meningen 115 brieven Cor de Jonge zaterdag 8 december 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Afscheid en armoede In de krant is de laatste tijd aan dacht gevraagd voor het afscheid van de commissaris van de konin gin, Karla Peijs, en voor het feit dat er in ons land meer dan 300.000 kinderen in armoede leven, waar van zo'n 6000 kinderen in Zee land. Wat zou het Karla Peijs sieren als ze zelf af zou zien van een afscheid voor wel 60.000 euro (gecombi neerd met andere recepties). Als dat bedrag, in deze tijd, eens zou gaan naar bijvoorbeeld de Werk groep Zeeuws Armoede Beleid of naar scholen waar kinderen bin nenkomen zonder ontbijt te heb ben gehad. Wat een rijk afscheid zou dat zijn! Ben Daeter Grote Sternstraat 12, Middelburg Corruptie Griekenland Corruptie over 5 jaar weg? Dat ge looft niemand buiten de simpele politici in Brussel, de burger in Griekenland kun je niets kwalijk nemen, maar ook daar zit het zake lijk en politiek niet helemaal goed. Kijk in de gehele wereld, de ban ken veroorzaakten de crisis en moesten overeind gehouden wor den, want anders stort het systeem in. Koud zijn ze gered en de bonussen vliegen je om de oren. Zelfs in Brussel komen de corrupte politici bovendrijven en die moeten ons dan vertellen wat wel en niet goed is. Geef ons dat referendum en laat de burger zich uitspreken over de puinhoop die de politiek er samen met de banken van gemaakt heb ben. Dat durven ze niet, bang voor de uitkomst en hun eigen toe komst in een groter en socialer Eu ropa. Nog minimaal 10 jaar inleve ren, langer werken, minder zorg en dan alsnog terug naar de basis? A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht De Lange Jan Decembermaand in Middelburg. Lichtjes in winkelstraten, getingel van de klokken van de Lange Jan met de welbekende liedjes. Huppe lende kinderen, fluitende en neu riënde mensen. Een beetje vrolijk heid in de donkere dagen. Maar bij decreet van de gemeente: stilte overdag! Drie weken lang, wegens onder houd in de toren. Ik zoek naar rede nen: a) een verantwoordelijke die het 'gejengel' van de klokken zat was en de kans pakte om de boel plat te leggen en het onderhoud juist nu te plannen, of b) uitvoe ring van de uitgangspunten van het kabinet Rutte II. Burgers moeten meer voor zichzelf zorgen. Overheid kan niet overal voor zorgen, ook geen beiaardmu- ziek. Dus mertsen: voor een beetje stem mige sfeer in de winkelstraten van Middelburg: neem blokfluit, accor deon, viool, trommel en tamboe rijn mee bij het winkelen. Zorgen we zelf voor de muziek. Henk van Gilst Mazzinilaan 15, Middelburg. Maikel Harte Elke zaterdagochtend sla ik meteen pagina 2 van de krant op om de co lumn van Maikel Harte te lezen. Hij geeft daar een inkijkje in zijn belevenissen als advocaat, vader of in welke rol dan ook. Afhankelijk van het onderwerp of de scherpte van zijn pen leidt dat bij mij tot een glimlach of het optrekken van een wenkbrauw. Ook de Wester- scheldetunnel is regelmatig het on derwerp. Zo ook zaterdag, waar Maikel waarschuwt voor de vor ming van het reservaat 'Zeeuws- Vlaanderen'. Ik kan me zijn sentiment best voor stellen en heb niet de illusie dat ik dat met allerlei rationele argumen ten kan beïnvloeden. Ik stuur deze brief echter omdat ik in zijn co lumn de koppeling van de Wester- scheldetunnel met een stille tocht of een kranslegging smakeloos en ongepast vind. Deze symbolen staan voor het her denken van tragische gebeurtenis sen met groot persoonlijk of collec tiefleed. Ik vind dat je, hoe je er ook over denkt, de Westerscheldetunnel niet onder die noemer kan scha ren. Dat wil ik met de lezers delen. Harald Schoenmakers alg. directeur Westerscheldetunnel Westerscheldetunnelweg 1 Borssele Nieuwe commissaris Erg fijn dat onze 'buurman', de heer Han Polman, hoogst waar schijnlijk de nieuwe commissaris van Zeeland wordt. Ik ben er zeker van dat hij de verschrikkelijke ver keerssituatie in Oud- Vossemeer nietlanger zal dulden en spoedig voor een nieuwe rondweg