Van Belzen is er voor alle leden 341 sport Axel ziet dragende Voor Van Persie voelt Manchester als een warm bad Appartementen per ,huisopW3lchere" direct beschikbaar Grijp nu uw kans! Nimmerdor Grijpskerke Waterwel Aagtekerke zaterdag 8 december 2012 UIT p. BASKETBAL New York. NBA: Miami Heat-New York Knicks 92-112, Phoenix Suns-Dallas Ma vericks 94-97. VOETBAL Jupiler league: FC Dordrecht - Fortuna Sittard 0-1 (0-0). 58. Cevik 0-1. Scheidsrechter: Mar tens. Toeschouwers: 1.575. Gele kaart: Post, Kalisse, Rodrigues, Lima (FC Dor drecht), Janssen, Dreesen, Briels (Fortuna Sittard). Excelsior - Sparta 2-1 (2-1). 3. Blij 1-0, 36. Deekman 1-1, 39. Manu 2-1. Scheids rechter: Van den Kerkhof. Toeschouwers: 3.541. Rode kaart: 53. Deekman (Sparta). Gele kaart: Steenvoorden, Eek man (Excelsior), Van Berkel (Sparta). Sparta 16 10 3 3 33 32 - 18 MW 15 9 5 1 32 34 - 17 Helmond Sport 15 8 5 2 29 29 - 21 FC Dordrecht 16 8 4 4 28 33 - 24 Fortuna Sittard 16 8 4 4 28 23 - 16 SCCambuur 15 8 3 4 27 28 - 21 GoAheadE 15 7 5 3 26 33 - 22 FC Volendam 15 8 0 7 24 28 - 19 De Graafschap 15 5 5 5 20 24 - 24 SC Veendam 15 6 2 7 20 21 - 23 FC Den Bosch 15 6 0 9 18 20 - 25 Almere City FC 15 6 0 9 18 21 - 29 Telstar 15 4 3 8 15 14 - 20 AGOW 15 3 5 7 14. 18 - 26 FCOss 15 4 2 9 14 18 -35 Excelsior 16 3 4 9 13 21 - 34 FC Eindhoven 15 3 3 9 12 22 -32 FCEmmen 15 2 5 8 11 15 -28 MANCHESTER - Hoewel hij ook in het shirt van Manchester United makkelijk scoort, is Robin van Per sie nog niet tevreden. De 29-jarige spits vindt dat hij nog veel beter kan, zei hij vrijdag in de aanloop naar de stadsderby van zondag te gen Manchester City. „Mijn statis tieken zijn goed. Maar ik wil meer scoren, meer assists geven en meer winnen. Ik wil voor alle mogelijke prijzen gaan dit seizoen", aldus de Rotterdammer. Met 13 doelpunten in 19 wedstrij den heeft Van Persie in zijn eerste maanden bij de 'Mancunians' gro te indruk gemaakt. „Ik ben tevre den met hoe ik hier gestart ben, maar aan de andere kant had ik vier of vijf keer meer moeten sco ren. Daar moet ik aan werken. Ik probeer mezelf te verbeteren waar ik kan, binnen en buiten het veld, door wat oefeningen te doen in de sportschool en na de training wat extra's te doen." Voor Van Persie, die acht jaar bij Arsenal speelde, voelt Manchester als een warm bad. „Vanaf de eer ste dag is iedereen bij de club heel behulpzaam. Het geeft je vleugels als je je welkom voelt. Ik ga elke dag met een lach op mijn gezicht naar de club." Dat komt mede door manager Alex Ferguson, met wie Van Persie een klik heeft. „Hij heeft grote invloed op de spelers en zeker op mij. Hij zegt dingen recht voor zijn raap en op de juiste momenten. Wat dat betreft lijkt hij wel op een Nederlander, wij zijn ook altijd duidelijk en eerlijk." ARNEMUIDEN Wisse jaar langer trainer Arnemuiden Evert Wisse is ook volgend seizoen trainer bij zaterdag-tweedeklasser Arnemuiden. Het bestuur van de voetbalvereniging Arnemuiden en Wisse kwamen overeen om het contract van de trainer met één sei zoen te verlengen. Dat houdt in dat Wisse ook in het seizoen 2013-2014 hoofdtrainer is van Arnemuiden. Hij is momenteel aan zijn eerste jaar bezig bij de Walcherse club, waarmee hij bijna halverwege de competitie de tiende plaats bezet. Wisse was eerder actief bij De Meeuwen en De Noormannen. HURGHADA Jaspers naar halve finales in Hurghada Biljarter Dick Jaspers heeft vrijdag de halve finales bereikt van het we reldbekertoernooi driebanden in de Egyptische badplaats Hurghada. De 47-jarige Brabander rekende in de kwartfinale met 3-1 af met de Belg Eddy Merckx: 15-9 3-15 15-5 15-3. Jaspers kwam tot een gemid delde van ruim 2,1 caramboles per beurt. De Nederlandse biljarter treft vandaag in de halve finale we derom een Belg, Frédéric Caudron. De andere finalist komt uit de par tij tussen de Fransman Jeremy Bu ry en Lutfï Cenet uit Turkije. STEENBERGEN Opnieuw gelijkspel driebanders Hoondert De driebanders van Hoondert/De Waard kwamen in poule vier van de derde divisie voor de vierde keer op rij niet verder dan een ge lijkspel. Deze keer eindigde het duel met het derde team van Well- se Vaert in 4-4. Bram de Waard en Jaap Hameling legden de basis voor het gelijkspel. Er leek halverwege echter meer in te zitten, met nog twee partijen te gaan. Maar na de pauze gingen Frans de Koek en Piet Koek onder uit, waardoor van een overwin ning geen sprake meer was. Klimaatvriendelijk en multifunctioneel wonen Rustig wonen met het bruisende leven dichtbij Lange adem Voetbal of korfbal. Meer smaken waren er vroe ger niet in Arnemui