Dick Advocaat mist mannelijk voetbal 321 sport Het schimmenspel rond Wilfried Bony 2-6 De Boer: nederlaag tegen Real Madrid dreunt niet na McClaren rekent op Chadli Tina Maze kent geen angst zaterdag 8 december 2012 door Gerard Borgman ARNHEM - Bij Vitesse zijn alle ogen weer eens gericht op Wilfried Bo ny. Gaat de spits in januari naar de Afrika Cup? En blijft hij nou wel of niet bij Vitesse? Bony is met vijftien treffers topsco rer van de eredivisie. De spits uit Ivoorkust heeft een groot aandeel in het succes van medekoploper Vitesse. In januari doet Bony met zijn land mee aan het toernooi om de Afrika Cup, dat dan een extra editie beleeft door de switch van even- naar oneven jaartallen. In 2012 miste Bony vijf wedstrijden van Vitesse vanwege het Afrikaan se landentoernooi. De Arnhemse ploeg verloor toen vier keer en vloog daarbij ook uit het bekertoer nooi. Het aanstaande gemis van de aan valsleider kan behoorlijke gevol gen hebben voor de kampioens kansen van Vitesse. Daarom kon digde algemeen directeur Erwin Kasakowski onlangs aan dat hij Bo ny (via diens zaakwaarnemer Fran cis Kacou) gaat vragen of de voet baller af wil zien van de Afrika Cup. Die moeite lijkt Kasakowski zich te kunnen besparen. Clubs zijn verplicht spelers af te staan aan vertegenwoordigende teams. Alleen als Bony zou bedanken voor de nationale ploeg, dan is de topscorer beschikbaar voor Vites se. Maar enkele weken geleden gaf Bony reeds aan dat hij dat nooit zal doen. Prangender is derhalve de vraag of de 23-jarige aanvaller na de komen de transferperiode nog bij Vitesse voetbalt In de maand januari is de internationale transfermarkt weer geopend, waarbij landen als Rus land zelfs nog een tijdje langer doorgaan. Bony heeft een contract tot medio 2015, maar hij heeft meerdere keren aangegeven dat hij wil vertrekken uit Arnhem. Het probleem dat zijn familiele den hem niet kunnen bezoeken in Nederland doordat ze geen visa krijgen, is inmiddels van de baan. Wat blijft zijn de aanhoudende ge ruchten. Zo zat afgelopen zondag tijdens het duel met Roda JC de AMSTERDAM - De nederlaag bij Real Madrid (4-1) in de laatste speelronde van de Champions Lea gue dreunt niet na in de hoofden van de spelers van Ajax. De Boer doet dan ook niet ingewikkeld over de thuiswedstrijd tegen Gro ningen vanavond. „We hebben al les geëvalueerd en ik denk dat we er overheen zijn. Tegen Groningen dreunt dat zeker niet meer na." De Boer zag de kwalificatie voor de knock-outfase van de Europa League, waarop de derde plaats in de groepsfase van de Champions League recht gaf, niet als een obsta kel in de titelrace. Als enige Neder landse club komt Ajax na de win terstop op Europees niveau in ac tie. „Je kan in een flow terecht ko men, zoals mij als speler vaak over kwam. En om de drie dagen spe len is toch fantastisch?" Over de lo ting, op 20 december, maakt hij Vorig seizoen eindigde PSV-Twente in een historische 2-6-zege voor de Tukkers. technisch directeur van AC Milan voor Bony op de tribune. Kacou schermt al geruime tijd met veel belangstelling voor zijn speler, uit Rusland en Engeland met name. Vooral de interesse van Liverpool is interessant. Want zou Vitesse-ei- genaar Merab Jordania mee willen werken aan een transfer naar die club, terwijl hij nauw samenwerkt met zijn vriend en Chelsea-baas Roman Abramovitsj? Dat lijkt niét waarschijnlijk. Kasakowski stelde tevens dat Vites se het contract van Bony wil open breken, opwaarderen