moderne look Terugkijken en vooruitdenken 8 december 2012 deOndernemer Anne van Weenen en visagiste Marty Weststrate. se rol' een nieuwe dimensie gekre gen. De rouwketdng van oma is daar als haarsieraad in verwerkt. De Zeeuwse kappen en mutsen zijn ver werkt tot een bustier met schouder vullingen. De gouden stikken schitte ren als sieraad in het middel. De 'doe ken en beuken' die normaal over het bovenlijf gedragen werden, zijn gedra peerd over de heupen. De zondagse rokken met prachtig damast, zijn ver werkt als onderjurk en rok en hebben aan de voorkant een jeugdige look ge kregen doordat de rok daar korter is en open valt, zodat de lange benen van Anne in beeld komen. De schoe nen met sleehak van bijna tien centi meter geven een extra vrouwelijke touch. Anne meet 1.80 lang, maar met haar eigentijdse schoenen torent ze boven de meeste mensen uit. De diepe blauwe oogschaduw matcht mooi met de jurk, terwijl de koraalro de lippenstift verwijst naar de bloed koralen ketting die oma op doorde weekse dagen droeg. ,,Het resultaat is een Nieuw Zeeuws Meisje met een moderne look in au thentieke kleding van mijn oma. An ne woonde met haar ouders naast mijn zus. Ik heb haar zien opgroeien als kleuter en op familie-uitjes, mocht ze wel eens mee. We gingen destijds bijvoorbeeld naar de 'gebroken dijk' Zeeuws Meisje in nieuwe look, met op de achtergrond het histori sche Zeeuwsch Meisje. in Kattendijke, een prachtige stille plek aan de Oosterschelde. Daar is ook de fotoshoot van Anne voor Nieuw Zeeuws Meisje gemaakt. Er is een gezegde in het Zeeuws: 'een meid as un stik uut de diek' ofwel een dijk van een meid. En dat is Anne. Ze is mooi van binnen en van buiten. Anne is puur en weet wat ze wil", zegt visagist en styliste Marty West strate. Natural beauty ,,Ik ga al wat langer mee en heb in mijn vakgebied veel modellen meege maakt die niet om konden gaan met hun nieuwe status. Anne is een natu ral beauty die altijd rustig blijft. De nuchterheid zelve. Als model moet je vooral goed kunnen acteren. Voor een echt model hoeven mensen zich op straat niet perse spontaan om te draaien. Voor de camera moet ze er echter staan en zich volledig in kun nen leven in de shoot. Er wordt soms wat lacherig en denigrerend over ge daan; maar modellenwerk is juist heel intensief." Marty schetst enkele pro blemen waar in 'het wereldje' tegen aan wordt gelopen. Meestal wordt er prima betaald voor randvoorwaar den zoals licht, geluid, dj, catwalk en de mooie locatie. Daar tegenover staat datje als visagist vaak maar wei nig tijd hebt om de diverse modellen op te maken, tegen een relatief lage vergoeding. Waar het eigenlijk om gaat is men 'vergeten'." Marty's werk is haar passie. Ze geeft ook workshops en op het Scalda is ze docente visagie en kleur styling. Anne komt als Nieuw Zeeuws Meisje op de verpakkingen van boterbabbelaarfabrikantJB Diesch. Dit bedrijfbestaat 120 jaar en wil zich wat eigentijdser gaan presenteren. Ze zou graag haar modellenwerk willen uitbreiden; zoals voor reclamecampag nes, in het kader van het presenteren van bijvoorbeeld luxe merken kle ding, schoenen of sieraden. Maar ook het feitelijke acteren schuwt ze niet. „Het lijkt me fantastisch om in een soap als Goede Tijden Slechte Tijden te mogen spelen." Jan Gijsel AA is accountant en als partner verbonden aan DRV Accountants Adviseurs, vestiging Terneuzen, e-mail: j.gijsel@drv.nl Een roerig jaar is bijna voorbij. Velen van u blikken met gemeng de gevoelens terug op 2012. De verwachtingen voor 2013 zijn veelal niet hooggespannen. Maar, wat verwacht u van 2013? Zal de economie weer opkrabbelen? Komt u de tussengelegen peri ode zonder al te veel kleerscheuren door? Of ziet u juist kansen en gloort er hoop aan de horizon? Als u terugblikt op 2012 gaat u ongetwijfeld na welke kansen er mogelijk gemist zijn en welke bedreigingen er waren. Wat zijn de sterke en zwakke kanten van de organisatie? En wat onderscheidt mijn organisatie van de concurrentie? Hoe ontwikkelden omzet en kosten zich? In de markt en in mijn organisatie? Wat was het rendement over 2012?Uiteïndelijk zullen alle vragen, antwoor den en stellingen moeten bijdragen aan een vertaling naar een heldere strategie en een plan van aanpak voor het komende jaar. Daarna komt de volgende uitdaging: wat betekent dit alles in financiële zin? Om antwoord op deze laatste vraag te geven, kan het maken van een begroting of prognose helpen. Het opstellen van een begroting is echter niet de ultieme oplossing, het is slechts een hulpmiddel. Door de begroting en de realisatie maandelijks of per kwartaal tegen elkaar af te zetten, kunt u toetsen wat er van uw prognose is uitgekomen. De combinatie van constant terug- én vooruit blijven kijken is de sleutel tot het verkrijgen van de actuele informatie die u nodig heeft. Wanneer de begroting en de realisatie uiteenlopen, kan dit aan leiding zijn om het ingezette beleid aan te passen. Met actuele informatie en een goede analyse kunt u eerder bijsturen en mo gelijk erger voorkomen. U bent bijvoorbeeld beter in staat in te schatten wanneer uw liquiditeit onder druk staat of wanneer er overschotten zijn. Zo kunt u eerder ingrijpen in kosten en over leggen met uw bank en leveranciers. Terugkijken zorgt er dus voor dat u vooruit kunt kijken; het één kan niet zonder het ander! Conclusie is dat de periodieke rapportage een integraal onderdeel moet zijn van het ondernemen en eigenlijk net zo dynamisch is als ondernemen zelf, mits op een goede manier toegepast. Ge bruik de periodieke rapportage als financieel 'dashboard' waarin de belangrijkste stuurvariabelen in uw organisatie zijn opgeno men. Het helpt u te sturen op de zaken die echt belangrijk zijn voor het rendement van uw organisatie. U houdt grip op uw zaak en creëert tijd om bij te sturen. Om te bepalen op welke cijfers u het beste kunt sturen, kunt u uw accountant raadplegen. Die kan de periodieke rapportage ook voor u opstellen. Een betrokken adviseur analyseert en daagt u uit om op een andere manier naar uw beleid en cijfers te kijken. Kritisch, maar wel vanuit een persoonlijke betrokkenheid bij u en uw organisatie. Want ook na Kerstmis 2012 zal het prettig zijn om af en toe eens goed te kunnen 'sparren'. Ik wens u fijne feestdagen en een florerend 2013 toe! DRV DRV Accountants Adviseurs is met een team van 450 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91