Maart cruciaal voor marinierskazerne 'Laat respect heersen op Richard Krajicek Playground' WALCHEREN Walcherse visser onwel maar wint ook wedstrijd almanak Pak MAANDAG 10 december 2012 13 Tutten, opmaken en poseren Duinart speelt 14 'Lang Gelukkig' 16 Gemeenteraad Vlissingen staat serie doorslaggevende besluiten te wachten over komst kazerne door Maurits Sep VLISSINGEN - Maart wordt een be langrijke maand voor de gemeente raad van Vlissingen. Dan moet een serie doorslaggevende beslui ten worden genomen over de komst van de marinierskazeme van Doorn naar Vlissingen. Volgens de huidige planning krijgt de raad op 7 maart een hele stapel voorstellen te verwerken. Over de kosten voor het bouwrijp maken van de gronden voor de kazerne, over de verdeling van die kosten tussen de provincie en de gemeen te, over de aankoop van gronden van het woonwagenschap om de kazerne te kunnen bouwen, over welke gronden de gemeente zelf ter beschikking stelt voor de mari nierskazeme, over de mogelijkhe den voor het huisvesten van mari niers buiten de poort van de kazer ne en over de samenwerkingsover eenkomst tussen provincie en ge meente. Alles moet in maart aan de raad worden voorgelegd. Tegelijkertijd bestaat er een kans dat dat niet zal lukken. Er moet zo veel worden uitgezocht, en de tijd is zo kort, dat het misschien niet lukt om die deadline te halen, waarschuwt het college van B en W. Niet alleen het uitzoeken kost tijd, het onder handelen met provincie en Rijk ook. En haast kan in Vlissings na deel werken, stelt het college dat er alles aan gelegen is dit project tot een goed einde te brengen. Aan die raadsbesluiten gaat een an der cruciaal moment vooraf: op 30 januari staat in Den Haag een over leg gepland met de Tweede Kamer over het vastgoed voor Defensie. Dat overleg gaat over veel meer dan de marinierskazerne, maar die maakt daarvan wel deel uit. In januari al zal het gemeentebe stuur ook gaan overleggen met het dorpscomité Ritthem, kondigt het college aan. De marinierskazerne komt immers te liggen tussen de Buitenhaven en het dorp Ritthem. Uit onderzoek is verder al geble ken dat er voldoende oefenmoge lijkheden zijn voor de mariniers. Het onderzoek naar de sociaal-eco nomische effecten van de kazerne voor Vlissingen en Zeeland, is in ja nuari of februari klaar. Het uitgangspunt van het ministe rie van Defensie is dat de nieuwe marinierskazerne in Vlissingen in 2015 open gaat. Dat gaat volgens de huidige inzichten 'geen pro bleem' opleveren, verwacht het college. door Maurits Sep VLISSINGEN - Honderd play grounds heeft de Richard Krajicek Foundation al geopend in Neder land. En zaterdag kwam er weer een bij, de eerste in Zeeland zelfs, in Vlissingen. Playground 101 ligt in het Schuit- vaartpark, een nieuw park in de Bonedijkebuurt dat onlangs is aan gelegd. Het park is weer een stapje in de ingrijpende herinrichting en opknapbeurt van de oude wijk. Op zo'n plek komt een Richard Krajicek Playground goed tot zijn recht, constateerde Chris Kaper, coördinator van alle Playgrounds die de stichting opent. Het is elf uur 's ochtends, het is koud en toch zijn er al veel kinderen bij, ziet hij tot zijn tevredenheid. De stichting eist wel dat het speel terrein - een met hekken afgeslo ten sportveld met voetbaldoeltjes en basketbalringen - minstens drie keer per week wordt gebruikt voor activiteiten. En dat is niet vrijblij vend. „We komen een paar keer per jaar controleren of dat ook ge beurt", waarschuwde Kaper. De Richard Krajicek Foundation heeft twee Vlissingers een studie beurs gegeven en die twee moeten in ruil daarvoor honderd uur vrij willigerswerk doen in Vlissingen. „Zij spreken de taal van de buurt, dus dat werkt het beste", verklaar de Kaper. Wethouder Marin de Zwarte ver richtte de officiële opening. Hij wierp een paar basketballen door een ring. Voetballen op de Play ground deed De Zwarte niet. In zijn vrije tijd is hij ook voetbal scheidsrechter en dit weekeinde is al het amateurvoetbal afgelast om dat Amsterdamse voetballers een grensrechter zo hebben mishan deld tijdens een wedstrijd, dat hij is overleden. De opening van een voetbalveldje en aansluitend een clinic door zaal voetballers van de Groene Ster aan kinderen uit de wijk, gingen wel door. Voorafgaand aan de opening werd een minuut stilte in acht ge nomen ter nagedachtenis aan de grensrechter. „En juist vandaag is een dag waarop je zo'n veld als dit moet openen", vond De Zwarte. „Omdat dit een speelplek is waar respect moet heersen." Bekijk ook de video op www.pzc.nl WESTENSCHOUWEN - De vangsten waren mager, maar qua weer en aanloop was de strijd om de Krab- betrofee een genot. Zaterdag de den op het strand van Westen- schouwen 107 deelnemers mee aan de viswedstrijd van hen gelsportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede. De winst was voor de Walcherse Marvin van Belzen, die tussentijds met een ambulance werd afge voerd nadat hij onwel was gewor den. Toch pakte hij met drie vis sen met een totale lengte van 84 centimeter de winst. Inmiddels hersteld, haalde hij zijn prijs later zelf op. Team Zuiderduin uit Westkapelle pakte met 131 centimeter de korps- prijs. De vrouwen en junioren haalden niets binnen. „Door de kou gaat de vis van de kant", legt organisator Leo Kik de schamele vangsten uit. De strijd om de Krab- betrofee was dit jaar dan ook niet voor niets de laatste grootste Ne derlandse viswedstrijd van het sei zoen. Ter troost: volgend jaar staat de Krabbetrofee al eind oktober op het programma. Vlissingse kinderen kunnen sinds zaterdag behalve op het Cruyff Court bij de wijk Bossenburg ook terecht op de Richard Krajicek Playground in de wijk Nieuw Bonedijke. Het is het eerste speelterrein van deze stichting in Zeeland. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Er gaapt een gigantische kloof tus sen jongens van negen en meisjes van tien jaar. Dat werd onlangs weer eens pijnlijk duidelijk toen het eerste meisje uit die Vlissingse basis schoolklas haar tiende verjaardag vierde. Speciaal voor dit kroonjaar had de jarige alle 27 kinderen van haar klas uitgenodigd voor een echt discofeest in de zaal bij de speeltuin. De uitnodiging werd bij die negenja rige jongen met groot enthousiasme ontvangen. Helemaal blij werd hij toen de jarige benadrukte dat alle jongens in pak mochten komen. „Jeah, dan kan ik eindelijk weer mijn ninja-pak aan", zei hij blij. Zijn moe der wist hem ternauwernood te red den van een klassikale afgang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13