Fietsen bij station gaan dubbeldeks Ook minima moeten delen in Vlissingse misère Verkeerskundige 22 Aandacht voor mensenrechten 20% TOT 50% KORTING nr blauwe Ut winkel zaterdag 8 december 2012 Vlissingen telt de meeste in woners met een minimum inkomen van Walcheren. En uitgerekend Vlissingen gaat fors bezuinigen op de ondersteuning van minima. Al in september deed de oppositie in de Vlissingse politiek - in het bijzonder PvdA, SP, Groen- Links, Christenunie - verwoede pogingen om de burgers te ont zien in de keiharde bezuinigings ronde die de gemeente moet door staan. Bij de behandeling van de begroting in november klonk van uit de oppositie opnieuw kritiek op de gevolgen van de bezuinigin gen voor met name de mensen met de laagste inkomens en de so ciaal zwakkeren. „Het gaat ten koste van mensen in de bijstand, chronische zieken, ge handicapte kinderen", somde SP' er Sem Stroosnijder de slachtoffers van de bezuinigingen op. En waar om, vroeg hij zich hardop af „Om dat het Scheldekwartier honderd miljoen euro in het rood staat." Rens Reijnierse van de PvdA zei in september al dat hij mensen hoort zeggen dat Vlissingen een 'asociale stad' wordt. De protesten haalden niets uit. De bezuiniging van dertien miljoen euro gaat door, omdat die noodza kelijk is om de financiële positie van de gemeente op orde te bren gen. Daaraan moet iedere Vlissin- ger meebetalen, ook de mensen die dat geld eigenlijk niet kunnen missen. De pijn eerlijk verdelen, heet dat tegenwoordig. En 350.000 euro korten op minimabeleid op een to tale bezuiniging van dertien mil joen euro lijkt ook niet onredelijk. Bovendien heeft het college van B en W binnen die korting op de re gelingen voor minima niet alleen gesneden, maar ook een kleine po sitieverbetering gevonden voor jongeren tussen 12 en 18 jaar. Al is dat op de totale bezuiniging voor alle minima dan weer een schrale troost. En de minima hebben na tuurlijk ook al last van de andere bezuinigingen. De manier waarop Vlissingse mini ma moeten inleveren, is vervat in een raadsvoorstel dat op 20 decem ber door de gemeenteraad wordt besproken. Omdat de bezuinigin gen als geheel doorgaan en ook de begroting voor 2013 - waarin die bezuinigingen zijn verwerkt - al is door Maurits Sep aangenomen, is de ruimte voor de oppositie om de pijn voor de mini ma te verzachten, uitermate klein, zo niet afwezig. Alleen als zij be reid zijn om in het belang van de mensen met de laagste inkomens nog meer te korten op andere uit gaven, kunnen ze nog iets doen voor deze mensen. Maar eigenlijk mag de hoop daar op ook al niet groot zijn. Trix de Roos van de SP verzuchtte deze week in een commissievergade ring al dat Vlissingse minima maar het beste naar Middelburg kunnen verhuizen. Die gemeente denkt nog na over de toekomst van het minimabeleid en neemt in april 2013 een besluit. Veere zal niet be zuinigen op de regelingen voor mi nima. Dat de drie Walcherse ge meenten nu afwijkende regelingen gaan hanteren, is nog het meest concrete punt waarop de Vlissingse oppositie het college kan aanspreken. Want de afgelopen vijfjaar was voor mini ma juist sprake van gelijke monni ken gelijke kappen - of je nu in Middelburg, Veere of Vlissingen woonde. Dat was ook logisch, om dat de drie gemeenten de sociale dienst, sociale werkvoorziening en schuldhulpverlening samenvoeg den in één organisatie: Orionis Walcheren. Het wordt een stuk las tiger en onoverzichtelijker als Orio nis weer rekening moet gaan hou den met afwijkende regelingen per gemeente. Tussen Veere en Vlissingen ontstaat nu al een ver schil; en het is nog maar de vraag of Middelburg zich voegt naar de Vlissingse aanpassingen. De kans dat het Vlissingse college terugkeert op zijn schreden, is ook verkeken. Dat legde al kritiek van de Wmo-adviesraad en de Sociale Cliëntenraad naast zich neer. Die waarschuwen dat de bezuinigin gen 'de meest kwetsbaren in onze samenleving' raken en vinden 'het loslaten van een uniform Wal- chers beleid niet wenselijk'. Maar 'de pijn is eerlijk verdeeld', meent het college. En: „De financiële posi tie van Vlissingen is veranderd." We moeten woekeren met de ruimte, maar we willen het fietsparkeren bij het station zo gebruiksvriendelijk maken als mogelijk is' Rob Kosters, gemeente Middelburg Middelburg wordt steeds fiets- vriendelijker. Nieuw is een forse uitbreiding van het aantal par