den. En hoewel Saai van Belzen de meisjes op de korf balclub graag bezig zag, onder wie zijn latere echtgenote Cathali- na, koos hij op zijn twaalfde voor VV Arnemuiden. „Eerder mocht toen niet. Het was ook best span nend. Want er ging een heuse sportkeuring aan vooraf. Daar rol de ik doorheen, maar ik ken jon gens die werden afgekeurd. Tra nen met tuiten natuurlijk. Zo overkwam dit ook Gilles de Nooijer. Een prachtkeepertje, maar hij heeft nooit gevoetbald", haalt de onlangs afgetreden voor zitter herinneringen op aan vroe ger. Wie Saai (Salomon) van Belzen zegt, zegt Arnemuiden. Hij leidde de zaterdagclub zestien jaar. Maar niet voordat de Walchenaar tal van andere functie bij de vereni ging bekleedde. Als barmedewer- ker in de kantine en als trainer van A2, de jeugdkeepers (onder wie John Jasperse 'de allerbeste Zeeuwse keeper die ik ooit ben te gengekomen' en de huidige Vlis- singen-doelman Joan van Belzen 'een goed ventje. En een klasbak' en het elftal van dochter Erna. Dat was ook een poos anders. „In de tijd dat ik havenmeester was in Arnemuiden, werkte ik zeven dagen per week. Ik had weinig tijd. Dat veranderde op het mo ment dat Arnemuiden opging in de gemeente Middelburg. Ik kreeg een nieuwe job, waardoor ik weer meer voor de club kon gaan doen." Van bekende Arnemuidenaar werd de bijna 66-jarige Van Bel zen na de gemeentelijke herinde ling ook een bekende verschij ning in Middelburg. Door zijn werk als havenmeester voor de be roepsvaart en passagiersschepen alsmede marktmeester en verant woordelijke voor evenementen zoals de kermis, kwam hij in aan raking met mensen van divers pluimage. „Dat ging altijd goed. Bij Arne muiden hebben ze toen mis schien gedacht dat ik die rol ook wel bij de club zou kunnen ver vullen. Op een gegeven moment ben ik gevraagd als voorzitter. Ze overvielen me er mee. Aan de an dere kant voelde ik me gestreeld. En van het één komt dan het an der." Als doelman maakte Van Belzen de absolute gloriejaren van Arne muiden mee. Illustere ploeggeno ten waren onder anderen de be gaafde technicus en Arnemuidens topscorer aller tijden Klaas Poort vliet (de vader van Jan), doelpun- tenkanon Joost de Ridder en Wim Schuit (één van zijn voor gangers als voorzitter). 'Bij ons moet de hoofdtrainer er voor de hele club zijn. Het tweede en het derde elftal zijn minstens zo belangrijk als het eerste elftal.' Onder leiding van Jaap van Maris pakte de ploeg in 1967 de titel in de derde klasse. Dit betekende promotie naar de het hoogste za terdagniveau, waarop AZW de Zeeuwse primeur beleefde, maar meteen ook degradeerde. „Bij ons was het andere koek. We mikten door Barry van der Hooft AXEL - Nog een. half jaar en dan gaat de nu 101 jaar oude voetbalver eniging Axel op in de nieuwe fusie- club FC Axel. De zondagclub wil het laatste seizoen op een waardi ge manier afsluiten, maar de kans is groot dat dat heel moeilijk wordt. Van de huidige selectie heeft een aantal dragende spelers bekend gemaakt al tijdens de win terstop te vertrekken, waardoor de spoeling bijzonder dun is gewor den. Kjell Vanderhaeghen maakt de overstap naar Dikkelvenne, dat uit komt in de eerste klasse provin ciaal. De aanvaller, die eerder ook bij RCS speelde, hoopt vanaf ja nuari speelgerechtigd te zijn voor zijn nieuwe club. Hetzelfde geldt voor Lorenzo Mestdagh en Roy van Ham. De doelman en de links back stappen over naar Dender- monde, de nummer drie van de tweede klasse provinciaal. Van Ham lichtte iedereen bij Axel vrij dagavond in over zijn vertrek. „Ik heb er een keer meegetraind en wil het graag proberen", legt de Terneuzenaar uit. „Zondag ben ik ook bij de wedstrijd tegen Lochri- sti geweest. Daardoor weet ik een beetje wat ik kan verwachten." Van Ham wordt bij Dendermonde ploeggenoot van onder andere Ra- chid Khali, de spits die eerder dit jaar een half seizoen bij Hoek speelde. Karim Bali, één van de - Ruime drie-kamerapparte menten met privétuin - Prettig besloten gemeenschappelijke tuin - Huurtoeslag mogelijk - Zorgfaciliteiten dichtbij Huur 664,66 excl. servicekosten. Voor iedereen vanaf 55 jaar en ouder Huur 640,66 excl. servicekosten. Voor iedereen vanaf 55 jaar en ouder Ma*, ventamelinhomen 34.085,- per jaar (prijspeil 2012) - Ruime drie-kamerapparte menten met groot dakterras - Grenzend aan o.a. dorpshuis, recreatiezaal, gymzaal en kapper - Blijvende lage energierekening - Geen huurtoeslag mogelijk - Zorgfaciliteiten dichtbij iZakk'r*la^' J Meer informatie: T 0118 554455 E infodiwoonburg.nl www.woonburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34