Ronald Koeman krijgt toch zijn zin sport 133 'A/s we zouden verliezen, is het weer crisis zeker. Wat een onzin, voor vijf ploegen is alles open.' Dick Advocaat PSV-coach Dick Advocaat is niet altijd te spreken over zijn verdedigers. Ze mogen best wat harder in de duels zijn. foto Olaf Kraak/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Woedend kon je hem niet noemen, boos was hij wel. Ronald Koeman richtte zijn vizier gisteren net na het middag uur op stadiondirecteur Jan van Merwijk en miljonair Michel Per- ridon, die vandaag een feestwed- strijd wilde spelen op het be sneeuwde veld in de Kuip. „Dat veld gaat dus naar de knoppen", wist Koeman. „Schandalig." „Wij willen af en toe eens in het stadion trainen", zei Koeman kort na het middaguur. „We krijgen vaak te horen dat het niet kan. Nu wordt er met man en macht ge werkt om het veld sneeuwvrij te krijgen voor een feestwedstrijd." Een paar uur later verscheen er toch weer een glimlach op het ge zicht van de trainer. Koeman hoor de, kort nadat hij zijn handteke ning onder een nieuw contract had gezet, dat het feestje was afge blazen. Perridon, directeur van Trust International en supporter van Feyenoord, erkende dat de staat van het veld belangrijker was dan zijn feest. Ter ere van zijn vijf tigste verjaardag wilde Perridon een wedstrijd organiseren tussen oud-Feyenoord en oud-Ajax. Guus Hiddink en Johan CruijfF zouden worden ingevlogen om als coaches te fungeren. Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gas tel zouden ook meespelen met oud-Feyenoord, maar de twee as sistenten van Koeman zagen daar vanaf toen de situatie in de Kuip duidelijk werd. Koeman reageerde opgelucht toen hij hoorde dat de wedstrijd was af geblazen. „Wij spelen deze maand nog twee thuisduels. Vorige week tegen RKC bleek al dat het veld er niet al te best bij ligt. Dan moet je er voorzichtig mee omspringen." De trainer speelt voor de winter stop nog drie competitieduels, plus de bekerwedstrijd in en tegen Heerenveen. Koeman mikt op vier overwinningen, om vanaf januari nog een serieuze gooi naar twee hoofdprijzen te kunnen doen. Morgen wacht de uitwedstrijd te gen NAC, daarna komen ADO Den Haag en FC Groningen nog naar de Kuip. „NAC-uit is voor Feyenoord nooit makkelijk", keek Koeman vooruit. „Maar als wij de lijn van de afgelopen weken door willen trekken, dan zullen we die horde ook moeten nemen." Sinds deze week heeft de trainer weer iets meer te kiezen bij Feyenoord. Sekou Cissé en Erwin Mulder maakten maandag hun rentree bij de beloften en doorstonden die test zonder problemen. De kans is groot dat Mulder zijn plek onder de lat meteen weer terugkrijgt. Kostas Lamprou, die Mulder de af gelopen maanden verving, moet dan weer op de bank plaatsne men. Ronald Koeman zaterdag 8 december 2012 ROTTERDAM Excelsior stunt tegen koploper Sparta Excelsior heeft vrijdagavond voor een stuntje gezorgd in de Jupiler League. De ploeg van trainer Leon Vlemmings, die onderaan bungel de, versloeg koploper Sparta Rotter dam op het kunstgras van Wou- destein met 2-1. De bezoekers speel den het grootste deel van de twee de helft met tien man na rood voor Donovan Deekman. Fortuna Sittard won aan de Krom- medijk met 1-0 van FC Dordrecht en kwam daardoor in punten ge lijk (28). Sparta gaat ondanks de ne derlaag op Woudestein nog aan kop met 33 punten. ALMELO Heracles thuis niet langs FC Utrecht Heracles Almelo heeft in de eredivi sie met 1-1 gelijkgespeeld tegen FC Utrecht Lerin Duarte zette de thuisploeg na negentien minuten op voorsprong. Utrecht kwam nog voor rust terug in de wedstrijd doordat Christian Dorda op onge lukkige wijze zijn eigen doelman passeerde. Heracles, dat ook nog eens drie keer de lat raakte, schiet niet veel op met het punt De Alme- loërs blijven tiende. Utrecht be houdt de zesde positie. LUIK Standard Luik wint verhitte Waalse derby Standard Luik heeft vrijdag Charle roi vernederd in de derby van Wal lonië. De 'Rouches' boekten op het eigen Sclessin een riante zege: 6-1. De verhitte derby werd ontsierd door bommetjes, vuurpijlen en stoelen die vanaf de tribunes op het veld werden gegooid. Scheids rechter Serge Gumienny, die een rouwband droeg vanwege het over lijden van de grensrechter Richard Nieuwenhuizen, voelde zich zelfs gedwongen de wedstrijd een paar minuten stil te leggen. AMSTERDAM Oud-internationals houden benefietduel De vereniging van ex-internatio nals heeft aangeboden een benefiet wedstrijd te spelen bij SC Buiten boys in Almere, de club van de vori ge week doodgeschopte grensrech ter. De opbrengst van het duel gaat naar de nabestaanden van het slachtoffer. De datum en de tegenstander zijn nog niet bekend. Dat maakte Ajax-trainer en 112-voudig interna tional Frank de Boer gisteren be kend. NIJMEGEN Sno heeft ingreep achter de rug Evander Sno heeft deze week een ingreep ondergaan die hem van zijn hartritmestoornissen af moet helpen. Volgens zijn club NEC is het nog onduidelijk of de ingreep succesvol is geweest. „Dat moeten we afwachten", aldus trainer Alex Pastoor vrijdag. „Maar hoe dan ook, hij is er zo lang uit geweest, dat hij straks weer op nul moet be ginnen." Als speler van Ajax kreeg Sno in september 2010 tijdens een duel van de beloften een hartstil stand. Twee jaar later viel hij van wege hartritmestoornissen uit in het duel met Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33