en verlen gen. Een logisch streven, gezien de geweldige ontwikkeling die de nog jonge international doormaakt. In het Algemeen Dagblad sprak zaak waarnemer Kacou deze week ech ter heldere taal: Bony zal op geen enkele wijze meewerken aan con tractverlening. Sterker nog: bij de eerste de beste goede aanbieding van een grote buitenlandse club is hij weg. Ook deze poging van Kasa kowski lijkt dus weinig kans van slagen te hebben. Ondanks de vele geruchten heeft Vitesse tot op heden nog geen con creet bod op Bony ontvangen. In januari zal blijken welke clubs daadwerkelijk miljoenen willen be talen voor de goalgetter, die in het slechtste scenario pas medio fe bruari kan aansluiten bij zijn nieu we of huidige club. Naar verluidt wil Jordania minimaal 15 miljoen euro hebben voor de sterspeler, die voor 4 miljoen overkwam van Sparta Praag. Vitesse zit uiteraard in een prettige onderhandelingspositie, aangezien de verbintenis van Bony nog jaren doorloopt. Maar Kacou stelt dat Bony bij zijn komst naar Vitesse is beloofd dat de Gelderse club zal meewerken indien hij naar een 'een grote club' kan. Het zijn ingre diënten voor een spannende janua rimaand. Kasakowski wilde deze week niet ingaan op de situatie rond Bony. Er is op dit moment zoveel gaande, stelde hij, dat hij even afziet van een publiekelijke reacties. Daarmee is het schimmen spel rond Wilfried Bony definitief begonnen. door Rik Elfrink EINDHOVEN - De technische staf van PSV denkt de verklaring te hebben gevonden voor de gebre ken in de verdediging van de club. Volgens trainer Dick Advocaat moeten zijn spelers 'mannelijker voetbal' spelen. „Ik heb in mijn eerste periode gewerkt met een type als Ernest Faber. Dat was een jongen die bij wijze van spreken al tijd op je hakken stond. Je hoeft niet te schoppen in een wedstrijd, maar geef wel een seintje af Als je alles voetballend wil oplossen, krijgt de tegenstander verkeerde gedachten." Onder meer Marcelo, Derijck en eergisteren ook Mathias 'Zanka' Jörgensen lieten meermaals een slechte indruk achter. De enige te- gengoal van Napoli mocht Zanka zich aanrekenen, door een onge lukkige pass op Van Ooijen. Advo caat hamert al een aantal weken op versterkingen voor PSV. De se lectie is smal, een aantal spelers is niet klaar voor een basisplek in het eerste elftal. Voorlopig is er weinig mogelijk, meldde technisch manager Marcel Brands na terug keer van de ploeg uit Napoli. Veel hangt af van het eventuele vertrek van Engelaar, Vukovic, Manolev en Nijland. Alleen laatstgenoemde is in de slag met een andere club: Union Berlin. Kan Brands later een aantal na men uit de selectie afstrepen, dan komt er ruimte in het salarisbud get. Over verhuur van spelers valt nog nauwelijks te praten. „Op dit moment zou je dat misschien kun nen bedenken bij Marcel Ritz- maier. Hij zit al een jaar bij de groep en kan zich dan doorontwik kelen. Verhuur van Van Ooijen en Zanka-Jörgensen? Daarvoor is het te vroeg, je ziet nu al dat we door een aantal blessures in problemen komen. Dan moeten we ook spe lers hebben." Advocaat moet het vooralsnog doen met de selectie die hem ter beschikking staat. Een ploeg waarin kritiek is op Marcelo. „Ik vind hem een goede voorstop per. Maar zo ver als Ernest Faber of Stam in hun tijd is hij niet. Die zaten altijd in de rug van de tegen stander, dat is te leren. Tegen FC Twente moeten we enorm oppas sen. Met spelers als Janssen, Chad- li, Fer en John loop je zo