u Harakiri in het Zillertal 19 reizen Hampshire Het Zillertal in Oostenrijk is een van de populairste skigebieden bij Nederlanders. Niet gek, vindt Willem Dekker. Al moeten we ons niet beperken tot Mayrhofen. Ga ook naar Zeil am Ziller en Kaltenbach. En vergeet de Hintertuxgletsjer niet. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 8 december 2012 Het Zillertal in Oos tenrijk is een Neder landse kolonie, voor al in schoolvakan ties. Dat heeft voor delen, want Neder landse skileraren te over in Mayr- hofen. Handig voor kinderen die geen Duits verstaan. Maar wie naar de wintersport gaat voor rust en geen Amsterdams of een ander Nederlands accent wil horen, moet niet naar het Zillertal gaan. Mayrhofen, het grootste dorp in het Zillertal, staat vol met gele nummerborden met zwarte let ters. Nederlanders zijn veruit in de meerderheid, al weten Engelsen, en met name Oost-Europanen, de laatste jaren het dal ook goed te vinden. Dat heeft alles te maken met de après-ski. Die is in Mayrho fen top. Pal naast de Penkenbahn, de grote cabinelift in het centrum, staat de Icebar - ook de Eisbar ge noemd - dé après-skitent van het skidorp. Van vier tot acht uur is het er groot feest. Zelfs het bier is Nederlands: beugels van Grolsch. Minder bekend, maar ook gezellig, is de Yeti-bar aan de voet van de Horbergbahn, een kilometer voor Mayrhofen. Hier vertrekt de cabi nelift naar een prima skigebied voor beginners. Wie uitstapt, moet even 100 meter over een ro de piste naar beneden, maar komt dan bij de langste blauwe oefenpis te, voorzien van achtpersoons stoeltjeslift. Gevorderden kunnen de lift rechts nemen, naar de zwarte piste vanaf de Horberg. Echte waaghalzen kie zen de Harakiri, met een dalings percentage van 70 procent de steil ste piste van Oostenrijk. Je ziet twijfelende afdalers turen, op zoek naar de veiligste route. Soms valt er één. Dan is er geen houden meer aan: 100 meter lager en soms nog verder eindigt de buiteling. Een tip voor gevorderde skiërs: be perk je niet tot Mayrhofen. Doe een dagje Zeil am Ziller, 6 kilome ter terug het dal in. Je hebt de au to, skibus of trein nodig, want de skigebieden in het dal zijn onder ling niet met elkaar verbonden. Dat is een nadeel van het Zillertal. Wie op tijd in Zeil begint, kan over de Wilde Krimll naar Gerlos en Königsleiten skiën. Neem terug in Zeil de brede, rode Sportabfahrt naar beneden. Bestel halverwege bij Rosi's Schnitzelhütte een De Hintertuxgletsjer. foto Österreich Werbung/Diejun schnitzel mit pommes. Je zult ver baasd opkijken. De gepaneerde lap varkenvlees valt niet alleen over de rand het bord, maar ook over die van het dienblad. Kaltenbach is ook een aanrader: het enige dorp in het Zillertal met een geprepareerde dal-afdaling. Met dank aan een rijke boer: de ei genaar van liften en vele pistes. Hij staat er op dat via de Goldpiste tot in het dal de latten onder kunnen blijven. De piste is 's middags pap perig en zit vol bulten, maar een beetje skiër haalt de eindstreep. Vanuit Kaltenbach is de skitocht naar Hochfiigen een must. Brede rode, blauwe en zwarte pistes, goed te doen voor een beetje skiër. Vanaf de Pfaffenbühel (2.431 me ter) kunnen ook minder goede skiërs een stukje ofïpiste wagen. Het hoogtepunt van het Zillertal is een dagje skiën op de Hintertux gletsjer. Met bus of auto ben je er in een half uur vanaf Mayrhofen. Wie een hekel aan autorijden in de bergen heeft, kan in Mayrhofen de skilift pakken en via de Eggalm afdalen tot in Lanersbach. Dan is het nog maar 15 minuten met de bus. Voor skiën op de Tux is één ding vereist: mooi weer. Maar dan heb je ook wat. De sneeuw kraakt onder de ski's. De top van de gletsjer ligt op 3.250 me ter. In de schaduw van de Gefrore- ne Wand vriezen de oren je bijna van het hoofd. Maar wat een uit zicht over de Alpentoppen! Hier voel je je heel klein. Reageren? reizen@depersdienst.nl OOSTENRIJK Zeil am Ziller r2356SMiSSeSS6WZ?.< Ga naar www.hampshire-hotels.com/winterweken of bel 035 - 677 7217. Mayrhofen ligt op circa 950 kilometer van Utrecht. Met het vliegtuig op skivakantie is vooral financieel aantrekkelijk voor kinderloze stellen die buiten de schoolvakantie gaan. Met twee personen ben je dan voor pakweg 200 euro ter plekke. De auto kost circa 250 euro aan brandstof. Een gezin met twee kinderen, gebonden aan de schoolvakanties, is met de auto dus aanzienlijk goed koper uit. De bus is een alternatief. De prijs van de reis wordt meestal gecombineerd met de hotelkosten en vaak ook met de skipas. Nadeel is dat je soms moet overstappen op een verzamelpunt. Niet zel den ben je erg lang onderweg. De nachttrein kost in de voorjaarsvakantie minimaal 250 euro per persoon. Maar je hebt dan geen stress en files. Je kunt een bedje of een cabine huren. Voordeel: de terugreis is zaterdag laat in de middag, zodat je deze dag nog een paar uurtjes kunt skiën. www.zillertalarena.com,www.mayrhofen.at,www.skitrein.nl,www.alpenexpres.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75