opruiminq zeel; Vroege sluiting ,h berco 23 Nog geen heraansluiting op gas voor bewoners Informatieavond over verbreding Tractaatweg Terneuzen-Zelzate G G A Onderhoud zaterdag 8 december 2012 Kunstveiling bij Leo de Jong voor Porgy Kunstenaar Leo de Jong houdt van daag, zaterdag, in zijn galerie aan de Walstraat 8o in Axel een veiling voor cultuurpodium Porgy 8c Bess in Terneuzen. Antje De Boeck, ac trice in onder meer Daens, verricht de opening. Accordeonist Rony Ver biest zorgt voor muziek. Pierre Eijs- ackers treedt op als veilingmeester. Bodemprijs is één derde van de ga- lerieprijs; 10 procent is voor Porgy. De veiling duurt van 14.00 tot 18.30 uur. De entree is 10 euro, voor hap jes, drankjes, een boek van De Jong en een lotnummer voor een werk van de Axelaar. KOEWACHT Blaaskapellenfestijn in De Vlaschaard De buitenformaat gasfles sen bij de bungalow van Gijs Kieft aan de Wulpen laan op Vakantie-Eiland De Braak man worden vrijdagmorgen nog eens gevuld. De gastank voor het hoofdgebouw en de beheerderswoning is deze week weliswaar weer gevuld, maar de tank voor de aansluitingen van de permanent bewoonde bunga lows op het recreatiepark nog niet. Ook al omdat de curator nog geen geld tot zijn beschikking heeft. Kieft is desondanks blij dat door het officiële faillissement van De Braakman schot in de zaak lijkt te komen. Hij hoopt dat bewoners, ei genaren van stacaravans en gebrui kers van diverse voorzieningen op het vakantie-eiland binnenkort we ten waar ze aan toe zijn. Ook secretaris Arthur van Loon van de Vereniging van Huiseigena ren van de Braakman ziet het fail lissement als 'een stap vooruit'. Hij hoopt volgende week contact met de curator te hebben. Een nieuwe eigenaar moet, adviseert Van Loon, investeren in het recrea tiepark. Zowel voor het algemeen belang als dat van permanente be woners. Want al ziet De Braak man er voor buitenstaanders mooi uit, er is veel achterstallig werk. „Er is tijden weinig onderhoud aan de gebouwen gepleegd. Ook is het groen verwaarloosd. Er moe ten nogal wat bomen worden ge kapt die een gevaar vormen voor naastliggende woningen." Als het aan Van Loon ligt, krijgen de vaste bewoners ook weer een eigen aan sluiting op het waterleidingnet. De Vlaschaard in Koewacht biedt vanavond, zaterdag, een podium aan twee blaaskapellen, De Vlas- bloazers uit Koewacht en de Dorf- musikanten uit het Belgische Pit- tem. Ze brengen Bohemische, Eger- lander en Tsjechische blaasmuziek, polka's, walsen en marsen, bekend van Duitse bierfeesten. Ook kan er worden gedanst. Het blaaskapellen- festijn begint om 20.00 uur. SCHOONDIJKE Koffieconcert O.K.K. in protestantse kerk Muziekvereniging O.K.K. Groede- Schoondijke geeft zondagmiddag een kofïie-adventsconcert in de protestantse kerk aan het Dorps plein van Schoondijke. Zowel de harmonie als de drumband treedt op. De harmonie staat onder lei ding van F. van Laer. Instructeur van de drumband is M. de Paauw. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. HULST Vlooienmarkt tijdens Midwinterfestival De organisatie van het Hulsters Midwinterfestival zoekt nog stand houders voor de overdekte vlooien markt vrijdag 14 december. De standhouders kunnen er tussen 18.00 en 23.00 uur huisraad, snuiste rijen, speelgoed, brocante en an tiek verkopen. De vlooienmarkt be vindt zich op de hoek van de Steen straat en Van Waesberghestraat. Inlichtingen zijn te krijgen via: vlooienmarkt@zeelandnet.nl AXEL - De provincie Zeeland pre senteert maandag 17 december in De Halle in Axel het voorlopig ont werp voor de te verdubbelen Trac taatweg tussen Terneuzen en het Belgische Zelzate. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De provincie wil de Tractaatweg verbreden, omdat er veel meer ver keer wordt verwacht na opening van de Sluiskiltunnel in 2015. De sss»ss»sas^^ weg wordt ook verkeersveiliger door alle kruisingen ongelijkvloers te maken. De nieuwe Tractaatweg zou gelijktijdig met de Sluiskiltun nel klaar zijn. Wethouder Co van Schaik meldde in oktober dat dit niet meer lukt, omdat de provincie op de uitvoering wil bezuinigen. Van Schaik en gedeputeerde Kees van Beveren zijn op 17 december allebei aanwezig in Axel. SPANNENDE FINALE Boor Zoekt Vrouw beleefde een spannende finale, zie videofilmpje op www.pzc.nl/video MEEST GELEZEN 1. Overlast door sneeuw valt mee 2. Gedeputeerde in kritieke toestand 3. Overval benzinestation Terneuzen STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West Zceuivsch-VlaaiiJcrcn De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 12 decem ber vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Advies plan van aanpak recreatienatuur 's-Gravenpolder Werkbegroting 2013 Rol Gebiedscommisie nieuwe lijst met doelen, verbreden taak De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de openbare bibliotheek te Oostburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van te voren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl Patricia Vantricht en Jolanda van Balen (voorgrond) spelen elke week een partijtje: tegen elkaar of dubbelen tegen een ander paar. foto's Peter Nicolai Een nieuwe eigenaar van Vakantie-Eiland moet niet terugdeinzen voor investeringen. Het (groenonder houd op de Braakman is zodanig verwaarloosd dat er direct actie nodig is, benadrukt de secretaris van de Vereniging van Huiseigenaren van de Braakman. De laatste week van het jaar, tussen Kerstmis en Nieuwjaar, isKe hal van Braakman Sport altijd gesloten. Nu sluit de sporthal al drie weken voor het eind van het jaar, op de avond van zondag 9 december. met neel veel Keus lange vorststraat-goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 139