Spoor van geweld in voetbal «li Langer de tijd voor omzetten hypotheek PZC Sleetje rijden l */*>- e*4'. Verpleegster dood na belgrap om prinses Kate ZATERDAG 8 december 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 291 - los nr zaterdag 2,70, abonneeprijs 1,01 ■Bt I .t;:,; Winterdag, 2 ZEELAND Zeeuwse burgemeesters twitteren nauwelijks 26 SPECTRUM Europa staat ter discussie Zeeuwse arbiters steunen initiatief om amateurvoetbal plat te leggen door Maurice Steketee MIDDELBURG - Elk weekeinde zijn er zo'n 25 zware incidenten op de Nederlandse voetbalvelden, blijkt uit cijfers van de KNVB. Scheidsrechters worden mishan deld en complete elftallen gaan met elkaar op de vuist. Ook in het district Zuid 1, waartoe Zeeland be hoort, is het regelmatig raak. In het seizoen 2011/2012 werden vijf tien voetballers voor langer dan twee jaar geschorst en vijf teams uit de competitie genomen we gens wangedrag. In heel Neder land werden in één seizoen 74 voetballers voor het leven ge schorst en 105 elftallen uit de com petitie gezet. De voetbalbond is in 2011 begon nen met het zwaarder bestraffen van spelers en clubs die betrokken zijn geweest bij geweldsdelicten. Vandaag en morgen worden er geen amateurwedstrijden gespeeld om aandacht te vragen voor de toe nemende agressie op de velden, na de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen in Almere. De Zeeuwse arbiters steunen dit initiatief. Volgens Sjaak Uitterhoe- ve, die 35 jaar arbiter is geweest, is er een belangrijke taak weggelegd voor clubs, trainers en leiders om het geweld uit te bannen. „Clubs moeten de juiste mensen aanstel len. Je kunt niet iedereen zomaar loslaten op een jeugdelftal met pu bers. Er zijn nu begeleiders die niet berekend zijn op hun taak. Als de jeugd niet op tijd wordt ge corrigeerd, gaat het mis", vindt de UTRECHT - Een man rijdt sleetje met zijn dochter in Utrecht. Sneeuw viel er gisteren, maar van een 'totale ontwrichting' zoals voorspeld werd, was geen sprake. De files waren 's ochtends langer en talrijker en er reden minder treinen en minder bussen. Chaotisch werd het nergens. Het KNMI trok de waarschuwing voor extreem weer 's mid dags rond twee uur in. foto Koen van Weel/ANP pagina 4: vorst: daklozen naar binnen Amadore Grenzeloos Gastvrij.., DEN HAAG - Huizenbezitters krij gen meer tijd om hun bestaande aflossingsvrije hypotheek om te zetten in een spaar- of beleggings hypotheek. De termijn wordt ver lengd tot 1 april 2013. Minister Stef Blok (Wonen) heeft dat gisteren aan de Eerste Kamer laten weten. Aanvankelijk konden aflossings vrije hypotheken nog tot en met 31 december worden omgezet. De Vereniging Eigen Huis had aange drongen op een langere termijn, omdat de toeloop bij de banken te groot was om alle aanvragen voor die tijd te kunnen afhandelen. Veel mensen willen hun aflossings vrije hypotheek vanwege de dalen arbiter uit 's-Gravenpolder. Ook voor Willy Spaeter is de maat vol. De Vlissinger werd een halfjaar ge leden mishandeld en deed aangif te bij de politie. De zaak werd gese poneerd, omdat ploeggenoten van zijn belager tegen hem getuigden. pagina 2/3: ze zullen wel een taakstrafje krijgen; commentaar pagina 6/7: wegwuiven is de norm de huizenprijzen omzetten in een variant waarbij wel vermogen wordt opgebouwd. Het kabinet wil af van aflossings vrije hypotheken, omdat mensen met deze variant te veel schuld op bouwen. Daarom zijn voor nieuwe gevallen vanaf volgend jaar alleen hypotheken waarbij het volledige bedrag binnen dertig jaar wordt af gelost nog aftrekbaar van de belas ting. Critici vrezen dat dit starters de mogelijkheid ontneemt om nog een huis te kopen. Het minis terie denkt dat dat mee zal vallen. Een mogelijk gevolg van het kabi netsbeleid is dat de huizenprijzen verder dalen, stelt het ministerie. LONDEN - De Britse verpleegster die ervoor verantwoordelijk is dat twee Australische dj's eerder deze week vertrouwelijke informatie kregen over de misselijke prinses Kate, is gisteren overleden. Vol gens Britse media is er waarschijn lijk sprake van zelfmoord. De affaire is bijzonder pijnlijk voor het Koning Edward VII-zie- kenhuis. De dj's van de Australi sche radiozender 2DayFM deden zich aan de telefoon voor als konin gin Elizabeth en kroonprins Char les. De verpleegster, Jacintha Sal- danha, trapte erin en verbond de twee door met een collega die in formatie verstrekte. Het zieken huis had geen disciplinaire maatre gel tegen haar genomen, maar vol gens bronnen van de BBC was zij 'zeer eenzaam en verward' door het incident. De Australische zender heeft de twee dj's gisteren voor onbepaalde tijd geschorst. DE STELLING Ik sta dit weekeinde stil bij het voetbalgeweld Reageer op pzc.nl UW MENING 452 reacties Verdaas had best kunnen aanblijven 17% eens oneens Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 1i68s»555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1