne men. Nee, het is echt einde oefe ning." Iets verderop in de Buteuxstraat zat de groentenwinkel van Maas Zn. Die is een jaar geleden geslo ten. Toch is slager De Jager als in woner van het dorp nog niet onte vreden over het winkelaanbod. „Je kunt hier alles nog kopen. Het wordt wel iets minder, maar er zijn twee goede supermarkten. Maar ja, of dat was wat je gewend was, is natuurlijk maar de vraag." En nee, benadrukt hij, het is niet de concurrentie van de supermark ten die ervoor heeft gezorgd dat kleine zelfstandigen definitief moe ten stoppen. „Die supermarkten zijn er al twintig jaar. Er is ge woon geen opvolging." sassaaiSHaaaa&Ki MIDDELBURG - Champagne Charlie stopt met zijn blues-sessies in jazz café-restaurant Desafinado in Mid delburg. De laatste sessie wordt ge speeld op woensdagavond 12 de cember. De band hield vijftien jaar lang el ke tweede woensdag van de maand een blues-sessie in het jazz café, maar de band wil plaatsma ken voor andere initiatieven, laat eigenaar Renny Minnaert weten. De allerlaatste sessie die Champag ne Charlie verzorgt in Desafinado begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. Desafinado bevindt zich aan de Koorkerkstraat in Middel- burg. door Maurits Sep VLISSINGEN - Drie Vlissingse kun stenaars openen vrijdag 14 decem ber een gezamenlijke winkel en werkplaats. Onder de naam Loka- tie A gaan daar kunstenares Carina Dumais en de fotografen Rem van den Bosch en Lex de Meester aan het werk. Lokatie A wordt gevestigd in het pand Walstraat 64, ter hoogte van de Kleine Markt. Dat is een plek midden in het centrum van Vlis- singen en wordt als zodanig dan ook beschouwd als een A-locatie. Vandaar de naam van de winkel/werkplaats/galerie. BURGH-HAAMSTEDE Nieuw natuurgebied Schouwen-Duiveland Langs de Recreatieverdeelweg tus sen Burgh-Haamstede en Renesse wordt een gebied van circa 130 hec tare nieuwe natuur aangelegd: een combinatie van besloten stukken groen met open zichtlijnen. Onder deel daarvan is het klimaatbos, waarin een educatieve wandelrou te wordt gerealiseerd. Over een jaar moet het gebied in basis klaar zijn, verwacht medewerker ge- biedsontwïkkeling Dirk-Jan Visser van Dienst Landelijk Gebied. HEINKENSZAND Eerlijkere verdeling veiligheidskosten HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele heeft er goede hoop op dat de Zeeuwse veiligheidskosten eerlij ker over de gemeenten worden ver deeld. Het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland neemt 20 december een besluit over een nieuwe verdeelsleutel. „In het rap port van bureau Cebeon staat dat de veiligheid van de Westerschelde- tunnel wordt gezien als een regio nale verantwoordelijkheid", aldus burgemeester Jaap Gelok. PERKPOLDER - De aanleg van een 75 hectare groot natuurgebied bij Perkpolder, kost ruim twaalf mil joen euro. Voor dat bedrag is het plan aanbesteed aan aannemings bedrijf Van Oord Nederland BV. Dat meldt het bedrijf Het natuurproject omvat de aan leg van een nieuwe dijk, het weg graven van grond, het ophogen van het oude veerplein (onder meer voor woningbouw) en het maken van een bres in de huidige Westerscheldedijk. Het gaat feite lijk om de eerste ontpoldering in Zeeland. Het Plan Perkpolder be staat verder uit de bouw van 450 (deeltijd)woningen, een golfbaan, hotel-restaurant en een jachtha ven. Vanwege die economische component is de ontpoldering bij Perkpolder van begin af aan min der omstreden geweest dan die van de Hedwigepolder. WEMELDINGE - Bij een duikongeval zaterdagmorgen in de Oosterschel de bij Wemeldinge is een 41-jarige man uit het Belgische Turnhout om het leven gekomen. Zijn bud dy, ook afkomstig uit België, was overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De duikers kregen onder water problemen. Rond 10.45 uur kwa men zij boven, nadat ze tot onge veer veertig meter diepte hadden gedoken. Andere aanwezige dui kers haalden beide mannen naar de kant. Zij alarmeerden de hulp diensten. Ambulancepersoneel re animeerde een van de twee man nen, maar dat bleek tevergeefs. De waterpolitie onderzoekt de toe dracht van het ongeval. Volgens de drie kunstenaars wordt Lokatie A vooral een laagdrempeli ge winkel, waarin alles tot en met het meubilair te koop is. Dumais, Van den Bosch en De Meester ver kopen er hun werk en zijn er bena derbaar voor opdrachtgevers of ontwikkelaars van projecten. Loka tie A begint in de Walstraat maar zal na verloop van tijd verhuizen naar steeds een andere plek in het centrum, kondigen zij aan. De ope ning is op vrijdag 14 december van 16 tot 18 uur. De winkel blijft daar na open voor de koopavond. Loka tie A is open van woensdag t/m za terdag van 12 tot 17 uur, op koopa vonden en koopzondag. UJ AO Of. Vuurwerk bij GroenRijk Middelburg, zie www.groenrijkmiddelburg.11l GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl Alle dagen tm Dj1 voorstellingen Fjl 'BM om I4u. en 17.30H. premiere op 21 dec. 0111 20u. Seen voorstellingen «p 21 ileceniüer en l liinuun «ode parHU^^rge-htiilaniiiiaiiKii Voor"into nr.- 0b<MO423il WWW.Kmieiraisiioes.iil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15