werken 5 'Beetje normaal met mensen kunnen omgaan' I 1 MKÊl 1 GEZOCHT zaterdag 8 december 2012 Wie door Dress for Success in het 'nieuw' wordt gestoken, mag ook poseren voor de camera. De voor- en na-foto's krijg je dan ca deau. Bertine: „Het heeft een ontzettend po sitief effect als je het resultaat niet alleen in de spiegel ziet, maar naast elkaar kunt zien. Op het moment dat ze die foto's in handen krijgen, hoor ik mensen vaak zeggen: goh, ik wist niet dat ik zo mooi ben. Of zo krach tig. Dat is fantastisch, hoor. Daar doe ik het voor." reageren? geld@wegener.nl 'Wij zijn absoluut geen kringloop' Tips van Bertine Draag kleuren die je flatteren. Zwart geeft een gesloten houding en maakt de meeste mensen bleek. En werkgevers zitten nou eenmaal niet te wachten op perso neel dat ziek, zwak en misselijk lijkt. Hoe gezonder je eruitziet, hoe meer kans je maakt op die baan. Pas je aan de omstandigheden aan. Natuurlijk mag je jezelf blijven. Maar als je naar een bruiloft of be grafenis gaat, houd je daar toch ook rekening mee? Doe dat ook als je solliciteert. Een werkgever wil zien dat je aandacht aan jezelf besteedt. Als je dat al niet doet wanneer je op sollicitatiegesprek komt, hoe moet het dan later, als je die baan zou krijgen? Wees niet bang om de plank mis te slaan. Ca liever een beetje over dressed op sollicitatiegesprek dan een beetje underdressed. Blijf je onzeker over wat je aan moet? Bel het bedrijf waar je gaat solliciteren en vraag of er een kle dingcode is. Kies de juiste accessoires. Liever een wat mindere outfit met goede accessoires dan andersom. Niet doen dus: een plastic tas bij je dra gen, of een pen met reclame erop. Wel doen: schoenen poetsen. Dress for Success heeft vestigingen in Alme- re, Amsterdam, Apeldoorn, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Gorinchem, Leeuwarden, Leiden, Rotterdam, Spijkenisse, Tilburg en Utrecht. De dertiende winkel, in Enschede, is na een bestaan van bijna drie jaar afgevallen omdat de kosten niet meer waren op te brengen. De formule is afhankelijk van gemeentesubsidies. Er zijn momenteel tien aanvragen voor nieu we vestigingen. „We willen voorzichtig groeien. Ons doel is straks vanuit elke plaats in Nederland goed bereikbaar te zijn", zegt bestuurder Van Triest. Alle we winkels hebben een betaalde coördi nator in dienst, die 20 uur per week werkt. Verder draaien de zaken op vrijwilligers. Dress for Success kleedde vorig jaar ruim 2100 mensen. Dit jaar worden naar verwach ting 2700 tot 2800 klanten geholpen. „We worden steeds bekender", zegt Van Triest. „Omdat er zo veel concurrentie is op de ar beidsmarkt, wordt het ook steeds belangrij ker je goed te kleden voor een sollicitatie." Dress for Succes biedt tweedehands kleding aan, maar selecteert streng op kwaliteit. De winkels zien er stuk voor stuk keurig en zelfs een beetje chic uit. 'Wij zijn absoluut geen kringloop.' Veel kleding komt van particulie ren. Maar er zijn ook mensen die via hun be drijf een inzameling houden. Daarnaast staan sommige kledingmerken hun verouderde col lecties af. www.dressforsuccess.nl Koninklijk Nederlands Instituut oz voor Zeeonderzoek Voor de Luctor zoeken wij een fulltime SCHEEPSGEZEL/ AANKOMEND STUURMAN (MA/) De standplaats is Yerseke (Zeeland). Kijk voor meer informatie op: www.nioz.nl Thomas de Greef, hoofd afdeling Scheepsmanagement en Logistiek bij het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek (NIOZ), licht een in deze krant op pagina 8 te vinden NlOZ-advertentie toe. Over het aantal reacties op vacatu res voor zeevarenden heeft Tho mas de Greef absoluut niet te klagen. Het Koninklijk Nederlands Insti tuut voor Zeeonderzoek (NIOZ) is ken nelijk een populaire werkgever. Hoeveel reacties komen er dan? Enke le tientallen? „Nee, veel meer. Laatst hebben we ook zo'n advertentie uitgezet. We kregen wel tweehonderd reacties. En daaraan zie je vooral dat het niet goed gaat met de vis serij. Veel opvarenden van de vissers vloot willen bij ons komen werken. Ook omdat het NIOZ een goede werkgever, denk ik, en werken bij het NIOZ biedt ze kerheid." Visserij of werken aan boord van een onderzoeksvaartuig is toch iets heel anders? „Nou ja, het is allebei varen, maar er is in p bmm ff mmmm f -i derdaad wel één groot verschil. Als scheepsgezel/aankomend stuurman ben je ongeveer de helft van de tijd bezig met het gewone matrozenwerk. Het schip vastleggen, losmaken, onder houdswerk, van die dingen. Maar de an dere helft van de tijd ben je met mensen bezig, met wetenschappers. Je moet dus wel een beetje normaal met mensen om kunnen gaan. Niet schreeuwen, niet vloe ken, niet heel eigenwijs zijn." En de werktijden? „Het gaat om een vacature voor de Luc tor, ons onderzoeksschip dat in Yerseke is gestationeerd. De Luctor wordt in de Zeeuwse Delta ingezet, maar ook in de Noordzeekustzone en de Waddenzee. En onderzoekswerk vindt zowel 's nachts als overdag plaats. Je kunt dus niet elke avond thuis zijn, maar dat zal voor zeevarenden geen probleem zijn. Het jaarcontract omvat 183 vaardagen van tien uur." En is de beloning een beetje aantrek kelijk? „We betalen gewoon op basis van de cao, dat is iets meer dan in de binnen vaart en iets minder dan in de zeevaart. Maar je kunt ook nog cursussen volgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49