keerplaatsen voor fietsen bij het NS station. Fietsen kunnen hier straks onder meer in twee lagen boven elkaar worden neergezet. door Carla van de Merbel Geparkeerde fietsen blijven een vaak rom melig beeld geven bij het station in Middel burg. Het regelmatig verwijderen van fietsen die niet netjes aan weerszijden van de fiets- beugels zijn neergezet, is niet ge noeg om het probleem op te los sen. Er zijn eenvoudigweg niet ge noeg fietsparkeerplaatsen. „Het moet nu goed op orde komen én blijven", zegt verkeerskundige Rob Kosters van de gemeente. In overleg met spoorbeheerder Pro- Rail werkt de gemeente aan een uitbreiding van het aantal fietspar keerplaatsen bij het station van bijna 1200 naar ruim 1700. Zowel aan de voorzijde van het station als aan de kant van de Segeerssin- gel komen er fietsplaatsen bij. De nu nog overkapte fietsenstallingen aan de voorzijde worden vervan gen door etagerekken. Hierin kun nen fietsen in twee lagen boven el kaar worden geparkeerd. De boven ste rekken kunnen met de hand schuin naar beneden worden ge trokken. Vervolgens moet de fiets in het rek geplaatst en kan het rek weer naar boven worden geduwd. Bij het station in Goes staan al van deze rekken. De overkappingen zijn door de eta gerekken niet meer bruikbaar op de huidige plekken. De lange over kapping van de stalling bij de bus halte wordt verplaatst naar de over kant van het spoor, naar de fiets parkeerplaatsen aan de Segeerssin- gel. De korte overkapping bij de taxistandplaats gaat ook weg. Daar is nog geen nieuwe bestemming voor. Naast de uitbreiding middels etage- rekken aan de voorzijde van het station komen er aan de kant bij de Segeerssingel ook meer 'gewo ne' fietsparkeerplekken. Aan beide kanten moeten straks alle fietsen binnen de vakken blijven die met witte lijnen op de grond worden aangebracht. Staan ze daar niet tus- De fïetsparkeerplek aan de Dauwendaelse kant van het station, bij de Se geerssingel. VLISSINGEN - In de brasserie van zorgcentrum Ter Reede aan de Vre dehoflaan in Vlissingen wordt maandagavond een bijeenkomst gehouden over mensenrechten. Deze dag - 10 december - wordt wereldwijd aandacht besteed aan de rechten van de mens. De avond in Vlissingen is georganiseerd door Walcheren Mozaïek, Amnesty In ternational en Vluchtelingenwerk Walcheren. Tijdens de bijeen komst komen vragen aan de orde als 'wat zijn de mensenrechten en hoe ga je daarmee om?'. Aanvang 20.00 uur. OP EEN GROOT DEEL VAN DE Wallij Li L m JEANS A CASUALS sen, dan worden ze verwijderd. „We moeten woekeren met de ruimte, maar we willen het fiets parkeren bij het station zo ge bruiksvriendelijk maken als moge lijk is", zegt Kosters. „We werken nu aan een capaciteitsuitbreiding, maar er zal ook goed gehandhaafd moeten worden. We gaan duide lijk aangeven waar je je fiets wel en niet mag zetten." De uitbreiding is gepland voor hal verwege volgend jaar. Of dat lukt, is afhankelijk van het geld, zegt Kosters. De kosten zijn geraamd op 300.000 euro. ProRail betaalt de helft van de kosten die werke lijk gemaakt worden. Voor de an dere helft ligt een subsidieaan vraag bij de provincie. Er is een voorlopige toezegging, maar Gede puteerde Staten moeten er nog een beslissing over nemen. Deze wordt eind van dit jaar of begin volgend jaar verwacht. Het plan voor de uitbreiding van het aantal fietsparkeerplaatsen bij het station in Middelburg wordt komen de maandagavond door wethouder Chris Simons (WD, verkeer) toege licht in de commissie Ruimte. Aan vang 19.30 uur. Uitbreiding Aan de oostzijde van het stations gebouw (bij de bushaltes) zijn nu 324 fietsparkeerplaatsen. Dat wor den er 430. Aan de westzijde van het stations gebouw (bij de taxistandplaats) wordt het aantal fietsparkeerplaat sen uitgebreid van 276 naar 518. Aan zowel de oost- als westzijde komen etagerekken. Aan de zuidzijde, de kant van de Segeerssingel, gaat het aantal van 598 naar 772. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl a—O Maat& Kuzee Makelaars Woningmakelaardij en Bedrijfshuisvesting Middelburg - Amnestylaan 71 Fraaie 2 onder 1 kapwoning met garage, ruime woonkamer, bijkeuken en 4 slaapkamers. Woning is voorzien van moderne keuken en badkamer en mooie tuin op het westen! Vraagprijs 289.000,— k.k. Tel: 0118-626996 www.maatenkuzee.nl Makelaars met YLennis van %aken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22