zal zor gen. Ook het aansluitende fietspad om te komen naar de Kreekweg, dat er al veertig jaar moet komen, zal beslist dan ook gerealiseerd wor den. We hebben er moed op dat Tho- len na zijn installatie stiefkindje af is! Bap Leunis Windmolen 5, Tholen Nieuwe commissaris II De nieuwe commissaris van de ko ningin lijkt volgens de krant een prima kerel. Hij woont dichtbij Zeeland dus hij moet weten dat de meeste Zeeuwen niet willen ont- polderen of dijken veranderen. Maar hopelijk laat hij niet zijn oren laat hangen naar de figuren in zijn partij D66, die in de Tweede Kamer (6 december) steeds maar weer aandringen op het onder wa ter zetten van Zeeuwse grond! Het is te wensen dat hij zijn goede diplomatieke eigenschappen gaat gebruiken om de misstap van de vorige commissaris ongedaan te maken. Dan moet hij beginnen om Brus sel, onze zuiderburen en zijn partij genoten er van te overtuigen dat hun eis, om delen van Zeeland on der water te zetten, nutteloze on zin is en geldverspilling! Als hem dat lukt, krijgt hij van de Zeeuwen op voorhand een lintje! Ottens Notendijk 49, Terhole Grensrechter Woensdag een paginagroot artikel in deze krant over de dubgrens- rechter naar aanleiding van het tra gisch overlijden van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. In ver noemd artikel wordt onder meer vermeld dat een dubgrensrechter 6-9 punten per seizoen pakt en dat het vlaggen voor eigen club wordt aangemoedigd. Onlangs is door trainer Vergouwen van VC Vlissingen, de grensrechter aan de dijk gezet omdat deze te eer lijk zou zijn. Hoezo te eerlijk? Eer lijkheid is toch een goede eigen schap en bevordert de sportiviteit lijkt me. Wat als eerlijk zijn al niet meer goed genoeg is? Dan wordt het echt bedenkelijk. De grensrechter moet toch niet voor de punten zor gen. Daarbij, waar gaat het eigenlijk om? Spelen in de eerste klasse, met een bijeen gekocht team, voor een handjevol toeschouwers! Echt niet meer dan dat! F. Steijaert Buitenhovelaan 203, Middelburg Voetbalgeweld Nauwelijks opgevoede jongeren, die ook lak hebben aan elk gezag (van ouders, leerkracht, trainer, scheidsrechter/grensrechter enzo voort), zouden nooit op een sport club moeten toegelaten worden. En voor de overigen zou vanaf de junioren een namenlijst met een kleurcode ingevuld moeten wor den door de scheidsrechter en de grensrechters na elke wedstrijd. Rood is voor agressief onaangepast gedrag, voor mekkeren, voor niet sociaal gedrag; oranje wanneer niet alles voldoende is in het sportief ge drag; groen is voor sportief, sociaal en niet agressief gedrag. Deze teamlijst wordt na elke wed strijd goed zichtbaar in de kantine opgehangen; aan de trainer en staf verstrekt en naar de KNVB gezon den. Zo hebben de trainer, de club en de KNVB een overzicht hoe de di verse team zich gedragen en wat belangrijker is de 'goede, groene' teams een voorbeeldfunctie gaan vervullen voor teams die meer rood en oranje scoren. Het is volstrekt onacceptabel dat een jeugdlid een vrijwilliger (vaak rustend lid)van dezelfde club dood trapt en/of doodslaat. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Rijk en arm De kantlijn in de krant (6 decem ber) eindigt met de zin 'In een rijk land als Nederland is het onaccep tabel dat zo veel mensen in de mi sère zitten'. Ik zou willen zeggen: in de misère gekomen zijn door ongeremde be stedingsdrift van de overheden. Een rijk land? De staatsschuld bedraagt tiendui zend euro per Nederlander en loopt op met 4 euro per dag. De gemeenteschuld bedraagt 5500 euro per Vlissinger en wordt als maar groter. Over de schulden van de andere provincies, steden en instellingen valt het beter te zwijgen. We zitten met zijn allen in de misè re. Een misère waarbij de zwaksten het eerst afgeschreven worden. Zie het toenemend aantal armen. Bedankt hooggeschoolde 'democra tisch' gekozen netwerk-bestuur ders. We zijn weer terug bij het primitie ve af; the survival of the fittest. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15