1720 Fietser 'Wie even doorzoekt, vindt een plekje' opruiminq ,h i i berco VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 Zendmast KPN alsnog verwijderd van voetbalveld W Oostkapelle Aanpak overlast van visdiefjes tilroeoptiek zaterdag 8 december 2012 Het aantal fietsparkeerplaatsen bij het station gaat van 1198 naar 1720. 'Ik weet dat m'n fiets hier niet mag staan, maar het kan niet anders, het is hier vol' Lars Pleijte, pendelaar monDML mouERS OOST-SOUBURG De omgeving van het NS station in Middelburg kleurt grijs van de fietsen. Overal staan - of liggen - ze. Voor al bij de bushalte is het chaotisch. De fietsen staan vaak met meer dan twee tussen de beugels ge propt en ook het brede trottoir staat vol. Caroline uit Middelburg komt aan gefietst en moet lang zoeken naar een parkeerplekje. Uiteindelijk vindt ze een lege beugel helemaal aan het eind van de stalling bij het busstation. Ze komt hier vaak, om dat ze op school zit in Goes. Caroli ne vindt het parkeren van haar fiets bij het station niet zo'n pro bleem. „Het valt wel mee. Als je even doorzoekt, vind je wel een plekje." Lars Pleijte uit Zoutelande heeft dat geduld niet. Hij zet zijn fiets al tijd op het trottoir direct naast het busstation. Lars reist per bus tus sen Zoutelande en Middelburg en gaat met de fiets naar zijn werk op de Mortiere. Hij zoekt eigenlijk nooit naar een legale parkeerplek. „Ik weet dat m'n fiets hier niet mag staan, maar het kan niet an ders, het is hier vol." Vlakbij hangt een wat versleten spandoek met daarop de waarschuwing dat ver keerd geparkeerde fietsen verwij derd worden. „Die van mij is nog nooit weggehaald." Dat steeds weghalen van die fiet sen is ook eigenlijk onbegonnen werk, zegt een buschauffeur van Connexxion, die de taferelen met de fietsen bij het station dagelijks aanschouwt. „Er is gewoon te wei nig ruimte", vat hij het probleem samen. Hij ziet wel eens dat er fiet sen verwijderd worden. „Asociaal hoe ze met die fietsen omgaan. Die gooien ze zo in een container. Het gaat wel om spullen van een ander. Zo'n actie helpt maar even. Na een week staan er weer overal fietsen." kerk Nieuwland In de kerk van Nieuw- en Sint Joos- land wordt vandaag een kerst markt gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. Gezelligheid en ontmoeting staan voorop. Bezoekers kunnen kerststukjes kopen en oliebollen eten. Bovendien wordt zelfgemaak te jam en paté verkocht. Kinderen kunnen kralen rijgen en armband jes maken. De opbrengst van de kerstmarkt is bestemd voor het on derhoud van de kerk. Mislukte overval op snackbar Oranjeplein Twee mannen hebben vrijdag avond rond negen uur gepoogd een overval te plegen op een snack bar aan het Oranjeplein in Oost- Souburg. Op het moment van de overval waren twee medewerkers aan het schoonmaken in de zaak. Of de mannen bedreigingen heb ben geuit of om geld hebben ge vraagd, wilde de politie vrijdag avond niet meedelen. Er is geen geld buitgemaakt bij de mislukte overval. Ook is onduidelijk waar om de mannen onverrichter zake zijn vertrokken. VLISSINGEN Vlissingen kon niet vlaggen voor Amalia De fietsparkeerplekken bij het NS station in Middelburg, aan de kant van de bushaltes. foto's Ruben Oreel Vlissingen is van oudsher een Oranjegezinde stad. Immers, op aprille 6 verloor Alva zijn fles: de Spaanse overheerser verloor de slag om Vlissingen. Toch kon in Vlissingen gisteren niet uitbundig gevlagd worden voor de verjaardag van prinses Amalia. Door werk zaamheden aan de toren van het stadhuis kon daar de vlag niet in top, meldde de gemeente gisteren. En op de Sint Jacobstoren kon de vlag ook niet uit, aangezien de ka bels vastgevroren zijn en de weers verwachtingen slecht waren. NIEUW- EN ST JOOSLAND Kerstmarkt in OOSTKAPELLE - De voetballers van W Oostkapelle zijn eindelijk ver lost van een zendmast langs één van hun velden. De mast is giste ren weggehaald en wordt buiten de afrastering gezet. Volgens voorzitter Alwin Don van de W Oostkapelle is dat de uit komst van overleg dat met KPN en de betrokken aannemer is ge voerd. De mast werd eind vorig jaar al binnen de afrastering rond het veld geplaatst. De uitloopruim te voor de voetballers werd daar door te klein en het veld kon niet kleiner gemaakt worden omdat dat al de minimale afmetingen had. Het heeft uiteindelijk een jaar geduurd voordat besloten is de mast alsnog weg te halen. TERNEUZEN - De gemeente Temeu- zen, Rijkswaterstaat en de Wijk raad Binnenstad werken een plan van aanpak uit om de overlast van broedende visdiefjes te beperken. Die is vooral in de binnenstad van Terneuzen groot. Het plan moet in februari op tafel liggen. Het broedseizoen loopt van eind april tot begin augustus. Voor die tijd moeten dus maatregelen getroffen zijn. De visdiefjes zorgen al jaren voor klachten van binnenstadsbe woners. Broedende vogels verdedi gen hun nest en jongen vaak agres sief. Ze bekogelen passanten met steentjes en uitwerpselen en schro men volgens wijkraadvoorzitter Ronald Meijer zelfs niet mensen aan te vliegen en te pikken. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK brilmode contactlenzen r, tllroeoptic,en walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl met neel veel Keus lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23