Axel ziet dragende spelers vertrekken sport! 35 Vliegende Vaart is na zege dicht bij najaarstitel De kampioensploeg van Arnemuiden in 1967, met zittend geheel links doelman Saai van Belzen. schien is dat ook een Arnemuids trekje". Na een hernia zette Van Belzen op zijn 35e een punt ach ter zijn voetballoopbaan. In zijn eerste jaar als voorzitter viel hij met zijn neus in de boter. Onder leiding van trainer Rens Griep werd het eerste elftal kam pioen in de tweede klasse. „Welis waar spelen we alweer jaren in de tweede klasse, maar een mooiere binnenkomer was er niet. En met bijna allemaal jongens uit het dorp. Dat is van oudsher de kracht van Arnemuiden." De verleiding om de geldbuidel te trekken, waardoor de club met hulp van buitenaf voorgoed zou aanhaken in de eerste klasse (of misschien wel hoger) is er onder het bewind van Van Belzen nooit geweest. Ook niet vanwege het feit dat hijzelf deel uitmaakte van de generatie die het beste bood wat de club ooit te bieden heeft gehad. „Het zou zeker mooi zijn als er weer zo'n bloeiperiode zou aanbreken. Maar de gedachte dat die tijden koste wat kost dienen térug te keren, heeft hier nooit ge leefd. En het zal ook niet gebeu ren. Dan komt toch weer die Ar- nemuidse mentaliteit naar boven. Die van keihard werken en zelf je zaakjes zien te rooien. Dat zit in onze genen. Niemand zou het ook pikken. Het past niet bij onze cultuur. Onze vrijwilligers zou den zich nooit uit de naad wer ken om verwende voetballers van buitenafin de watten te leggen. Bij de spelers leeft het ook niet. Want als je betaalt, moet je dat bij iedereen doen. Zodra dat niet ge beurt, lopen je eigen jongens weg. En dat is echt uit den boze." Uiteraard worden spelers van bui tenaf niet geweigerd. Maar ie mand benaderen zullen ze bij Ar nemuiden nooit doen. De club kent ook nauwelijks verloop. Van Belzen schat dat er jaarlijks hoog uit anderhalve speler wordt inge past. Ook trainers moeten zich conformeren aan de spelregels van de dub. „Bij ons moet de hoofdtrainer er voor de hele club zijn. Het tweede en het derde zijn minstens zo belangrijk als het eer ste. Die twee ploegen spelen alle bei op een mooi niveau in de eer ste klasse van het reservevoetbal. Met eigen jongens natuurlijk." Als voorzitter trok Van Belzen die lijn nog verder door. „Ik durf ge rust te zeggen dat ik een voorzit ter was voor alle leden. Van de F'jes tot en met de oudste jeugd en van de vrouwen tot en met de lagere senioren. Ik ging overal kij ken. Die betrokkenheid is ook weer iets dat echt bij Arnemuiden hoort. Een club met grote saamho righeid en veel temperament. Met dat laatste kon ik ook goed om gaan, denk ik. Er is eigenlijk niks wat hier lang doorettert. Af een toe een felle discussie mag best, maar dan moet het klaar zijn. Ik hanteerde op zaterdag niet voor niks de stelregel: tot kwart over vijf ben ik de voorzitter en daarna Saai. Onder het genot van een lek kere pint natuurlijk" Van Belzen is diktevreden dat hij iets tastbaars in Arnemuiden heeft achtergelaten. Niet dat zijn opvolger Jacco Schroevers, even eens een oud-eerste-elftalspeler, in een volledig gespreid bedje komt, maar echt veel schelen doet het niet. De fraaie accommodatie is Van Belzens oogappel. De kanti- foto's VV Arnemuiden en Lex de Meester ne en de tribune betaalde de club uit eigen zak. Dankzij de tomelo ze inzet van talloze vrijwilligers werden ook acht kleedlokalen uit de grond gestampt „Met een fraaie subsidie van de gemeente, maar voor de rest hebben we het helemaal zelf gedaan. Als er op een avond twaalf man nodig was, liepen er soms gerust dertig rond. Die vrijwilligers zijn goud waard. Ook op dat vlak valt er niks te mopperen. Natuurlijk, vrijwilli gers kun je niet genoeg hebben, maar wij tellen onze zegeningen. Ook in die groep kom je mensen tegen die er al tientallen jaren rondlopen." Uiteraard gaat Van Belzen niet verloren voor Arnemuiden. Het kersverse erelid maakt onder meer deel uit van de oud-papier- groep. Echtgenote Cathalina, zus van Kees de Nooijer en zodoende de tante van voetbaltweeling Den nis en Gérard, is actief bij één van de schoonmaakploegen voor de kantine. „En dat blijven we doen tot we erbij neervallen", zegt ze met een vette knipoog. René van Stee door Barry van der Hooft AXEL - Nog een half jaar en dan gaat de nu 101 jaar oude voetbalver eniging Axel op in de nieuwe fusie club FC Axel. De zondagclub wil het laatste seizoen op een waardi ge manier afsluiten, maar de kans is groot dat dat heel moeilijk wordt. Van de huidige selectie heeft een aantal dragende spelers bekend gemaakt al tijdens de win terstop te vertrekken, waardoor de spoeling bijzonder dun is gewor den. Kjell Vanderhaeghen maakt de overstap naar Dikkelvenne, dat