tegen een counter aan." Advocaat wijst erop dat bij PSV in de zomer niet veel veranderd is. La- byad ging weg, Van Bommel en Narsingh kwamen. „Ik vind dat er wat beter kan." Hij doelt onder meer op een extra speler voor het middenveld. De PSV-trainer deed gisteren nog even dunnetjes over wat algemeen directeur Tiny San ders al eerder in de week deed. „Ik vind het vervelend dat mensen die hier hun brood verdiend hebben en in het bestuur zaten zo negatief zijn over de club." Onder meer ex-keeper Ronald Wa terreus en Harry van Raaij zijn op verschillende podia regelmatig kri tisch op het huidige PSV. „Waar om moet dat via de media ge bracht worden? Dat vonden zij in hun tijd toch ook niet leuk? Doe je het om in beeld te komen? Ga gewoon naar het stadion toe en vertel het de beleidsbepalers, maar doe het niet via de media." Het duel van morgen tegen Twen te moet de 'schande' van 4 maart uitwissen. PSV leed afgelopen sei zoen een van de ergste thuisneder lagen aller tijden tegen de Twen ten: 2-6. „Als we zouden verliezen, is het weer crisis zeker. Wat een onzin, voor vijf ploegen is alles open. De winst tegen Napoli is een opkikker geweest. We hadden hier anders gezeten als er in Napo li ook verloren was. De prestatie moet vertrouwen geven", aldus Ad vocaat ENSCHEDE - Trainer Steve McClaren van FC Twente gaat ervan uit dat hij zondag tegen PSV kan beschik ken over Nacer Chadli. De Bel gische aanvaller speelde donderdag een uur mee in het Europese duel met Helsingborg. „Hij heeft de wedstrijd goed doorstaan. Als hij geen reactie krijgt, is hij inzet baar", aldus McClaren. Voor Nikolai Michailov, Jerson Cab- ral en Felipe Gutiérrez komt de krachtmeting te vroeg. „Het is een big game", zei McClaren over de topper. „Een wedstrijd tussen twee top- teams waarin concentratie, focus en houding altijd perfect moeten zijn wil je resultaat halen." Volgens de Engelse trainer kan Twente een belangrijke stap zetten. „Het zal echter geen wedstrijd worden waarin je het seizoen wint of ver liest." zich geen illusies. Ajax treft een groepswinnaar uit de Europa Lea gue of een van de vier beste num mers drie uit de Champions Lea gue. „We zullen ongetwijfeld zwaar loten. Maar het is toch ge weldig om tegen Liverpool of Fe- nerbah^e te spelen? Daarvoor word je voetballer. Op welke tegen stander ik hoop? Racing Genk. Lekker dichtbij." Christian Poulsen kan Ajax zeker twee weken niet van dienst zijn. De Deense middenvelder viel in Madrid met een hamstringblessu re uit. Zijn plek in de selectie wordt ingenomen door zijn land genoot Lucas Andersen. De Boer heeft zijn selectie verder ongewij zigd gelaten. Ook doelman Ken neth Vermeer, die tegen Real een tik op zijn enkel kreeg, is gewoon inzetbaar. Wie Poulsen vervangt, wilde De Boer nog niet zeggen. ST MORITZ - De Sloveense skiester Tina Maze heeft vrij dag de wereldbekerwedstrijd op het onderdeel super combinatie gewonnen. Op de piste van St. Moritz kwam ze na de super-G en de slalom tot een tijd van 2.01,76 en bleef hiermee de Oostenrijkse vrouwen Nico le Hosp (2.02,64) en Kathrin Zettel (2.02,84) voor. Het was voor Maze al haar derde zege van het seizoen. Ze won eerder al twee reuzenslaloms in Solden en As- pen. De Amerikaanse Lindsey Vonn viel op de slalom uit. Maze gaat aan de leiding in de stand van de algeme ne wereldbeker. De Duitse Maria Höfl-Riesch staat twee de. foto Alessandro della bella/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32