duurzaam vlees met plofkip binnenland 17 Premier Rutte: geweld niet te tolereren Spitsuur dreigt bij sociale dienst Hilversum Kennisgeving Vierde verdachte aangehouden zaterdag 8 december 2012 'Incidenten niet melden is misschien de makkelijkste weg, maar het probleem los je er niet mee op' Lex Coenen, voorzitter Woezik verantwoordelijk zijn. Iedereen zoekt de schuld maar bij een an der, maar iedereen doet er zelf aan mee. Wat dat aangaat, zou ik ook die lagere elftallen wel eens alle maal bij elkaar willen zetten. Inci denten niet melden is misschien op korte termijn de makkelijkste weg, maar daarmee wordt het pro bleem niet opgelost. Integendeel", zegt Coenen. Het inschakelen van bondsscheids- rechters en -vlaggers maakt vol gens Jermoumi, een jurist, weinig uit. „We hadden met een team van ons elke keer ellende met Tey- lingen, een club uit de buurt. De KNVB raadde ons aan bij herha ling van het veld te stappen. Dat gebeurde en we gingen naar de kleedkamer. Vervolgens kregen wij een boete van 50 euro..." Geweld op de velden, het komt re gelmatig voor. Hier gaan in 2008 spelers van MASV en Krayenhoff op de vuist. archieffoto Gerard Burgers DEN HAAG - Het geweld tegen grensrechter Richard Nieuwenhui- zen is onacceptabel. „Ik vind het echt verschrikkelijk wat er gebeurd is", zei premier Mark Rutte giste ren. Een weekeinde zonder amateur voetbal beschouwt hij als een sig naal aan iedereen dat dit in Neder land niet mag gebeuren. „Sport is passie en emotie, maar mag nooit agressie worden", zei Rutte. Hij vindt het onterecht om de fata le mishandeling af te doen als een 'Marokkanenprobleem' zoals PW-leider Geert Wilders deed. Volgens Rutte is er te vaak geweld op en rondom het sportveld en is dat een probleem van de hele sa menleving. Rutte benadrukte gisteren dat de oplossing voor het geweld niet van de overheid kan komen. Hij ver wacht dat sportclubs en ouders hun verantwoordelijkheid nemen om vrijwilligers veilig te laten wer ken. AMSTERDAM - De politie heeft don derdagavond een vierde verdachte opgepakt wegens de mishandeling van grensrechter Richard Nieuwen- huizen. Het gaat om een zestienjari ge Amsterdammer die in hetzelfde elftal speelde als de drie eerder aan gehouden verdachten. De jongen wordt van hetzelfde ver dacht als zijn ploeggenoten: dood slag, mishandeling en openlijke ge- een keurmerk klein is - van biolo gische kip vorig jaar zo'n 2,5 pro cent. En wie zegt dat er volgend jaar niet een nieuw keurmerk in de mode is? In het zogenoemde Verbond van Den Bosch hebben veehouders en supermarkten een jaar geleden af gesproken dat eind 2020 alleen nog duurzaam vlees in de Neder landse winkels ligt. Maar gisteren bleek dat de jaarlijkse doelen om zo ver te komen, in het eerste jaar al niet zijn gehaald. De stappen die de Nationale Denk tank wil nemen, zijn ambitieuzer. Het 'bijmengvlees' moet voldoen aan een integrale standaard: beter voor het dier, het milieu én de mens (denk aan minder antibioti- cagebruik). Ramondt: „En als het werkt voor kip, waarom dan niet voor ander vlees, eieren, graan, ap pels?" De supermarkten steunen het plan van de denktank en gaan on derzoeken hoe het haalbaar is. Landbouworganisatie ZLTO is minder enthousiast. „Het idee is sympathiek, maar het bijmengen van anonieme groene stroom is toch wat anders dan voedsel." pagina 10 en 11: guerillastrijd voor be ter eten Denktank gaat ook het recyclen van brood promoten De Nationale Denktank 2012 pre senteert maandag meer ideeën om de voedselketen te verduurzamen. Zo kan een 'groene gastheer' in el ke supermarkt er volgens de denk tank voor zorgen dat er minder voedsel wordt weggegooid. Produc ten die niet verkocht dreigen te worden voor de uiterste houdbaar heidsdatum, verwerkt hij ter plek ken in bijvoorbeeld soep en smoo thies. Ook geeft hij klanten tips over duurzame keuzes, zoals recep ten met seizoensgroenten of eten dat thuis nog in de koelkast ligt. Onder de noemer Broodwinners gaat de denktank het recyclen van brood promoten. Dagelijks wordt 10 procent van alle broden niet verkocht. Brood van een dag oud kan prima worden verwerkt in vers brood. Bakkers besparen zo min stens 5 procent op grondstoffen, zoals