Problemen Scheldekwartier groeien Koopzondag WALCHEREN Arduin wordt Arduin Servicebus rijdt ook volgend jaar in Middelburg almanak yj intratuin Taal ZATERDAG 8 december 2012 21 FZ^ Fietsen bij station gaan Mogelijke terugkeer van dubbeldeks 22 en 23 water in steden24 en 25 Gemeente Vlissingen verwacht ook volgend jaar geen grondverkopen door aanhoudende crisis woningmarkt door Maurits Sep VLISSINGEN - De problemen voor het Scheldekwartier in Vlissingen nemen toe. Dit jaar lukte het al niet om gronden voor woning bouw te verkopen en ook volgend jaar zal dat niet lukken, verwacht de gemeente Vlissingen. De woningmarkt biedt op dit mo ment geen enkel houvast voor op timisme, blijkt uit een evaluatie van het project door het gemeente bestuur. Sterker nog: de proble men worden groter. Projectontwik kelaars zijn niet bereid grond te ko pen als ze niet absoluut zeker we ten dat ze die grond, of de huizen erop, weer kunnen verkopen. Eén van de projectontwikkelaars die woningen wil bouwen op het Scheldekwartier, Proper Stok, is af hankelijk van woningcorporaties die de woningen willen overne men en verhuren. Maar mede door nieuw beleid van het kabinet Rutte II zullen corporaties minder geld hebben om te investeren. En dus kan Proper Stok niet gaan bou wen, vertelde wethouder Lambert Prevoo (PSR) donderdagavond aan de gemeenteraad. Proper Stok was van plan om huizen te bou wen op de kop van het Dok, vlak bij de parkeergarage Scheldeplein. Daar gaat dus een streep door. Ook voor een andere prominente locatie, aan de Aagje Dekenstraat tegenover de Timmerfabriek, is woningbouw te riskant. De pro jectontwikkelaar ziet volgens Pre voo nog wel een kleine kans om met woningcorporaties huurwo ningen te bouwen achter de Glads- straat. Een andere projectontwikkelaar die betrokken is bij het Schelde kwartier, AM Zeeland, is er dit jaar niet in geslaagd na het deelproject Bestevaer (rond het Dokje van Per ry) een volgend deelplan op de markt te brengen. In Bestevaer staat een flink deel van de onge veer honderd woningen nog leeg. In het zogenoemde Blok D, aan sluitend aan Bestevaer, zouden 24 huizen komen. AM krijgt van de gemeente wel nog eens anderhalf jaar extra de tijd om kopers te vin den voor huizen in dat Blok D. De projectontwikkelaar krijgt een op tie op dat stukje Scheldekwartier. Daar betaalt AM wel een vergoe ding voor aan de gemeente, zodat die 'schadeloos' wordt gesteld. Binnen de gemeenteraad zorgt de evaluatie voor grote zorgen en on rust. Vooral de constatering dat er in een jaar tijd niks concreets is ge beurd of verbeterd, leidt tot kritiek op het college. Volgens wethouder Jacques Damen (WD) worden wel degelijk allerlei alternatieve ideeën bedacht om projectontwik kelaars over de streep te trekken. Hoe het college dat probeert, wil hij vanwege de onderhandelings positie van de gemeente echter niet in het openbaar vertellen. MIDDELBURG - De servicebus (lijn 69) in Middelburg is een succes en blijft in elk geval volgend jaar rij den. Vanaf komende maandag is de dienstregeling iets aangepast: de route wordt uitgebreid met een stop in het Maisbaaigebied. Lijn 69 begon vorig jaar december, als proef. De kleine bus met ruim te voor dertien passagiers is hele maal ingesteld op ouderen en men sen met een beperking, maar ook anderen kunnen meerijden. De bus is gratis voor mensen met een Wmo-pas. Anderen betalen het ge wone bustarief De bus rijdt (behalve op zondag) elk half uur een route door Middel burg-Noord en naar het centrum. Uit onderzoek van Scoop blijkt dat veel mensen meerdere keren per week gebruik maken van de servi cebus en zeer tevreden zijn over de hulp die ze krijgen van de vaste chauffeurs. Over een half jaar wordt gekeken of de servicebus ook in 2014 blijft rijden. MIDDELBURG - Stichting Arduin heeft een nieuwe huisstijl. Het bekende veelkleurige parapluutje dat boven een huisje en twee mensen staat, is in geruild voor een strakker en moderner logo waar in de naam centraal staat: Arduin, voor en door mensen. De i in Arduin is een uitroepteken ge worden. Het oude logo wordt de komende maan den geleidelijk aan vervangen op auto's en gevel borden. Het nieuwe logo is vrijdag onthuld tij dens de jaarlijkse ontmoetingsdag voor alle cliën ten, ouders en medewerkers (foto). Die vond plaats bij Mini Mundi. foto Ruben Oreel 9 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, v 11 geeft aan groen Tip? redactie@pzc.nl De collega's in Temeuzen zaten een beetje tegen elkaar op te pochen over het taalgevoel van hun kinderen. Ze doen het allemaal prima op school, de een nog beter dan de ander. Een van de collega's hield zich lange tijd afzijdig, maar mengde zich plots ook in het gesprek. „Die van mij doet het zó goed op school, dat de juf hem wat extra prik kelt. Zij rekent woorden die hij goed schrijft, ge woon fout. Ik keek deze week een toets in van hem. Hij had het woord 'geverfd' zoals het hoort met een 'd' geschreven, maar de juf vond dat het met een 't' moest. En volgens mij heeft ze ook een Rotter dams accent. Ik zag namelijk ook dat ze 'hij wil' had veranderd in 'hij wilt'. mansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21