Spellen merken weinig van crisis Winterse chaos op Moties Torentijd en A58 door gladheid rechtbank sneuvelen Polman volgt Peijs op IN BEELD door Denise van Minnen Christopher van lersel van speilenwinkel De Burcht in Middelburg. foto Lex de Meester je van Sinterklaas' hoeft te wachten tot er een winnaar is zoals bij Monopoly. „Elk jaar zijn er nieuwe uitbreidingen voor het spel, dat maakt het spannend. Het gaat niet snel vervelen." Eén van de populaire nieuwkomers is het Gipf project. Te vergelijken met het denk niveau van schaken „Het gaat vooral om tactiek", aldus Van lersel. De winnaar is degene die het als eerste onmogelijk maakt voor zijn tegenstander om nog een stap te zetten. Een potje Gipf project neemt ongeveer twintig minuutjes in be slag. „Makkelijk om even tussen de bedrij ven door te spelen." Christopher hoeft niet lang na te denken over wat zijn favo riet is. Het spel Agricola is mijn favoriet. Je speelt dat je een boerenfamilie bent die zoveel mogelijk uit zijn land probeert te halen." Keuze genoeg: pak die spellen uit de kast of vul je verlanglijst nog even aan voor de kerst. Veel speelplezier. veel last van de crisis. De 30-jarige eige naar Christopher van lersel vertelt dat de bordspellen nog steeds goed verkopen. „De spellen in mijn winkel zijn nog steeds in trek, vooral rond deze tijd van het jaar." Tijdens Sinterklaas en Kerst is het een gezellige drukte in de stad. Zo ook bij Van lersel: „Tijdens deze maand is mijn omzet het hoogst." Zowel kinde ren als volwassenen komen langs in de speilenwinkel. De klassiekers zoals Mono poly en Rummikub worden nog steeds goed verkocht. „Er zijn tegenwoordig ver schillende edities van Monopoly. Klanten vinden het leuk om een oud spel in een nieuw jasje te zien. Zo hebben we bij voorbeeld een Hello Kitty Monopoly", vertelt Christopher. Een spel dat de laatste jaren steeds meer op de verlanglijstjes te vinden is, is Kolo nisten van Catan. Dat is een bordspel voor drie tot zes spelers waarbij het de be doeling is zoveel mogelijk steden en dor pen te bouwen. Een voordeel van het spel is dat je niet het hele 'heerlijk avond Klei, gips en kralen Lego Barbie Monopoly Mens erger je niet Teddyberen Poppen Puzzels Het is de maand van de ca deautjes. De goedheiligman is inmiddels weer op de boot naar Spanje en de kerstman met zijn rendie ren maken zich gereed voor vertrek. De gezelschapspellen komen in deze donke re tijd ook altijd weer te voorschijn. Maar verkopen deze eigenlijk nog wel goed? Want wie heeft er nu nog geen Monopo ly of Scrabble in huis? Speilenwinkel De Burcht in Middelburg heeft nog niet zo Top 8 speelgoed UW MENING 673 reacties Ik vier vanavond Sinterklaas eens oneens MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Aanrijdingen op A58 door gladheid 2. Nieuwe commissaris van de koningin 3. Bonus voor trouwe klanten Delta blijft I IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Het is verschrikkelijk geweest, verschrikkelijk om mee te maken. Niet te bevatten.' Voorzitter Marcel Oost van SC Buitenboys over de dood van de grensrechter Plots opkomende gladheid door win terse buien heeft zondagmiddag voor chaos gezorgd op de A58. Zeker veer tien auto's raakten betrokken bij ver schillende ongelukken. Daarbij raakte niemand ernstig gewond. De diverse aanrijdingen zorgden voor een enor me verkeerschaos. Grote delen van de snelweg lange tijd werden afgesloten. Han Polman (49) wordt voorgedragen als de nieu we commissaris van de koningin van Zeeland. Dat hebben Provinciale Staten maandagavond be sloten. Polman is nu nog burgemeester van Bergen op Zoom. Hij is lid van D66. Polman is de beoog de opvolger van Karla Peijs. Zij trad aan in 2007. Pogingen van de oppositie in de Tweede Kamer om sluiting van gevan genis Torentijd in Middelburg te voor komen, zijn mislukt. Ook een poging om het vertrek van het Openbaar Mi nisterie uit Zeeland tegen te houden strandde. De moties, ingediend bij de behandeling van de begroting Veilig heid en Justitie zijn alle verworpen. Han Polman Amateurvoetbal afgelast Miljoen Nederlanders arm Stormloop op woningen Het amateurvoetbal ligt dit weekeinde in heel Nederland stil. Aanleiding is de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen (41). Hij stierf nadat hij zondag op het com plex van SC Buitenboys in Almere werd ge molesteerd door voetballers van de bezoek ende club Nieuw Sloten uit Amsterdam. Het aantal arme mensen in Nederland is sterk gestegen en blijft toenemen. Het zijn niet alleen traditionele groepen als bijstand ontvangers en eenoudergezinnen die nau welijks een cent te makken hebben. Derti gers en veertigers hadden in 2011 meer kans op armoede dan andere volwassenen. In december willen veel mensen nog een woning kopen. Belastingmaatregelen die in 2013 doorgevoerd worden, zijn de oor zaak van deze run op huizen. Wie deze maand nog een koopovereenkomst weet te regelen, profiteert van lagere maandlasten. Banken en makelaars hebben het druk. MAANDAC 10 DECEMBER Grote bingo op Scalda, vesti ging Goes. De opbrengst gaat naar Serious Request. Lichtjesavond op de begraaf plaats in Hulst, bedoeld voor de nabestaanden. WOENSDAG 12 DECEMBER Schouwse selectie speelt om 20.00 uur een wedstrijd in Zie- rikzee tegen de VC Vlissingen. DONDERDAG 13 DECEMBER Oud-profvoetballer Andy van der Meyde signeert om 19.30 uur in Paard van Troje Goes. VRIJDAG 14 DECEMBER Bekendmaking beste leraar of lerares van het jaar. Vijf kandi daten strijden mee. ZATERDAG 15 DECEMBER Winterfair op de Middelburg se Markt rond de tijdelijke ijs baan. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68