meel. HILVERSUM - De forse bezuinigin gen op de publieke omroep leiden tot een ongekende kaalslag in Hil versum. „Onze sociale dienst krijgt het druk", verwacht burgemeester Pieter Broertjes. Programmama kers halen op hun beurt de schou ders op. „We zijn de onzekerheid gewend", zegt Cees Grimbergen van het tv-programma Hollandse Zaken. De publieke omroep worstelt nog met de gevolgen van de bezuini ging van 200 miljoen euro van het kabinet-Rutte I. En als de Kamer maandag 'ja' zegt tegen de media begroting, komt daar een bezuini ging van nog eens 100 miljoen overheen. Dat is bij elkaar opge teld ongeveer een derde van het budget van de publieke omroep. De gevolgen zijn enorm. De grote omroepen fuseren. De Wereldom roep heeft driekwart van het perso neel moeten ontslaan. De kleine, religieuze omroepen Ikon en RKK stoppen per 2016. Programmama kers verliezen massaal hun baan. Omroepsecretaris Marc Visch van journalistenvakbond NVJ stelt dat de komende anderhalfjaar 800 tot 1500 van de in totaal tussen de 2000 en 3000 banen bij de landelij ke publieke omroep verdwijnen. Woordvoerder Erik Kroeze van de Nederlandse Publieke Omroepen (NPO) onderschrijft die aantallen. „Nog los van de banen bij bedrij ven die aanleveren, zoals distribu tie- en productiebedrijven." „Het heeft niet veel zin om je druk te maken", zegt Jos van Dongen van het tv-programma Zembla. „We zijn de onzekerheid gewend. Het is elke keer een verrassing of we het jaar erop in het uitzend schema staan." Er zijn ook positieve signalen, be nadrukt burgemeester Broertjes: „RTL heeft net voor tien jaar bijge tekend. En Talpa is met tweehon derd mensen neergestreken." weldpleging. De politie sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen volgen. De vereniging van ex-internatio nals heeft aangeboden een benefiet wedstrijd te spelen bij SC Buiten boys in Almere, de club van de grensrechter. Morgen wordt voor de grensrechter een stille tocht ge houden in Almere. Nieuwenhui- zen wordt maandag begraven. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu MER beoordelingsbesluit oprichten windmolenpark bouwdokdammen Neeltje lans De Minister van Infrastructuur en Milieu maakt als bevoegd gezag, gelet op artikel 7.19, juncto 7.17 van de Wet milieubeheer, het volgende bekend. Op 15 december 2011 is een aanvraag voor een besluit, op grond van de Waterwet, ontvangen van Windpark OSK BV te Bunnik. De aanvraag betreft het oprichten van een windmolenpark op de voormalige bouwdokdammen op Neeltje Jans. De procedure Op grond van artikel 7.2 van de Wet milieubeheer en onderdeel D 22.2 van de bijlage bij het Besluit milieueffectrapportage is het oprichten, wijzigen of uitbreiden van een of meer met elkaar samenhangende installaties voor het opwekken van elektriciteit, door middel van windenergie, in gevallen waarin de activiteit betrekking heeft op een gezamenlijk vermogen van 15 megawatt of meer, of 10 molens of meer, m.e.r.-beoordelingsplichtig. Bij besluit van 10 juli 2012, nummer RWS/DZL-2012/2940, heeft de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu geoordeeld dat voor de activiteit, het oprichten van een windmolenpark op de voormalige bouwdokdammen op Neeltje Jans, geen milieueffectrapport behoeft te worden opgesteld, aangezien er geen belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu te verwachten zijn. Inzage Het m.e.r-beoordelingsbesluit en het bijbehorende rapport liggen met ingang van 10 december 2012 gedurende zes weken ter inzage bij: Rijkswaterstaat, Waterdistrict Zeeuwse Delta te Goes; Gemeente Veere te Domburg. Bezwaarschrift ten aanzien van het m.e.r.-beoordelingsbesluit Het m.e.r.-beoordelingsbesluit is een voorbereidingsbeslissing in de zin van artikel 6:3 van de Algemene wet bestuursrecht, waartegen geen zelfstandig bezwaar of beroep mogelijk is, tenzij een belanghebbende door dit besluit rechtstreeks in zijn belang wordt getroffen. In dat geval kan een bezwaarschrift worden ingediend bij de minister van Infrastructuur en Milieu. Middelburg, 7 december 2012. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving (wnd), drs. T.M.S. Collette

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7