uit komt in de eerste klasse provin ciaal. De aanvaller, die eerder ook bij RCS speelde, hoopt vanaf ja nuari speelgerechtigd te zijn voor zijn nieuwe club. Hetzelfde geldt voor Lorenzo Mestdagh en Roy van Ham. De doelman en de links back stappen over naar Dender- monde, de nummer drie van de tweede klasse provinciaal. Van Ham lichtte iedereen bij Axel vrij dagavond in over zijn vertrek. „Ik heb er een keer meegetraind en wil het graag proberen", legt de Terneuzenaar uit. „Zondag ben ik ook bij de wedstrijd tegen Lochri- sti geweest. Daardoor weet ik een beetje wat ik kan verwachten." Van Ham wordt bij Dendermonde ploeggenoot van onder andere Ra- chid Khali, de spits die eerder dit jaar een half seizoen bij Hoek speelde. Karim Bali, één van de beste zaalvoetballers van België, speelt ook bij Dendermonde. Hij scoorde zondag tegen Lochristi (4-3-winst) twee keer en gaf twee assists. Bali combineert het veld- voetbal met het zaalvoetballen voor eredivisionist CFE Ciba/VDL Groep uit Eindhoven, de ongesla gen koploper van Nederland. „Ik vind het wel mooi dat ik met zo'n voetballer samen kan spelen", zegt Van Ham. KAV Dendermonde trok ook aan de mouw van centrale verdediger Bart Rijckaert, maar die bedankte voor een overgang. Hij wil Axel niet in de steek laten, zeker niet nu zijn vader samen met Ralph Ze- gers voor de groep staat. Na het vertrek van trainer Michel Leon- hart naar GPC wil Axel graag met het technische duo de competitie afmaken. De KNVB heeft daar in eerste instantie nog geen toestem ming voor gegeven. Siem Gans maakt ook geen deel meer uit van de selectie. Hij maakt de overstap naar Verrebroek, een club die net als Dendermonde in de tweede klasse provinciaal speelt. Bilal Kandrouchi hebben ze al een tijdje niet meer gezien in Axel, net als doelman Sandro Za- man. Met de Belg Michael Schaep heeft de Zeeuws-Vlaamse club nu nog maar één keeper voor twee elf tallen. Het lijkt erop dat Axel het seizoen alleen met aanvulling van buitenaf op een waardige manier kan afmaken. zaterdag 8 december 2012 K95@3EiK£B3B9ai5S£S»eSC&X0iOS!ËS£&^^S3ga99«fifit ARNEMUIDEN Wisse jaar langer trainer Arnemuiden Evert Wisse is ook volgend seizoen trainer bij zaterdag-tweedeklasser Arnemuiden. Het bestuur van de voetbalvereniging Arnemuiden en Wisse kwamen overeen om het contract van de trainer met één sei zoen te verlengen. Dat houdt in dat Wisse ook in het seizoen 2013-2014 hoofdtrainer is van Arnemuiden. Hij is momenteel aan zijn eerste jaar bezig bij de Walcherse club, waarmee hij bijna halverwege de competitie de tiende plaats bezet. Wisse was eerder actief bij De Meeuwen en De Noormannen. HURGHADA Jaspers naar halve finales in Hurghada Biljarter Dick Jaspers heeft vrijdag de halve finales bereikt van het we reldbekertoernooi driebanden in de Egyptische badplaats Hurghada. De 47-jarige Brabander rekende in de kwartfinale met 3-1 af met de Belg Eddy Merckx: 15-9 3-15 15-5 15-3. Jaspers kwam tot een gemid delde van ruim 2,1 caramboles per beurt. De Nederlandse biljarter treft vandaag in de halve finale we derom een Belg, Frédéric Caudron. De andere finalist komt uit de par tij tussen de Fransman Jeremy Bu ry en Lutfï Cenet uit Turkije. BOEDAPEST Logistieke problemen EK cross in Boedapest Het is voor de deelnemers aan de Europese kampioenschappen cross in Boedapest de vraag of ze op tijd de Hongaarse hoofdstad bereiken. Door problemen met de elektroni ca in de verkeerstoren van het 'Budapest Ferenc Liszt Internatio nal Airport' zijn alle vluchten gean nuleerd. De verkeersleiding hoopt vandaag om 10.00 uur het vlieg veld weer open te kunnen stellen. De EK-organisatie zegt er alles aan te doen om de atleten van de 35 deelnemende landen voor zondag naar Boedapest te halen. TERNEUZEN - Op de voorlaatste speeldag van de najaarscompetitie van de BeVoBo (bedrijfsvolleybal) in Terneuzen komen in poule A nog drie teams in aanmerking voor de najaarstitel. De belangrijk ste kandidaat is Sportkantine Vlie gende Vaart, dat deze week een be langrijke slag sloeg door medelijst aanvoerder ZVW 1 met 2-1 te ver slaan. Vliegende Vaart nam door dit re sultaat een voorsprong van één punt op de titelverdediger en heeft komende week aan een zege op De Pooter voldoende om onbereik baar voor de concurrentie te wor den. Op de derde plaats volgt nog altijd Timmer Service. De achter stand van Timmer Service, dat met 3-0 te sterk was voor NHI Ter- neuzen 1, bedraagt twee punten. Onderaan de ranglijst viel het doek voor De Pooter. In een recht streeks duel met het op de voor laatste plaats staande De Hoop ging De Pooter met 3-0 onderuit, met degradatie naar poule B als on vermijdelijk gevolg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 147